Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Moje komentarze

 • @Redaktor1966 17:45:27
  Chińska merytokracja , autorytarny kapitalizm ?
  Braun Zabójstwo Tuska pretekstem do wprowadzenia Stanu Wojennego
 • @Redaktor1966 17:43:04
  dziękuję za link .
  Braun Zabójstwo Tuska pretekstem do wprowadzenia Stanu Wojennego
 • cała rozmowa
  http://niezalezna.pl/32834-tylko-u-nas-stenogram-calej-rozmowy-z-sedzia
  Gazeta Polska . Nagranie służalczego wobec Tuska sędziego
 • @Marek Kajdas 20:56:50
  bardzo trafna uwaga. Dziekuję
  Stan rewolucyjny Niemcy wyprowadzają Bundeswehrę na ulice
 • MaRCO_CON
  28 LUTEGO 2008 ROKU w Niemieckim Parlamencie w Monachium odbyło się posiedzenie poświęcone Traktatowi Lizbońskiemu. Na spotkaniu tym profesor Schachtschneider z uniwersytetu w Noremberdze wydobył na światło dzienne dotychczas przemilczany paragraf.
  Profesor wyjaśnił, że ów nieznany paragraf oznacza, że wraz z ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego przywrócona zostanie w Europie kara śmierci. Kara ta nie jest zapisana w żadnym osobnym traktacie lecz jako przypis, ponieważ wraz z traktatem reformującym Unię Europejską, akceptujemy również Kartę Praw Podstawowych która mówi, że nie ma kary śmierci - lecz później jest przypis który mówi o wyjątkach
  Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem (czyli zakazem kary śmierci - przypis Redakcja), jeżeli nastąpi w wyniku użycia siły, która jest co najmniej absolutnie niezbędna:
  a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;
  b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania lub uniemożliwienia ucieczki osobie zatrzymanej zgodnie z prawem;
  c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania.'
  Ponadto Kraj/stan może stworzyć klauzulę dla kary śmierci w odniesieniu do czynów popełnionych w czasie wojny lub nadciągającego zagrożenia wojną; taka kara będzie zaplikowana tylko w instancjach (ułożonych) w ramach prawa i w zgodności z jego klauzulami.'

  źródło http://naszeblogi.pl/31570-stan-rewolucyjny-niemcy-wyprowadzaja-bundeswehre-na-ulice#comment-899374
  Stan rewolucyjny Niemcy wyprowadzają Bundeswehrę na ulice
 • Zybertowicz o ustroju II Komuny " klientyzmie "
  Wywiad z Zybertowiczem „Ile stanowisk w Polsce jest obsadzonych przez rodziny polityków i z politycznych nadań? Szacunki mówią o 200 tys. stanowisk w spółkach skarbu państwa i administracji, inne o tym, że polityków i ich pociotków jest na państwowym i samorządowym wikcie aż 10 proc. społeczeństwa. „....”– Druga liczba lepiej przybliża skalę zjawiska. Mówiąc o odsłanianych ostatnio patologiach, o zatrudnianiu swoich, posługujemy się terminami „nepotyzm” i „kolesiostwo”. A w istocie mamy do czynienia z klientelizmem. Taśma PSL odsłoniła tylko jedno z pięter klientelizmu, a żyjemy w systemie klientelizmu wielopiętrowego. Jego najwyższe piętro odsłoniło inne, słynne nagranie rozmowy byłego premiera Józefa Oleksego z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym.
  Jakie to piętro?
  – Słowa Oleksego nie zostały właściwie zanalizowane, bo media skupiły się na wulgarnym języku obu panów. A padają tam słowa znamienne. Oleksy mówi: „Kosmopolityczne gangi rozkradły Polskę”. To klientelizmu poziom najwyższy. Bez synchronizacji z tym poziomem nepotyzm lokalny tak by się nie rozplenił. W latach 90. Jadwiga Staniszkis mówiła o „funkcjonalizacji patologii” – w tym niewypowiedzianym sojuszu między partiami postkomunistycznymi a częścią elektoratu, polegającym na tym, że politycy nie ścigają patologii, np. na styku przedsiębiorców z sektorem publicznym, a ci w zamian ich popierają. Odnowienie takiego sojuszu to w dużej mierze źródło stabilności poparcia dla rządów PO. W wymiarze kulturowym wróciliśmy do mentalności późnego socjalizmu.
  Jaka to mentalność?
  – Po stanie wojennym wielu Polaków, nawet działaczy podziemia, uznało, że ustrój jest tak chory, że nie da się go zmienić i trzeba skupić się na korzyściach prywatnych i rodzinie. Ludzie przestali wierzyć w to, że mogą cokolwiek zmienić w życiu publicznym, mówili więc: „trzeba wpasować się w system i się urządzić”. Trudno potępiać zwykłych ludzi, że chcą, by ich dzieci miały pracę, a skoro inaczej niż bez powiązań nie da się tego zrobić, to odrzucają przyzwoitość.
  Ludzie stracili wiarę?
  – Wielu tak. Przestali wierzyć w swój kraj, w to, że życie społeczne można zorganizować uczciwie. Wpasowują się w patologiczny system, zarazem wzmacniając go. Przypomnijmy, z jakimi hasłami Platforma walczyła o władzę – z hasłami reform i uzdrowienia kraju. Platforma wtedy miała twarz Jana Rokity wzywającego, by „szarpnąć cugle”. Nic z tego nie zostało.
  Dlaczego Platforma odeszła od tych haseł?
  – Jest partią władzy. Dostrzegła, co się stało z PiS-em, który reformował. Jak skończył AWS. Oba ugrupowania, próbujące korekt na poziomie systemu, utraciły władzę. Platforma się tego przestraszyła i doszła do wniosku, że lepiej budować sieci nieformalnych korzyści i się po prostu ustawić.
  Czy ktoś może przerwać ten zaklęty krąg? Czy jest jakaś szansa na zmianę?
  – Tak. Jedna droga to taka, że w końcu baronowie PO i oligarchowie polskiego biznesu dostrzegą, że nasilenie klientelizmu nie tylko hamuje rozwój kraju, ale może ich samych doprowadzić do więzienia. Wtedy obalą Tuska. Podobnie jak generałowie prezydenta Hosni Mubaraka w końcu obalili Mubaraka. Nawet beneficjenci chorego systemu czasem chcą się pozbyć tego odium. Marnotrawienie zasobów przy klientystycznym systemie powoduje, że władza nie będzie miała czym nakarmić swoich klientów i układ się zawali.
  źródło.. http://www.fakt.pl/Prof-Andrzej-Zybertowicz-o-nepotyzmie,artykuly,172062,1.html
  Kazik „Urząd prezydenta ...ni w ch..., ni w oko „
 • Jawajczycy też bohatersko walczyli z zalewającą ich lawą.
  Janusz Korwin Mikke w 2009roku ” WCzc.Jarosław Kaczyński brnie dalej – domagając się uznania daty wybuchu powstania za święto narodowe. Równie dobrze można by chcieć uznać za święto narodowe Indonezji datę wybuchu wulkanu Krakatau. Z tą różnicą, że za wybuch wulkanu Indonezyjczycy nie byli odpowiedzialni.Prawdą jest, że powstańcy walczyli bohatersko – i powstańcom należy się chwała. Jednak co to ma wspólnego z czczeniem rocznicy wybuchu powstania? Jawajczycy też bohatersko walczyli z zalewającą ich lawą.

  źródło http://mojsiewicz.salon24.pl/117929,czy-powstancy-warszawscy-byli-glupcami-ktorych-oszukano
  Sympatycy Korwina Mikke Palikota Wstydzę się Powstania Warszawskiego
 • Plany niemieckich "poteżnych inwestycji "
  Zarówno Axel Springer, jak i TVN nie chciały komentować naszych informacji. Axel Springer, w Polsce wraz z koncernem Ringier, wydający m.in. „Dziennik Gazetę Prawną” i „Fakt”, od dawna szuka możliwości inwestycji w internecie.

  O tym, że szuka możliwości akwizycji w Polsce, niedawno pisał „Financial Times Deutschland”. Plany potężnych inwestycji pojawiły się już w 2010 r., tyle że na razie się nie zmaterializowały. Kupno Onetu by to zmieniło.


  http://teleinformatyka.pb.pl/2589552,20664,axel-springer-negocjuje-z-wlascicielami-onetu
  Niemcy kupują ONET i zwiększają kontrole nad polskimi internautami ?
 • @prawi co wiec 21:52:19
  Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „....”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości miało przynieść ok. 1000 zł emerytury. PSL chętnie wróciłoby do niego. – Niestety nasz liberalny koalicjant nie chce poprzeć liberalnego pomysłu – mówi rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. „.....”System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha. Według projektu Centrum miałby być finansowany z podatków ogólnych, a nie składek płaconych do ZUS. Szacunkowa emerytura obywatelska miałaby wynosić 900 zł.
  – To uczciwy i realistyczny system. Obecnie obowiązujący upadnie, co widzimy np. w Grecji. A sytuacja demograficzna i gospodarcza powoduje, że przez najbliższe pół wieku nie ma szans na wzrost emerytur– uważa wiceszef Centrum Andrzej Sadowski....

  http://mojsiewicz.salon24.pl/391149,mlode-wilki-kaczynskiego-dobijaja-w-pis-socjalizm
  Pożyteczny idiota ? Kurski za budową socjaldemokratycznej Polski
 • @35stan
  Obawiam się , że cała Unia, jej państwami będą musiały zawiesić demokracje , wprowadzić systemu autorytarne i, aby egzekwować podatki , które osiągnęły już poziom, który można nazwać niewolniczym z jednej strony . Z drugiej stłumić rozruchy, które będą efektem obcięcia świadczeń zdrowotnych , emerytalnych , socjalnych, oraz buntu muzułmanów , którzy ze względów religijnych nie akceptują wysokich podatków , ani niemoralnego według nich zadłużania się państwa .

  Za eksploatacją ekonomiczną zawsze idzie totalitaryzm . Bo tylko knutem można zmusić ludzi do harowania na elity .
  Kaczyński zaatakował Polska nie jest państwem prawa .
 • @ALEF STERN
  Polacy są praktycznie najszybciej wymierającym narodem na Ziemi . Jesteśmy na...123 miejscu.

  Nie o życie, ale o godność i wolność walczyli powstańcy , w tym Powstańcy Warszawy .
  Płonie Londyn, Birmingham , Liverpool Kiedy Warszawa ,Kraków ?
 • @Antymaterialny
  Demonstracje są legalna, ba normalna formą demokracji .

  Nie bez powodu Rokita przyglądając się jak Arabowie w sposób pokojowy ,ale stanowczy odsunęli od władzy, zmusili do ustąpienia swoich kleptokratów napisał ,że im zazdrości. Hiszpanie swoimi protestami ulicznymi zmusili Zapatero do wycofania się z polityki. Dzięki tej formie protestu Hiszpanie " policzyli się ".

  Zgadzam się z myślą "Władza tylko czeka na jakiekolwiek preteksty do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Sądzę, że są zdolni do wzniecenia zamieszek, lub nawet przeprowadzenia zamachów, aby utrzymać obecny układ sprzyjający bankierom, mafii i tajnym stowarzyszeniom "

  Uważam ,że cała Europa zmierza w stronę dyktatury . Eksploatacja ekonomiczna na taką skale jaka mamy w tej chwili w Europie musi być wcześniej czy później wsparta pozbawieniem praw politycznych przemocą oraz przemocą państwa autorytarnego lub nawet totalitarnego
  Płonie Londyn, Birmingham , Liverpool Kiedy Warszawa ,Kraków ?
 • @Jerzy Wawro
  Amerykanie muszą zaciągać długi , aby spłacić poprzednie długi plus odsetki . Aby spłaci między innymi odsetki musiano podnieść podatki . Ponieważ podatki powodowały , że ludziom nie pozostawały pieniądze na leczenie i odłożenie na emeryturę rząd stworzył rosnącą grupę nędzarzy, która okradana przez rzad i stąd całkowicie od niego ekonomicznie zależna stała się klientelą wyborcza wspierającą w wyborach opcje dalszego okradania podatkami współobywateli.

  Chore , rabunkowe podatki i dług publiczny są mechanizmem zepchnięcia wolnego społeczeństwa w nowe państwowe chłopstwo pańszczyźniane .
  Ośmiornica finansowa pożera Amerykanów .
 • @Dalewin
  http://mojsiewicz.salon24.pl/262164,the-economist-dlaczego-jeszcze-nie-ma-zamieszek-w-polsce
  Wybranowski Ruch oporu przeciw neototalitarnej III RP
 • @Seawolf
  http://www.youtube.com/watch?v=LN2MkWuRAik&feature=player_embedded#at=363
  Korwin Mikke. PJN utworzyły służby , a konkretnie WSI

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY