Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Młode wilki Kaczyńskiego dobijają w PiS socjalizm ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS proponuje „System kanadyjski,..Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak...System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha.

 

Referendum w sprawie likwidacji , przynajmniej  częściowej socjalistycznego przymusowego systemu ubezpieczeń społecznych . Czemu nie. Pawlak , co brunatne media przemilczały proponował w tej sprawie ogólnonarodowe referendum już prawie dwa lata temu  .

Sprawa jest o tyle wielopłaszczyznowa ,że może oznaczać rozbicie koalicji Platforma PSL i przedterminowe wybory . Bo kto w tej sytuacji zechce poparzyć się śmiertelnie  przy wyleniałym politycznie Tusku ?    

Młode wilki Kaczyńskiego , a raczej już młode wilki Mariusza Kamińskiego przygotowują antysocjalistyczny , kontrolowany przewrót w PIS . Taką mam przynajmniej  nadzieję.  Bo aż dziwne że konserwatywna, patriotyczna partia, a raczej obóz akceptował socjalistyczny wyzysk  ekonomiczny Polaków, poniewieranie ich przez zdegenerowaną , serwilistyczną  pasożytniczą klasę urzędników .  Nowa generacja przejmująca pod wodza sukcesora Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego  władzę w PIS chce zlikwidować , lub przynajmniej znacząco ograniczyć jedno z największych socjalistycznych przekleństw świata  Zachodu  , niemiecki, bismarckowski pocałunek Almanzora . Przymusowe ubezpieczenia społeczne . Mało  kto zdaje sobie sprawę ,że upadek Zachodu jaki obserwujemy w tej chwili ma swe źródło w pozbawieniu obywateli wolności ekonomicznej , pozbawieniu prawa do swobodnego  dysponowania owocami swoje pracy  poprzez bandycki system podatków i właśnie równie bandycki , niewolniczy , niemiecki system ubezpieczeń społecznych     

Skrytykowałem wywiad z Mariuszem Kamińskim ( CBA ) jaki przeprowadził z nim Janke i Kozak , nie  za to co w nim było, ale za to , że nic w nim nie był , nic konkretnego . Inicjatywa PIS , jego uderzenie w jądro mechanizmu socjalistycznego , lewicowego złodziejstwa napawa optymizmem .  Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „....”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości miało przynieść ok. 1000 zł emerytury. PSL chętnie wróciłoby do niego. – Niestety nasz liberalny koalicjant nie chce poprzeć liberalnego pomysłu – mówi rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. „.....”System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha. Według projektu Centrum miałby być finansowany z podatków ogólnych, a nie składek płaconych do ZUS. Szacunkowa emerytura obywatelska miałaby wynosić 900 zł.
– To uczciwy i realistyczny system. Obecnie obowiązujący upadnie, co widzimy np. w Grecji. A sytuacja demograficzna i gospodarcza powoduje, że przez najbliższe pół wieku nie ma szans na wzrost emerytur – uważa wiceszef Centrum Andrzej Sadowski.”....( źródło)  
 

 Pomysły Pawlaka i Centrum Adama Smitha omawiałem już na swoim blogu. Fakt że PIS, Kaczyński , Kamiński , Wipler chcą wdrożyć liberalne  gospodarczo rozwiązania jest optymistyczny . Sprawa jest poważna , gdyż mówmy o wolności Polaków . Wolność ekonomiczna  dla Polaków , czyli niskie  podatki  i likwidacja przymusowych ubezpieczeń społecznych jest sprawą kluczową dla Polski . Tylko wolność ekonomiczna może być podstawą istnienia wolnych  obywateli , istnienia Wolnej Polaki .

Przypomnę pomysły Pawlaka i Centrum Adama Smitha

Pomysł Pawlaka „Chcesz płacić do ZUS tylko 120 zł? Jeżeli się zgodzisz, będziesz miał niską emeryturę, ale będziesz więcej zarabiał. Takie pytanie w referendum chce zadać Polakomwicepremier Waldemar Pawlak”…Pawlak chce, żeby wszyscy płacili jednakową, niewielką składkę, i to tylko do ZUS. - W zamian na starość każdy dostałby emeryturę wystarczającą na przeżycie bez pomocy opieki społecznej. Ta emerytura dla wszystkich byłaby jednakowa- mówi wicepremier. Ile mogłaby wynosić? - Powinna pozwolić godnie żyć. Na dzisiejsze warunki mogłoby to być 1200 zł.”…” Pawlak chce o referendum rozmawiać z innymi członkami rządu. Emerytury to teraz wśród członków gabinetu jeden z najgorętszych tematów. Co roku państwo dopłaca do nich ponad 40 mld zł. Na dłuższą metę budżet tego nie wytrzyma. „...( więcej)

Pomysł Centrum Adama Smitha „
Wydaje się, że z wymienionych przyczyn bezrobocia, najważniejszą jest opresja podatkowa, której praca podlega. Głównym celem nowego systemu podatkowego powinno być więc uwolnienie zasobów przedsiębiorczości i pracy. Waga tego celu powoduje, że niektóre inne cele muszą zejść na plan dalszy. Najważniejsze elementy w projekcie Centrum Adama Smitha to:
(i)  likwidacja składek na ZUS i wszystkich innych składek obciążających pracę,
(ii)  likwidacja podatku PIT,
(iii) likwidacja podatku CIT,
(iv) wprowadzenie podatku od funduszu wynagrodzeń w wysokości 25%płaconego przez każdego przedsiębiorcę niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, który wypłaca jakiekolwiek wynagrodzenie, bez względu na jego tytuł prawny, osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej,
(v) wprowadzenie podatku od wartości sprzedaży przedsiębiorstw prowadzących pełną rachunkowość w wysokości 1%,
(vi) wprowadzenie podatku od kapitału własnego przedsiębiorstw prowadzących pełną rachunkowość w wysokości 2 promili miesięcznie (2,4% rocznie),
(vii) wprowadzenie jednolitej stawki podatku VAT w wysokości 20% na wszystkie towary i usługi płaconego przez przedsiębiorstwa prowadzące pełną rachunkowość,
(viii) wprowadzenie zryczałtowanego podatku VAT dla małych przedsiębiorstw w wysokości 350 złotych miesięcznie;
wprowadzenie zryczałtowanego podatku od działalności gospodarczej dla małych przedsiębiorstw w wysokości 350 złotych miesięcznie;” „...( więcej )

Zaraz zobaczymy , już dzisiaj w mediach jak zacznie wierzgać przeciwko wolnościom Polaków lewicowa Platforma z socjalistą Tuskiem na czele i co powie lewica lewacka Palikota .
Mam nadzieję ,że Mariusz Kamiński z młodymi wilkami PiS u rozpoczął  dobijanie socjalizmu  w obozie Wolnych Polaków.    


 Marek Mojsiewicz
   

KOMENTARZE

 • @autor
  Ja bym napisał, że młode lisy postanowiły przefarbować partię. Aż ciężko to skomentować. Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Skończy się tak samo jak z PO. Dojdą do władzy to znowu zmienią poglądy. Jak można głosować na partię, która swój program jest gotowa zmieniać co 5 minut o 180 stopni?
 • @Andarian 13:36:07
  Ja też zmieniam swój program, w zależności od budżetu i wcale się gtego nie wstydzę - głupiutki argument.
 • @Andarian 13:36:07
  To dlaczego część Polaków głosuje na PO? :-)))))))))))))
  W dodatku Po nie tylko zmienia program, oferty, plany itp. o 180 stopni co prawda nie po "5 minutach" ale po 1-2 dniach po przeprowadzeniu sondaży :-)) ale albo nie realizuje nawet tego z czego się nie wycofa :-)))) a jak już realizuje to potrafi spieprzyć wszystko, nawet to co wydawałoby się nie jest do spieprzenia :-)))))))))))))
 • @Zolmar & valmerte
  Myślę, że my nie jesteśmy nieuświadomionymi społecznie wyborcami, którzy głosują tak jak im w TV powiedzą. Nie mnie oceniać ten motłoch, taki stan rzeczy stanowi tylko dowód na to jak bardzo niedoskonałym systemem jest demokracja parlamentarna. Moje zarzuty przedstawię więc w inny sposób. PiS wygrywa przedwczesne wybory. Tydzień po wyborach Jarosław Kaczyński występuje z orędziem. "Polska powinna przeprosić Rosję za więźniów wojny polsko-bolszewickiej, uznać autonomię Śląska i zwrócić Niemcom Pomorze Zachodnie". Czy taka zmiana programu byłaby uczciwa po wygranych wyborach? Kwestie gospodarcze są równie ważne jak kwestie stosunków zagranicznych. Zmiana programu? I co z tego? Ważne, że poparcie wzrośnie? To tylko dowód na to, że PiS również nie zamierza niczego zmieniać w naszym kraju na lepsze.
 • @Andarian 14:22:52
  "Tydzień po wyborach Jarosław Kaczyński występuje z orędziem. "Polska powinna przeprosić Rosję za więźniów wojny polsko-bolszewickiej, uznać autonomię Śląska i zwrócić Niemcom Pomorze Zachodnie". Czy taka zmiana programu byłaby uczciwa po wygranych wyborach? " - to co piszesz to political fiction. :-)) Nieuzasadnione gdybanie na temat J. Kaczyńskiego.

  "Zmiana programu? I co z tego? Ważne, że poparcie wzrośnie? To tylko dowód na to, że PiS również nie zamierza niczego zmieniać w naszym kraju na lepsze." - kolejna sf. Właśnie dlatego, że PIS nie faluje od słupa do słupa z pomysłami jak PO, nie kieruje się sondażami a własnymi przekonaniami i pomysłami (czy słuszne czy nie kwestia gustu) ma stały (mniej więcej) poziom poparcia. I to jest właśnie dowód, że jako jedyna partia chce zmienić kraj ale po swojemu i nie zmienia swoich poglądów jak PO (dawniej KLD, UW) czy SLD (dawniej PZPR i kolejne) jak wiatr sondaży zawieje. :-)))

  Zmiana podejścia w kwestiach gospodarczych to zachowanie normalne. Skoro warunki zewnętrzne się zmieniają to trzeba się na nie odpowiednio reagować. Co wcale nie znaczy że się program zmienia się o 180 stopni! :-))
  Skóra człowieka a w zasadzie wszystkie komórki człowieka podlegają wymianie co jakiś czas. Czyli co jakiś czas organizm jest w 100 procentach nowym, innym egzemplarzem. I co zmienia się coś w podejściu do życia, myśleniu, marzeniach, planach na przyszłość? :-))))
 • @Zolmar 14:53:16
  Rok temu gdyby ktoś stwierdził, że PiS będzie optował za liberalnymi gospodarczo rozwiązaniami też określono by to jako political fiction. PiS przez długi okres czasu trzymał się konkretnej linii programowej, okazało się, że w ten sposób stał się partią niewybieralną, więc zmieniają program. Zaczynają od elementów, które przyniosą najmniejsze straty w obecnym elektoracie, a mogą przynieść największy wzrost poparcia. De facto jest to czysta inżynieria polityczna i świadczy, że jedyny program PiS to dorwać się do władzy. Warunki zewnętrzne się zmieniają? O kryzysie demograficznym wiadomo od 10 lat. To co piszesz kupy się nie trzyma. PiS właśnie zmienił poglądy. Wcześniej PiS to było AWS, a jeszcze wcześniej PC. Czym się różni wróbel? Wróbel ma jedną nóżkę bardziej.
 • Głosować na PiS z braku alternatywy ? Dziękuję, nie skorzystam.
  1. Jarosław Kaczyński publicznie opowiedział się za utworzeniem wspólnej armii europejskiej (istnieje niebezpieczeństwo że gdyby WP odmówiło strzelania do Polaków to bez problemu mogłyby to zrobić np. niemieckie jednostki "armii europejskiej"),
  2. Jarosław Kaczyński w Fundacji Sorosa przestrzegał przed "sojuszem wykluczonych z cześciowo wykluczonymi"
  3. Jarosław Kaczyński otacza się grupą oportunistów i podejmuje "dziwne" decyzje personalne (Bielecki jako kandydat na prezydenta Warszawy)
  4. Jarosław Kaczyński nie powstrzymał swego ś.p. brata przed podpisaniem Traktatu Lizbońskiego, wpuszczeniem do Polski żydowskiej masonerii Bnei Brith.
  5. PIS niewiele różni się od PO w kwestii utrzymania hord urzędników okupujących nasz kraj,
  6. PIS nie przewiduje powszechnego prawa do posiadania broni - jedynej realnej gwarancji swobód obywatelskich i niepodległości Polski,
  7. PIS nie przewiduje przebudowy systemu duszącego Polskę a przede wszystkim możliwości odwoływania posłów i senatorów czy radnych.

  Jedyną rzeczą różniącą PIS od PO jest retoryka odwołująca się do uczuć patriotycznych.
  Za czasów rzadów PIS ani jeden aferzysta czy zdrajca Polski nie został ukarany.
  PIS nie przeprowadził uporzadkowania ksiąg wieczystych na Ziemiach Odzyskanych , co skutkuje eksmisjami Polaków z poniemieckich nieruchomości.
  Ponieważ w najważniejszych głosowaniach w Sejmie (sprawy unijne, konstytucyjne) PiS głosuje identycznie z PO.

  PiSowi już dziękuję. Nie oddam już na nich mojego głosu w wyborach.
 • @Andarian 15:13:00
  Każda partia zmienia elementy które mogą przynieść największy wzrost poparcia. Więc czemu się przyczepiasz jedynie do PISu?

  "jedyny program PiS to dorwać się do władzy" a jak ma wprowadzić swoje pomysły w życie będąc opozycją? Znacz taką partię opozycyjna która rządzi krajem gdziekolwiek w świecie ? Ja nie!
  Zdobyć władze to cel każdej partii opozycyjnej a rządzącej utrzymać się przy władzy. Więc czemu się przyczepiasz jedynie do PISu?
  "O kryzysie demograficznym wiadomo od 10 lat." O kryzysie demograficznym w Polsce (inni mnie nie interesują) wiadomo od lat 20-tu!!! PIS jako jedyna partia próbował coś z tym zrobić praktycznie. Pozostały triumwirat PO-SLD-PSL kończył (w najlepszym przypadku) na gadce i obietnicach obecna banda czworga PO-SLD-PSL-RP wręcz robi wszystko aby ten problem pogłębić!!!
  Ale oczywiście zawsze i wszędzie PIS winny był i będzie!

  "To co piszesz kupy się nie trzyma." - A konkretnie co? Uwagi ad personam to nie jest stwierdzenie merytoryczne a wskazuje jedynie na słabość i brak merytorycznych argumentów osoby je rzucające. I to powinno skończyć dalszą dyskusję z Tobą.

  "Wcześniej PiS to było AWS, a jeszcze wcześniej PC. " :-))
  Pozostawię to bez komentarza, bo trudno dyskutować z kimś kto nie ma wiedzy na historię Polski i myli fakty. A wystarczyłoby chociaż sięgnąć do Wikipedii bazy wiedzy naszego p.rezydenta. :-)))
 • @Zolmar 15:29:15
  Jakie swoje pomysły? Skoro zmienia swój program znaczy, że nie ma swoich pomysłów tylko adaptuje te, które dadzą im największe poparcie, co nie znaczy, że zamierzają je wprowadzić w życie. Ja czepiam się każdego. Na swoim blogu jeżdżę zarówno po PO, RP, PSL, SLD, PiS, a nawet po JKM z jego NP. Jeżeli PiS nie ma żadnego związku z AWS czy PC to znaczy, że spadli z nieba w 2000 roku? Nie kpij sobie z człowieka. Czyim ministrem sprawiedliwości był L.K. ? Czyją partią było PC? Kupy nie trzyma się: "I to jest właśnie dowód, że jako jedyna partia chce zmienić kraj ale po swojemu i nie zmienia swoich poglądów jak PO", a dyskutujemy o tym, że PiS nagle opowiedział się za pomysłem liberalnym gospodarczo, który stoi w całkowitej sprzeczności z dotychczasową linią tej partii.
 • Kamiński odpowiAda za siobrohaki na koalicjantów kwestionujacych naszosć wojny z Irakiem odkrytą
  w tv konkurencjni w kajfaszostwie z zs Stolcmana kwachem przez sławetnego wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem lizbońskiego wspłojca traktatu UE wawelskikego właedcę POPiSowo gebel.sowskich kręgów podejrzeń wedlug żądania nowojorskiego prezesa Ligi Przeciw Znieslawianiu ("Żydów") Abrahama Foxmana . Kamiński powinien przeprosić za pomoc Lechowi w oddqaniu władzy Tuskowi.
 • @Ptasznik z Trotylu 15:26:27
  A Ty znowu w kółko macieju powtarzasz swoją fałszywą propagandę.

  Ad. 1. Powielasz kłamstwo medialne.
  Ad.2. Co konkretnie zarzucasz J. Kaczyńskiemu? Że nazywa się Kaczyński? Że miał wypowiedź w Fundacji Sorosa? Że przestrzegał przed "sojuszem wykluczonych z cześciowo wykluczonymi"?
  Ad. 3. A kogo Kaczyński miał popierać HGW? :-)) Bielecki miał szansę na wygraną bo nie miał etykietki pisowca, facet ma o wiele większe przygotowanie do zarządza takim molochem niż HGW. Co masz dokładnie (merytorycznie) do zarzucenia Bieleckiemu poza osobistymi urazami?
  Ad.4. "Żydowska masonerię" to my mamy od 1989 roku w Polsce. A jak była wtedy alternatywa? Czym skutkowała?
  Ad. 5. "Niewiele" znaczy ogromną różnicę. Ponad 300 tys. nowych urzędasów platformianych gdyż określenie ich szlachetnym mianem urzędnika toi obraza dla tych ostatnich.
  Ad. 6. I bardzo dobrze. Bo posiadanie broni nie ma nic do jedynej gwarancji swobód obywatelskich i niepodległości Polski. W Niemczech hitlerowskich broni było aż nadto i co była demokracja i swobody obywatelskie? Jeśli takie prawo by weszło mam nadzieję, że odczujesz jego "dobre" skutki na swojej skórze :-)))
  Ad. 7. Udowodnij na przykładach PIS nie przewiduje przebudowy systemu duszącego Polskę inaczej jest to tylko pomówienie.

  "Za czasów rzadów PIS ani jeden aferzysta czy zdrajca Polski nie został ukarany.
  PIS nie przeprowadził uporzadkowania ksiąg wieczystych na Ziemiach Odzyskanych , co skutkuje eksmisjami Polaków z poniemieckich nieruchomości."
  Mniej niż zero obiektywizmu!!!
  A jakie mamy sądy? Kto umarza ewidentne szwindle? Kto uniemożliwił weryfikacje sędziów, prokuratorów? Tego nie widzisz czy udajesz, że nie widzisz?
  Ile czasu rządził PIS? Ile czasu u nas trwają śledztwa a potem procesy sądowe?
  Kto nie zrealizował rozporządzenia J. Kaczyńskiego i nie podjął pracy nad ustawą o uporządkowaniu ksiąg wieczystych w CAŁYM KRAJU nie tylko na Ziemiach Odzyskanych? A dlaczego polskie sądy, które potrafią interpretować prawo w interesie i na korzyść osób związanych z PO a nie potrafią tego samego zrobić w interesie Polaków wysiedlanych z ich domów?

  "Ponieważ w najważniejszych głosowaniach w Sejmie (sprawy unijne, konstytucyjne) PiS głosuje identycznie z PO."
  Podaj źródło, przykłady i treść głosowanych ustaw.

  Głosuj dalej na PO albo jeszcze lepiej na "nową siłę" Palikota lub Korwina.
  Będzie lepiej! Dla nich.
 • @Andarian 15:42:07
  "Jakie swoje pomysły? Skoro zmienia swój program znaczy, że nie ma swoich pomysłów tylko adaptuje te, które dadzą im największe poparcie, co nie znaczy, że zamierzają je wprowadzić w życie. "
  A program to co jest? To jest właśnie pomysł ujęty w punkty i zapisany np. w broszurze i opublikowany.

  "Ja czepiam się każdego. Na swoim blogu jeżdżę zarówno po PO, RP, PSL, SLD, PiS, a nawet po JKM z jego NP."
  To załóż swoją idealną genialną partię i nie walcząc o władzę obejmij rządy i wprowadź idealne państwo w życie i nie marudź! :-))))

  "Jeżeli PiS nie ma żadnego związku z AWS czy PC to znaczy, że spadli z nieba w 2000 roku? Nie kpij sobie z człowieka. Czyim ministrem sprawiedliwości był L.K. ? Czyją partią było PC?"
  Kiedy powstało PC? Kiedy powstał AWS? I co to był AWS? Kto był dominatorem w AWS? Jakie resorty obejmowały poszczególni członkowie AWS? Kto rozpieprzył gospodarkę i uciekł z rządu AWS?

  "Czyim ministrem sprawiedliwości był L.K. "
  14 czerwca 2000 został powołany przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na urząd ministra sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka, jako następca Hanny Suchockiej. Był nim do do 4 lipca 2001.
  Dlaczego przestał nim być? :-)))
  Jaki miał wpływ na rząd? Na gospodarkę? Na ekonomię?
  Walisz kijem na ślepo!!! :-)

  W dalszym ciągu nie uzyskałem merytorycznego argumentu dlaczego >>kupy nie trzyma się: "I to jest właśnie dowód, że jako jedyna partia chce zmienić kraj ale po swojemu i nie zmienia swoich poglądów jak PO
 • @Nathanel 15:57:43
  Ciągłe malkontenctwo. To PIS proponuje złe, tamto proponuje złe. W efekcie rządzi PO PSL i SLD razem lub na zmianę REALIZUJĄC absolutnie złe swoje pomysły. Ale co tam. Ważne aby dopieprzyć PISowi.

  Powtórzę jeszcze raz:
  Załóżcie swoją idealną genialną partię i nie walcząc o władzę obejmijcie rządy i wprowadźcie idealne państwo w życie i nie marudźcie! :-))))
 • @Ptasznik z Trotylu 15:26:27
  zgadza,m się z tobą i miło mi że coraz więcej Polaków podobnie myśli.
 • @Zolmar 16:12:59
  Bagatela przeszło 30 posłów AWS obecnie należy do PiS, spośród senatorów 10. Doliczając tych, którzy na PiS się później obrazili i odeszli do Prawicy RP czy innych PJN obraz jest jeszcze gorszy. Dodatkowo jeśli wziąć pod uwagę osoby, które potem doradzały Lechowi Kaczyńskiemu ale do partii nie wstępowały okazuje się, że PiS stanowił siłę równie liczną co UW, która ponoć trzęsła całą koalicją. Nie będę się roztrząsał nad kwestią PC i ich wybitnych osiągnięć bo Ciebie to i tak nie przekona. Dyskusja nie ma sensu, nie przekonam Ciebie, Ty nie przekonasz mnie. Ja uważam, że PiS jest dokładnie tak samo szkodliwy jak reszta naszej sceny politycznej bo gdyby nie był nigdy nie zaistnieliby na scenie politycznej. No ale to jest już temat na zdecydowanie dłuższy wywód.
 • @Nathanel 16:49:16
  "Napadasz na mnie zamiast która"
  Od kiedy inny pogląd jest napadem? Teraz przymus zgody z Twoimi poglądami? Nie rozumiem: zamiast czego? Jaka która? Coś się zgubiło w Twoim tekście.

  "PiS robi to co moja Matka gdy byłem mały. Mieliśmy tylko jeden pokój i ograniczona ilość mebli które przesuwało się z miejsca na miejsce aby pomieszczenia wyglądało inaczej. "
  To zamiast marudzić pomóżcie PISowi aby mieszkanie mógł zwiększyć do kilku pokoi a nawet salonu! :-) i było można wymienić meble na lepsze, wygodniejsze.

  "Jeśli Ciebie takie manewry satysfakcjonują , nic na to nie poradzę. Ja to mam za sobą od ponad 50 lat."
  Nie przypisuj mi przekonań, których nie mam. Ja mam za sobą prawie 50 lat. :-)) I widzę kto nami rządzi. Jak na razie PIS jest dla mnie jedyną partią, której jeszcze się chce coś w tym kraju zmieniać i próbuje to robić. Partia to kilka tysięcy członków (chyba). Bez zaangażowania czynnie w zmiany nas samych nic w tym kraju się nie zmieni na lepsze. Jedni po wyborach uciekają do Angli, inni marudzą wiecznie nie zadowoleni a w rezultacie rządy obejmuje PO.
  Nie ma partii idealnej dla wszystkich. Ale jak będziemy ciągle grymasić na PIS i czekać na mesjańską partię, to PO przy pomocy SLD i Palikota zrobi z Polaków bezmyślnych, niedouczonych, bezwolnych niewolników.
 • @Andarian 16:57:44
  Ty w dalszym ciągu nie wiesz czym był AWS.

  "Dodatkowo jeśli wziąć pod uwagę osoby, które potem doradzały Lechowi Kaczyńskiemu ale do partii nie wstępowały okazuje się, że PiS stanowił siłę równie liczną co UW, która ponoć trzęsła całą koalicją."
  Nie rozśmieszaj mnie. :-))
  Dolicz jeszcze wszystkich którzy są z rodziny Kaczyńskich w Polsce może wyjdzie, że jest ich tyle samo co członków rodziny Tuska i obie partie z tego powodu mają równą siłę polityczną :-)))))
  Weź poczytaj trochę o UW kiedy powstała? Z jakich partii się wywodziła? Kiedy rządziła? Jakie stanowiska obejmowała w rządzie?
  W tym samym czasie PIS jeszcze nie istniał.
  PC jako samodzielna partia do sejmu a tym bardziej do rządu nigdy nie weszło.
  I znowu wraca problem braku znajomości faktów czym był AWS.

  "Ja uważam, że PiS jest dokładnie tak samo szkodliwy jak reszta naszej sceny politycznej bo gdyby nie był nigdy nie zaistnieliby na scenie politycznej. No ale to jest już temat na zdecydowanie dłuższy wywód."
  Udowodnij mi to przekonanie na przykładach.
  Skoro jest tak samo szkodliwy jak reszta naszej sceny politycznej to dlaczego jest sekowany z życia publicznego przez PO SLD i PSL?
  Gdyby był "ich" to by nie był tak bezwzględnie atakowany.
  Posłuchaj sobie "krytyk" np. Kalisza wobec PO czy Palikota a krytyk wobec PIS.
  Odpowiedz sobie na pytania i zastanów się teraz czy nie masz takiego przekonania na jakim właśnie PO, SLD, Palikotowi zależy, w zachowaniu ICH status quo :-))))
 • all
  piszcie, co chcecie, ale ja ufam takim ludziom jak M.Kamiński i P Wipler.
  Pierwszy to najbardziej ideowy człowiek w polityce, gwarancja uczciwości i bezkompromisowości. Najazacieklejszy antykomunista w latach 80tych, więc myślę, że jako uczciwy , ideowy człowiek ma odpowiedni stosunek do socjalizmu pod każda postacią. Wipler to z kolei dobrze przygotowany ekonomicznie kons-liberał. Gdyby tacy ludzie przejęli władzę w PiSie, to sam zagłosowałbym na tą partię ( aż się dziwię, że to napisałem :-))))))
 • @Zolmar 17:25:40
  Przekonania się posiada, ich się nie udowadnia. Argumentów na których je oparłem i tak zapewne nie zaakceptujesz, uznając je za kłamliwe. Gdyby PO, SLD i PSL nie atakowało PiS to w przeciągu 3 miesięcy powstałaby nowa partia, która zgarnęłaby większość obecnego elektoratu PiS plus dodatkowo aktywowała politycznie 20-30% społeczeństwa które na wybory nie chodzi, bo uważa wszystkie obecne partie za jedną bandę złodziei. Równocześnie gdyby chcieli rzeczywiście skutecznie zaatakować PiS wystarczyłoby rozpętanie afery związanej z ekstradycją Meira Bara lub wyciągnąć z kapelusza dowolnego narodowca na liście płac służb specjalnych, którego pokazywano by wciąż w telewizji mówiącego o układach braci Kaczyńskich z grupami żydowskimi.
 • @Bania 16:46:33
  A najśmieszniejsze jest to że tak samo jak Zolmar poderzewa mnie o sprzyjanie Palikotowi, Platfusiarze z którymi dyskutuję wyzywają mnie od PISowców.

  Co za ograniczone towarzystwo. I jedni i drudzy.
 • @Andarian 17:39:55
  Ale przekonania muszą być oparte na jakichś podstawach. :-)))

  "Gdyby PO, SLD i PSL nie atakowało PiS to w przeciągu 3 miesięcy powstałaby nowa partia, która zgarnęłaby większość obecnego elektoratu PiS plus dodatkowo aktywowała politycznie 20-30% społeczeństwa które na wybory nie chodzi, bo uważa wszystkie obecne partie za jedną bandę złodziei. "
  To jest gdybanie nie poparte faktami. Zgodnie z Twoją logiką powinni PIS chwalić aby zniechęcić do niego resztę społeczeństwa :-)))
  Końcówka Twoje wypowiedzi (cytat wyżej) prezentuje właśnie takie przekonanie na jakim właśnie PO, SLD, Palikotowi zależy, w zachowaniu ICH status quo :-))))

  ". Równocześnie gdyby chcieli rzeczywiście skutecznie zaatakować PiS wystarczyłoby rozpętanie afery związanej z ekstradycją Meira Bara lub wyciągnąć z kapelusza dowolnego narodowca na liście płac służb specjalnych, którego pokazywano by wciąż w telewizji mówiącego o układach braci Kaczyńskich z grupami żydowskimi."
  Jeszcze nic straconego :-))
  Nie udało się pomimo opanowania mediów, sądów, prokuratury dorżnąć watahy przez 5 lat nawet czynnie w Łodzi.
  To wyciąga się po raz enty stare kotlety.
  Już raz próbowano w ten sam sposób zaatakować Braci pseudodokumentalnym filmem "Dramat w trzech aktach" :-)))
  Jak widać naiwniaków łapiących się na ten chwyt wciąż nie brakuje. Reagujesz tak jak chce PO SLD Palikot. Odruch Pawłowa.

  Partia "antysemicka" braci Kaczyńskich, która ma układy z grupami żydowskimi? Ale jaja! :-))
 • @Nathanel 17:47:52
  "PS W dalszym ciągu kłócisz się ze mna a nie dyskutujesz z moimi poglądami."
  Ja się kłócę? Cały czas mnie atakujesz personalnie a do mnie masz pretensje?
  To moje słowa czy Twoje? :-)))
  "Prezentujesz pelen zestaw przywar PiSu. Nie dajcie nic powiedzieć dlatego jesteście jak skamielina nadająca się do muzeum."
  Knebluję Ci usta? Nie wypowiadasz się?
  Więc nie kłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Insynuujesz mi bez podstaw ku temu:
  "prosiłem ( zgubiło się w tekście słowo) o wskazanie z którym z moich poglądów się NIE ZGADZASZ (nawet nie licząc iż wskażesz dlaczego)."
  Dyskutuję o Twoich poglądach nie o Tobie!
  I to zaraz po Twoim wpisie!

  "Ten projekt to kadzilo nie tyle dla umarłego
  co dla ledwie zyjącego wyborcy. Znowu oferuje sie kiełbaske-serdelka zamiast calego wianuszka serdelków.
  PiS powinien ogłosić kompleksowy program zmian strukturalnych państwa. Usamodzielnienie finansowe samorzadu terytorialnego w miejsce komunistycznego zarzadzania centralnego. Wybieralnośc na wszystkich stanowiskach od sołtysa do Prezydenta( likwidacja dwóch strukur wykonawczych Prezydent -Premier i dowóch aparatów urzędzniczych).
  Klajstrowanie dziur w psokomunistycznym baraku do niczego nie prowadzi. PRL -Bis pełna parą. Co za róznica kto w nim rządzi?"

  Szukasz 3 drogi? To szukaj. Twoja wola.
  Ja nie muszę tego popierać! Dla mnie to malkontenctwo.
  Malkontent to człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad, niedostatków, ujemnych stron.
  Stąd mój komentarz:
  "To PIS proponuje złe, tamto proponuje złe. W efekcie rządzi PO PSL i SLD razem lub na zmianę REALIZUJĄC absolutnie złe swoje pomysły. Ale co tam. Ważne aby dopieprzyć PISowi.

  Powtórzę jeszcze raz:
  Załóżcie swoją idealną genialną partię i nie walcząc o władzę obejmijcie rządy i wprowadźcie idealne państwo w życie i nie marudźcie! :-))))"

  Gdzie tu widzisz atak personalny na siebie?
  Będziecie dobrze rządzić to Was poprę. Na razie Wasza idealna partia wszechmogąca jest na etapie wirtualnym. :-))
  Jeszcze jej nie ma, a już jej zwolennicy brak poparcia przyjmują za atak.
 • @Ptasznik z Trotylu 18:02:33
  "A najśmieszniejsze jest to że tak samo jak Zolmar poderzewa mnie o sprzyjanie Palikotowi, Platfusiarze z którymi dyskutuję wyzywają mnie od PISowców."
  Gdzie wyczytałeś w moim tekście, że podejrzewam ciebie o sprzyjanie Paliotowi?
  "Głosuj dalej na PO albo jeszcze lepiej na "nową siłę" Palikota lub Korwina.
  Będzie lepiej! Dla nich."
  Głosowanie na kogoś wcale nie jest tożsame ze sprzyjaniem jemu :-)))
  Obecnie z nową świecką tradycją głosuje się nie "ZA" ale "PRZECIW" :-))

  Z Twoich słów ewidentnie wynika, że jesteś przeciw PIS. Więc kto pozostaje do Twojego wyboru" PO, SLD, PSL, Palikot, Korwin, Solidarna Polska, PJN czy jakieś inne pomniejsze partie.
  Jakoś zapomniałeś, że wymieniłem także Korwina :-))) bo to nie pasowało do zarzucenia mi opinii, której nie napisałem.
  Wymieniłem kilka przykładów partii. Miałem wyliczyć wszystkie istniejące partie w Polsce?!!!! :-)))) Czy myślisz, ze wiem o wszystkich, że to mój cel życiowy znać wszystkie? :-)))
  A skąd mam wiedzieć kogo popierasz? Mozę jakąś partię kilkunasto członkową, której nie znam? :-))

  "Co za ograniczone towarzystwo. I jedni i drudzy."
  Nie obrażaj innych abyś sam nie został obrażony!!!!!!!
  Inwektywy nie zastąpią merytorycznej dyskusji.
  Poza tym stosując taki język i stosunek do innych nie wyróżniasz się absolutnie na plus od tego "ograniczonego towarzystwa" a raczej sam jesteś zamknięty na innych.
 • @Ptasznik z Trotylu 18:02:33
  Niestety; dla niektórych świat jest dwubiegunowy.
  Tłumaczyć takim ludkom cokolwiek to donkiszoteria.
  pozdrawiam
 • @ratus 19:00:56
  Jak to łatwo przychodzi szufladkować ludzi nie znając ich :-)) a samemu pojmować świat dwubiegunowo tylko według swoich biegunów :-))))))
 • @Zolmar 19:06:17
  Napisałem wyraźnie: "dla niektórych". Czyżbyś się poczuł wywołany do tablicy? :-))
  pozdrawiam
 • @ratus 19:14:29
  Komentujesz wpis w którym użyto mojego nicku! Mam prawo się do tego odnieść.
  Czy już jestem wykluczony z tego prawa jako "ograniczony"?

  Pozdr.
 • @ratus 19:14:29
  A świat jednak jest dwubiegunowy. ;-)))
  Ziemia (tak jak i magnes) ma dwa bieguny.
  Masz lewa i prawą rękę.
  Koń ma przednie i tylne nogi.
  Jest dobro i zło.
  Ci po środku albo dążą do dobra albo do zła czyli do biegunów a nie na odwrót :-))) bieguny dążą do środka.
 • @Zolmar 19:35:44
  Ależ odnoś się. Śmiało.
  pozdrawiam
 • @ratus 19:14:29
  I jeszcze jedno.
  Wielu na tym forum ma pretencję do PISu że nic nie robi.
  Jak robi także ma pretensję, ze robi.

  Akceptuję uwagi krytyczne, poprawiające pomysły PISu. Bo to może być z pożytkiem dla wszystkich w tym i PISu.
  Ale krytykowanie PISu bez względu na to co robi to podejście o mentalności platformerskiej. I wcale nie ma znaczenia na kogo faktycznie głosujecie.

  To nic innego jak mobbing polityczny.
  I to mnie wkurza.
 • @Zolmar 19:47:46
  Oj, długo by tłumaczyć, widzę...
  PO i PiS to jedna i ta sama bajka. Ich sztuczny antagonizm to zupełnie jak antagonizm miedzy Demokratami i GOP w USA. Taki wrestling dla ubogich. I tak jak w Stanach rządzi rada stosunków Międzynarodowych, niezależnie która partia ma prezydenta i większość w Kongresie, tak w Polsce rządzi sojusz służb, agentów i przekupionych.
  Śmiech mnie bierze, kiedy ludzie poważnie traktują kaczo - donaldzią napierdalankę jako bój o pryncypia. A tak naprawdę ten wrestling służy odwróceniu uwagi od rzeczy ważnych, które obie strony wygrywają przeciwko Polsce. Ale to trzeba chcieć dostrzec.

  O wiele łatwiej jest poddać się prymitywnemu kibicowaniu swojemu idolowi; ja to rozumiem. Tak jak pies nie musi myśleć, tylko rzuca się na każdego, na kogo pan go poszczuje. Najlepiej w stadzie, bo to bezpieczniej, raźniej i wątpliwości nie nachodzą.
  pozdrawiam
 • @ratus 20:26:48
  Jako prymitywny pies proponuję po raz kolejny:

  Załóżcie swoją czystą, niewinną, idealną, genialną partię i nie walcząc o władzę obejmijcie rządy i wprowadźcie idealne państwo w życie i nie marudźcie! :-))))
  Będziecie dobrze rządzić to Was poprę. Na razie Wasza idealna partia wszechmogąca jest na etapie wirtualnym. :-))
 • @Zolmar 20:46:29
  Uparty gość jesteś...
  Nie trzeba zakładać kolejnej partii. Wystarczy, by świadomi wyborcy nagradzali propolskie zachowania i wyrażali dezaprobatę za zachowania antypolskie. Gdy partie to zauważą - będą starać się o premię od wyborców. Bo na razie jest tak, że czciciele uwielbiają swojego idola niezależnie od jego działań, a jednocześnie są apriori przeciw jego antagoniście - również bez przełożenia na jego działania. Stąd bierze sie lenistwo polityków i ich pogarda dla wyborców, bo skoro jakiekolwiek działanie tak czy inaczej spowoduje uwielbienie wyznawców i nienawiść przeciwników - to po co sie starać? Po co robić coś porządnie, skoro nic to nie zmieni?
  pozdrawiam
 • @ratus & Nathanel
  Ratus? Nathanel? To jak będzie z tą partią? ;)
 • @ratus 21:07:27
  Jako prymitywny, uparty pies stwierdzam, że w ciągu trwania III RP za rządów:
  PO (bez względu jak się aktualnie nazywała) byłem zwalniany z pracy, oszukiwany, wyśmiewany za polskość, inwigilowany, straszony, ograniczany w prawach i wolnościach.

  Do SLD nie mam nic. Za ich rządów pracę znajdowałem, nikt mnie nie szykanował za poglądy.

  Za PISu żyło mi się najlepiej, spokojniej, weselej. Mają poglądy najbardziej zbliżone do moich. A nie na odwrót.

  Ale jestem tylko nieświadomym sterowanym wyborcą uwielbiającym swojego idola niezależnie od jego działań. :-)

  Świadomi wyborcy głosują na PO, SLD, Palikota, PJN, Korwina lub nie głosują wcale, czekając na mesjasza potrzebnego do oczyszczenia polskiej stajni Augiasza oczywiście bez nienawiści do przeciwników.

  Przepraszam, że nie wbrew swojej wiedzy i uczuciom nie krytykuję PISu a jako świnia jedna i wściekły pies niegodziwie oskarżam inne partie i ich zwolenników łącznie z partią trzeciej drogi. Przecież one chciały i chcą dobrze tylko im nie wychodzi... :-)
 • @Zolmar 21:36:46
  Jeśli spojrzeć z perspektywy korytka, to jak najbardziej masz rację.
  A za komuny to już w ogóle było miodzio - nikt nie zwalniał, każdemu należało się po równo, wczasy z FWP, talon na składak i szkolenie w ataku na Danię.
  pozdrawiam
 • @ratus 21:49:57
  Czytasz bardzo wybiórczo. Nie pisałem tylko z perspektywy korytka jakbyś chciał to przedstawić. Pokazałem wszelkie aspekty życia.
  Rozumiem, że niektórzy zwolennicy trzeciej drogi lub obecnej elity saloonowej żywią się darmową praną, chodzą nago i boso nawet zimą.
  Książki, telewizory, rowery, narty, łyżwy spadają jako manna z nieba.
  Wszak niektórzy zwolennicy trzeciej drogi lub obecnej elity saloonowej nie zniżą się do tak niegodnych i poniżających czynności jak zarabianie brudnych pieniędzy na utrzymanie zwłaszcza drukowanych z woli nieczystych partii rządzących. :-)

  Za komuny takim jak ja nie było miodzio.
  Z roboty zwalniali, szykanowali, na wczasy nie jeździło się i talonu nie dostawało się.

  Ale takie prymitywne, uparte psy jak ja chodziły do komitetu ze śmierdzącą kiełbasą, rzucały na stół z propozycją spożycia przez I sekretarza. :-)))))
  Ale takie prymitywne, uparte psy jak ja nie chodziły w pochodzie pierwszomajowym bez względu na konsekwencje. :-))))
  To takie prymitywne, uparte psy jak ja miały przeszukania mieszkania w stanie wojennym z doniesienia sąsiada UBowca.
  To takie prymitywne, uparte psy jak ja miały problem przez całe studia w odwecie za udział w strajku w grudniu 1981 roku.

  Tacy nieświadomi sterowani wyborcy jak ja skreślali kandydatów pod okiem komisji w wyborach do sejmu w PRLu. :-)))

  Natomiast wielu świadomych krzyczało "Gierek! Partia!" pisało wiersze pochwalne dla Stalina, filmy chwalące PRL. Dziś są wybitnymi poetami, reżyserami, celebrytami, politykami "walczącymi w komuną" a dziś ratującymi lewą nogę. :-)
  Wtedy mieli dobrze i teraz mają dobrze.

  Oni oczywiście nie patrzą z perspektywy korytka. Oni mają "przekonania". :-)))))))))))))))))))))))))))
 • Przeklenstwem naszych czasow jest uzywanie idiotycznie
  okreslen. Przy tym antypolska postkomuna robi to swiadomie natomiast inni z glupoty.
  Dokladnie takim przypadkiem jest okreslenie SOCJALIZM w odniesieniu do skladek.

  Socjalizm opisuje system polityczny, na drodze do komunizmu. W tym sensie jest komunizmem, czerwonym hitleryzmem, nacjonal-socjalizmem, dlatego uzyty w tym kontekscie jest brutalnym IDIOTYZMEM.
 • @Zolmar 22:13:43
  Dla mnie najważniejszą sprawą jest powszechne prawo do posiadania broni.
  To jest jedyna realna gwarancja wolności.
  Nieprzypadkowo w ZSRR (kraju niewolniczym) za posiadanie broni groziła kara śmierci.
  Nieprzypadkowo w Szwajcarii (kraju wolnych obywateli) każdy mężczyzna po odbyciu przeszkolenia wojskowego OBOWIĄZANY JEST trzymać w domu otrzymany od wojska karabin automatyczny, utrzymywać go w dobrym stanie i regularnie brać udział w doskonaleniu umiejętności strzeleckich.

  Nieprzypadkowo w okresie zaborów a także w III. i ś.p. IV. RP prawo do posiadania broni jest ściśle reglamentowane (tylko dla ludzi władzy).

  Niewolnik musi być bezbronny wobec okupacyjnej władzy która może z nim zrobić wszystko co jej się podoba. Skoro niewolnik już odda głos w "wyborach" to potem ma tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji i władza robi co chce, nie bacząc na wolę narodu.

  Dlaczego w Szwajcarii każdą ważniejszą sprawę władza oddaje do decyzji narodu poprzez referendum. Przecież mogłaby tak jak Tusk u nas samowolnie zadysponować państwowymi rezerwami walutowymi oddając je nie wiadomo komu. Władza w Szwajcarii ma świadomość że sprawuje rządy nad narodem obywateli wolnych czyli uzbrojonych i że nie wyszłyby jej na zdrowie przekręty takie jakie u nas są na porządku dziennym.

  Istota niewolnictwa nie leży w kajdanach (te można zerwać).
  Istota niewolnictwa leży w mózgu niewolnika.

  Dlatego jest mi zupełnie obojętne czy Polską będzie rządzić Partia Błękitnych Ludożerców, czy Postępowe Stronnictwo Pręgowanych Potworów.
  Jeśli naród będzie uzbrojony to ani Ludożercy ani Potwory nie odważą się na ignorowanie swobód obywatelskich.
  Cała reszta to są drugorzędne szczegóły ustrojowe.

  Aha, jeszcze dla jasności wyjaśniam że potrafię się skutecznie i bezpiecznie posługiwać każdym rodzajem broni strzeleckiej używanej w WP i w kilku innych armiach , czego życzę również wszystkim wolnym Polakom.

  Pozdrawiam.
 • @Zolmar 22:13:43
  Kontrujesz mnie tak, jakbym był obrońcą polityki PO i zachowań jej wyborców.
  Zrozum: ja jestem przeciwnikiem polityki, którą PO i PiS uprawiają ręka w rękę. A jeszcze bardziej jestem przeciw zachowaniom ich wyborców, bo to owe zachowania determinują ofertę partii. Jeśli nie wiesz o co mi chodzi, to przypomnij sobie wspólną akcję PO i PiS zmierzającą do oddania polskiej suwerenności Unii Europejskiej i zgodne unikanie zapytania Polaków, co sadzą o traktacie Lizbońskim. Pisząc o perspektywie korytka nie mam na myśli tego, czy tłuściej jadłem za premierostwa Kaczyńskiego, Tuska czy Millera. Mam na myśli to, że polactwo oddało suwerenność za OBIETNICĘ otrzymania NIEDUŻEJ CZĘŚCI socjalu, z którego korzystają ludzie na zachodzie.

  W tej perspektywie, że mieliśmy szansę na normalne państwo a własnymi rękami zrobiliśmy z niego prowincję Imperium Gebelsiego - ta cała kaczo - donaldzia napierdalanka wydaje się popierdywaniem nędznych istotek. Pomyśl, jak za kilkaset lat ocenią nas przyszłe pokolenia: zamiast pilnować niepodległości, tłukli sie o jakieś gówniane duperele.

  Ale pewnie nasi wnukowie będą o tym dyskutować po niemiecku.
  pozdrawiam
 • @Ptasznik z Trotylu 00:39:34
  A ja głupi niewolnik myślałem, że nieokupacyjną władzę wybiera się głosując w wyborach. Jeśli się głosuje głupio to władza jest głupia jeśli mądrze to władza jest mądra.
  A tu się okazuje, że aby być wolnym należy uzbroić się po zęby. Potem zorganizować uzbrojone bojówki bo uzbrojona grupa jest bardziej sprawna w zdobywaniu wolności niż niezorganizowane, rozproszone jednostki.
  Potem wprowadzić dla lepszej identyfikacji mundurki. Najlepiej brunatne. I mamy demokrację pełną gębą broniąca wolności.
  :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @ratus 10:49:09
  Jako prymitywny, uparty pies czekam z wytęsknieniem na twoją trzecią siłę czystą jak dziewica, mądrą jak Salamon, która odmieni prowincję Imperium Gebelsiego na Arkadię :-)

  Wrzucając wszystkich do jednego worka bo nikt nie spełnia naszych zachcianek w 1000 procentach i "wszyscy kradną" umacniamy Imperium Gebelsiego.
  Stąd jako prymitywny, uparty pies zastanawiam się, czy do tego czasu ciągle malkontentując zostanie jeszcze ktoś, kto tę trzecią siłę utworzy gdyż gadaniem Imperium Gebelsiego się nie przejmuje.
  :-))
 • @Zolmar 12:00:00
  Ty się chyba droczysz, kolego. Bo nie sądzę byś nie załapał, że nie chodzi o tworzenie trzeciej i kolejnych dróg, lecz o zmianę myślenia wyborców. Że chodzi o zwracanie uwagi na sprawy ważne, a nie na pałowaniu się tematami zastępczymi.
  pozdrawiam
 • @ratus 12:43:14
  A jak mam jako "prymitywny, uparty pies" zrozumieć inaczej Twoje stwierdzenia, kolego, że żadna partia z obecnych Ci nie odpowiada? Żadna z nich nie jest zdolna do zmian Tobie odpowiadających?
  Jak chcesz zmienić system w Polsce aby była Arkadia?
  Tak jak być może podświadomie sugeruje Ptasznik z Trotylu - zbrojnie?
  "...powszechne prawo do posiadania broni. To jest jedyna realna gwarancja wolności..."

  Partie a w rezultacie rządy są takie jacy są wyborcy! My sami. My wszyscy. No chyba, że Ty jesteś wyjątkiem. Ciebie nie powinno się zmieniać.

  Jak chcesz zmienić myślenie wyborców a w szczególności nas, "prymitywnych, nieuświadomionych sterowanych wyborców" zmienić?

  Znam Twój cel. Nie znam środków, mechanizmów i narzędzi.

  Zamiast grymasić na obecne partie wykorzystajmy tą, która jest nam najbliższa (nigdy, nigdzie żadna partia nie będzie idealna dla wszystkich) i pracujmy, pracujmy, pracujmy nad nią i nad nami. Zmieńmy ją, a przez nią zmieńmy system. Wtedy wygramy to czego pragniemy - wymarzoną Arkadię.
  Grymasząc i jedynie dyskutując o zmianach na idealny system osiągamy to, że rządzi nami teraz partia, która najmniej się do rządzenia nadaje. Która rządzić nie powinna.
  Grymasząc i jedynie dyskutując o idealnym systemie w pewnym sensie działacie w jej interesie, wspieracie ją. A chyba tego nie chcecie?

  "Że chodzi o zwracanie uwagi na sprawy ważne, a nie na pałowaniu się tematami zastępczymi."
  Śmierć najwyższych urzędników państwowych, za którą NIKT nie odpowiedział ani moralnie, ani politycznie ani karnie to temat zastępczy?
  A jaką ja mam gwarancję, że rząd który nie dba o swoich najważniejszych reprezentantów będzie chciał zadbać o mnie zwykłego obywatela gdybym wpadł w tarapaty? Nie mam takiej gwarancji! I dlatego NIE CHCĘ TEGO RZĄDU!!!

  Jesteś pewien, że PIS zajmuje się JEDYNIE Smoleńskiem i tematami zastępczymi? Oddasz za takie przekonanie głowę? :-)))

  Ja jako "prymitywny, uparty pies", "nieuświadomiony, sterowany wyborca, zafascynowany uwielbiającym swojego idola niezależnie od jego działań" wiem, że to nie prawda.
  Wiem co jest za zasłoną medialną.

  Dlatego nie muszę szukać ideału realizującego moje marzenia :-))
  Muszę pracować nad tym "niegodnym", który jest, aby zdobył władzę i realizował moje marzenia bardziej.
  W końcu niby dlaczego moje marzenia mają być niższej rangi niż Twoje? :-)
 • @Zolmar 13:36:36
  Widocznie coś nieściśle opisałem, skoro podejrzewasz mnie o chęć osobistego zmieniania myślenia wyborców. Ja nie mam złudzeń co do wpływu mojej woli na myślenie nastolatka, a co dopiero milionów ludzi...
  Myślenie jednak musi się zmienić. Z zajmowania się pierdołami na zwracanie uwagi na rzeczy istotne. Jak? - nie wiem. Gdybym wiedział, to bym kandydował tu i ówdzie.

  "Zamiast grymasić na obecne partie wykorzystajmy tą, która jest nam najbliższa (...)"
  Kiedy wszystkie jak jeden mąż wciągnęły nas do integracji POLITYCZNEJ z gebelsami. Po takiej akcji jakiekolwiek deklaracje i programy są niegodne uwagi. Jaki to wybór? Pomiędzy zdrajcą A strojącym sie na partię sukcesu i mistrzowsko ogłupiającym lemingów, a zdrajcą B chlastającym się martyrologicznie? Albo zdrajcą C z bolszewicką mentalnością lub zdrajcą D cichcem a systematycznie wysysającym soki? O jakiej bliskości tu może być mowa?

  Przytaczasz przykład Smoleńska. Ok; to zdarzenie bez precedensu i pewna cezura w polskiej polityce. Cały jednak myk w narracji dotyczącej katastrofy. Czym sie gawiedź podnieca? Ano technicznymi aspektami - czy brzoza była pancerna, czy może skrzydło pancerne, a brzoza gumowa... Czy mgła udusiła pilotów, czy był gigantyczny magnes, czy była bomba, maskirowka, czy Kazana kazał i czy Błasik siedział na swoim miejscu. A ważne kwestie się pomija - czemu w ogóle zaistniała możliwość katastrofy, skąd wzięła się przepychanka związana z lotem do Katynia, czemu Kaczyński tak usilnie chciał tam lecieć i czemu Tusk tak uparcie chciał w tym przeszkodzić; czemu polskie służby potraktowały swojego prezydenta jak intruza. A jeśli to faktycznie był zamach, to jakim cudem powstała możliwość, by ktoś obcy był w stanie zabić naszego prezydenta.
  No i najważniejsze: jakie wnioski wyciągnąć z tej katastrofy, by państwo nareszcie zaczęło normalnie funkcjonować.

  Jesteś pewien, że PiS nie akcentuje tematów zastępczych? :-))

  pozdrawiam
 • @ratus 15:16:07
  "Myślenie jednak musi się zmienić."
  Z tym się absolutnie zgadzam.

  "Jak? - nie wiem."
  No właśnie. Pojawia się problem :-)))
  Wiesz że jest źle, ale nie wiesz co zrobić aby było dobrze. :-))
  Dlatego najprościej jest stwierdzić wszyscy są "be". Nie ma wyboru. To zrzuca ciężar odpowiedzialności.
  - To nie ja, to oni są winni, że jest tak jak jest.

  "Kiedy wszystkie jak jeden mąż wciągnęły nas do integracji POLITYCZNEJ z gebelsami. Po takiej akcji jakiekolwiek deklaracje i programy są niegodne uwagi. Jaki to wybór? Pomiędzy zdrajcą A strojącym sie na partię sukcesu i mistrzowsko ogłupiającym lemingów, a zdrajcą B chlastającym się martyrologicznie? Albo zdrajcą C z bolszewicką mentalnością lub zdrajcą D cichcem a systematycznie wysysającym soki? O jakiej bliskości tu może być mowa?"
  To kto nie jest zdrajcą?
  W dalszym ciągu krążysz koło idei "trzeciej drogi". Wszyscy są "be". To kto jest "cacy"?

  A może jest tak:
  Zdrajcy C ze zdrajcami D podpisali integrację POLITYCZNEĄ z gebelsami na kolanach na warunkach, z których nie dało się wyjść później bezboleśnie?
  Zdrajcy C ze zdrajcami D przekonali Polaków, że to jest dobre? A po paru latach "zdrajca B chlastający się martyrologicznie" podpisał integrację POLITYCZNEĄ z gebelsami ratując to co jeszcze było do uratowania z traktatu a było zgodnie z interesem Polaków bez otwartej, niepotrzebnej nikomu walki z tą częścią społeczeństwa, którą zdrajca A podpuszczał je przeciw "zdrajcy B"?
  Teraz kiedy głównego Złoczyńcy ze zdrajców B nie ma, Gebelsi nawet przez siebie ustanowione prawo obchodzą specjalnie się z tym nie kryjąc. A zdrajca A skutecznie ich czynnie wspomaga a zdrajca C z bolszewicką mentalnością ich popiera i

  No ale przecież według Ciebie takim samym zdrajcą jak zdrajca A strojącym się na partię sukcesu, zdrajca C z bolszewicką mentalnością lub zdrajca D cichcem a systematycznie wysysającym soki jest "zdrajca B".
  :-)
  Mam jako "prymitywny, uparty pies" wrażenie, że jak w ciemnościach wszystkie koty są szare tak dla Ciebie wszyscy są takimi samymi zdrajcami. Takie swego rodzaju równouprawnienie w winie. Moim zdaniem nie uprawnione.

  Nie wiem skąd wziąłeś informację, że "ważne kwestie się pomija - czemu w ogóle zaistniała możliwość katastrofy, skąd wzięła się przepychanka związana z lotem do Katynia, czemu Kaczyński tak usilnie chciał tam lecieć i czemu Tusk tak uparcie chciał w tym przeszkodzić; czemu polskie służby potraktowały swojego prezydenta jak intruza. A jeśli to faktycznie był zamach, to jakim cudem powstała możliwość, by ktoś obcy był w stanie zabić naszego prezydenta"?
  Śledzisz prace Zespołu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.? Chyba nie, nie napisałbyś takich wniosków jak napisałeś. Takie wnioski można wysnuć czytając OMÓWIENIA prac Zespołu Parlamentarnego Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M.

  "Cały jednak myk w narracji dotyczącej katastrofy. Czym sie gawiedź podnieca? Ano technicznymi aspektami - czy brzoza była pancerna, czy może skrzydło pancerne, a brzoza gumowa... Czy mgła udusiła pilotów, czy był gigantyczny magnes, czy była bomba, maskirowka, czy Kazana kazał i czy Błasik siedział na swoim miejscu."
  Ja jako gawiedź, jako "prymitywny, uparty pies" uważam, że jeśli się chce wyjaśnić dogłębnie tajemnice katastrofy smoleńskiej nie można pomijać wyjaśnienia aspektów technicznych a zwłaszcza obalania kłamstw w tej materii.
  Masz lepszy sposób na wyjaśnienie katastrofy?

  "Jesteś pewien, że PiS nie akcentuje tematów zastępczych? :-))"
  Jestem pewien, że takie sugestie (jak widać skutecznie) insynuują media.
  Im częściej słyszę to sformułowanie rodem z GW tym bardziej jestem przekonany, że jest odwrotnie! :-)))))))))))))
  Poza tym co dla jednych jest niewygodnym "tematem zastępczym" dla innych jest istotnym pytaniem co zrobić, by Polska nareszcie zaczęła normalnie funkcjonować.
 • @Zolmar 16:19:47
  Szkoda, że najwidoczniej mamy inne punkty odniesienia. Tym bardziej szkoda, że jesteś jednym z niewielu pisowczyków, z którymi można nawiązać naprawdę rozsądny kontakt mentalny.

  Twoje podejście chyba znam. Takie mam wrażenie. Chciałbyś rozgrywać dostępne środki, choćby niedoskonałe i ewentualnie zmieniać ich trajektorię. Utopia, bo to nie Ty wpłyniesz na PiS, ale PiS zmieni Ciebie.

  Ja swoją bajkę powinienem zacząć tak:
  Pod koniec AD 1978 podczas niedyspozycji Lońki starcie o wpływy z Jurikiem Andropowem wygrał Pietia Iwaszutin...

  pozdrawiam

  PS. Zawsze chętnie z tobą podyskutuję, ale o mniejszym zakresie; "dyskusje światopoglądowe o charakterze ogólnym" kończą się zazwyczaj obelgami po piątym zdaniu
 • @ratus 20:03:12
  "Szkoda, że najwidoczniej mamy inne punkty odniesienia. Tym bardziej szkoda, że jesteś jednym z niewielu pisowczyków, z którymi można nawiązać naprawdę rozsądny kontakt mentalny."
  A podobno co niektórym na tym forum świat dwubiegunowy przeszkadza Świat jednobiegunowy to martwy świat.
  Jako zwolenniki PISu (pisowczyk brzmi jak "swierszczyk") zawsze patrzę na wszystko z różnych punktów widzenia. Nie o wszystkich piszę. Reaguję kiedy widzę jednostronną interpretację faktów. Szczególnie zbliżoną w doborze argumentów do poglądów rządowych i saloonu. Szczególnie razi mnie to w ustach tj. w klikach klawiatury osób głoszących niechęć do obecnych elit. :-))

  "Twoje podejście chyba znam. Takie mam wrażenie. Chciałbyś rozgrywać dostępne środki, choćby niedoskonałe i ewentualnie zmieniać ich trajektorię. Utopia, bo to nie Ty wpłyniesz na PiS, ale PiS zmieni Ciebie."
  Jak widać poznałeś moją głoszona od lat publicznie tajemnicę :-)))
  Tak uważam. Należy wykorzystać to co jest aby zmienic wszystko co nam nie pasuje.
  Jeśli chodzi o zmiany.
  To ja wybieram partię do realizacji swoich planów a nie ona mnie. ;-)))
  Jeszcze sie taki nie narodził co by mnie zmienił :-)))))
  Zapewniam, ze wielu mnie próbowało zmienić, ale dobrze na tym nie wyszli :-))))

  Każda rewolucja, nawet wzbudzona słusznymi racjami w ostateczności obraca się przeciw tym, którzy ja rozpoczynają. Patrz rewolucja francuska, rewolucja październikowa. W skutek rewolucji zamiast wolności uzyskuje się jeszcze krwawszy reżim.
  Tego chcesz?

  P.S.
  "Zawsze chętnie z tobą podyskutuję, ale o mniejszym zakresie; "dyskusje światopoglądowe o charakterze ogólnym" kończą się zazwyczaj obelgami po piątym zdaniu"
  -----------------
  Ja podczas dyskusji w tym krótkim wątku otrzymałem w odpowiedzi na moje odmienne poglądy wiele obelg wobec siebie.
  Według nich jestem:
  - nieuświadomionymi społecznie wyborcą, który głosuje tak jak mi w TV powiedzą,
  - motłochem,
  - moje wypowiedzi kupy nie trzymają się (z tym akurat się zgodzę :-) nikt nie trzyma poza zboczeńcami ekskrementów w ręce):
  - prezentuję pelen zestaw przywar PiSu,
  - nie daję nikomu nic powiedzieć i dlatego jestem jak skamielina nadająca się do muzeum,
  - jeszcze przed przedstawieniem mojej wypowiedzi wiadomo, że nie zgadzam się z cudzymi poglądami i nawet, nawet nie liczą co nie którzy iż nie wskażę dlaczego,
  - jestem ograniczonym towarzystwem,
  - niestety, dla mnie świat jest dwubiegunowy i tłumaczenie takim ludkom jak ja cokolwiek to donkiszoteria,
  - pasjonuje się wrestlingiem dla ubogich,
  - nie chcę nic dostrzec,
  - łatwo poddaję się prymitywnemu kibicowaniu swojemu idolowi,
  - jestem psem, który nie musi myśleć, tylko rzuca się na każdego, na kogo pan go poszczuje i to najlepiej w stadzie, bo to bezpieczniej, raźniej i wątpliwości nie nachodzą,
  - nie jestem świadomym wyborcą, który nagradza propolskie zachowania i nie wyrażam dezaprobaty za zachowania antypolskie,
  - jestem czcicielem uwielbiającym swojego idola niezależnie od jego działań
  - patrzę z perspektywy korytka,
  - jestem niewolnikiem.
  Być może po mojej niniejszej wypowiedzi epitetów pełnych uwielbienia dla mojej osoby przybędzie więcej.
  :-))
 • @Zolmar
  Jest jednak problem z wybieraniem przez PiS GORSZYCH rozwiązań po wyborach z tych które nawet mieli gotowe w PULI jak program. Tak było np z reformą podatku PIT, była też inna opcja, ale wybrali jaką wybrali. Komu zrobili dobrze? Polsce? Czyżby?

  System kanadyjski jest ciekawy, ale jeżeli miałby dotyczyć wszystkich ze względu na kryterium WIEKU i na Boga nie 67 lat. Nie każdy ma pracę za biurkiem, tam mogą "zapieprzać" i do setki.

  CAS niczym korwinowcy uważa że państwo to system, który utrzyma się bez tej masy podatków. Gdzie jest takie państwo? Na Marsie? Istotne żeby były płacone od DOCHODU, a nie zdzierane od najuboższych jak teraz.
 • @Marek Kajdas 23:35:45
  Czy schodząc po schodach przeskakujesz cały bieg czy idziesz stopień po stopniu? :-)))

  Zaczęli od reformy PITu. Od czegoś trzeba było zacząć.

  Zbyt krótko rządzili i nie w komfortowych warunkach jak PO od 5 lat by nimi pomiatać. Trochę obiektywizmu by się przydało. Inaczej dyskutujecie argumentami ad GWno.

  Nie wiem skąd Was tyle niechęci do PISu (aby nie określić tego dosadniej) który jako jedyna partia w ciągu istnienia IIIRP próbował coś zmienić? Widzicie tylko ciemne strony. Każda decyzja PISu była zła.
  Gdyby 10% tej energii poświęconej na krytykowanie PISu poświęcalibyście na walkę z faktycznie demontującymi nasz kraj partiami to by Polska wyglądała o wiele lepiej.
  Wasze reakcje przypominają mi odruchy Marka Kondrata. Ciągle atakuje z nienawiścią PIS. Gdy go spytano co osobiście PIS mu "zawinił", to nie umiał odpowiedzieć.
  Mając za plecami takich "przyjaciół" jak wy i otwartych wrogów w sejmie i mediach ciekawe ile Wy sami byście osiągnęli.
 • @Zolmar 20:55:53
  Wymieniłeś cały zestaw "obelg" którymi rzekomo zostałeś uraczony. zauważ jednak, że nikt nie skierował żadnej z tych "obelg" bezpośrednio do Ciebie, lecz jako opis pewnego powtarzalnego zachowania określonej grupy. Lecz Ty zachowałeś się (pewnie podświadomie) niczym czciciel nieudanych powstań i martyrologicznie przyjąłeś owe "obelgi" na klatę. Jeśli czujesz się "psem, czcicielem idola, prymitywnym kibicem, pasjonatem wrestlingu, nieświadomym wyborcą, niewolnikiem", co z taką lubością akcentujesz - to ja nie mogę pomóc. Z drugiej strony wykoślawianie intencji piszącego nie przystoi w normalnej dyskusji. Powtarzam; "obelgi" nie były skierowane do Ciebie osobiście. Jeśli tego nie trybisz, to poczytaj wyczyny asów z Twojej twierdzy: niejakich "wiki" i "qby"
  http://jaromir.nowyekran.pl/post/52255,miesiecznica
  Poza tym:
  Wszystkie określenia, których użyłem mogę bez trudu udowodnić.
  Dla przykładu: wrestling. Jeśli porównasz walkę wyborczą w USA, czy Francji z walką w Polsce, to nasze boje polityczne wydają się pieszczotami. Pod warunkiem oczywiście, że konkurenci wywodzą się z układu magdalenkowego. Pamiętasz debatę śp. L. Kaczyńskiego z D. Tuskiem w drugiej turze? Rewerencja i ukłony, nieprawdaż? Starzy kumple, co niejedno wiadro wina razem wypili i spotykali sie towarzysko z rodzinami - wystąpili jako antagoniści. Nawet teatralnie przeszli z powrotem na "pan". I tłumy kmiotów dało sie na to nabrać. Z rzadka kto zatrybił, że to akcja zagospodarowania dwóch odłamów pańszczyzny. Jeden mizdrzył sie do pańszczyzny bezideowej, która chce jak najszybciej plunąć na polskość i odciąć sie od korzeni; drugi mamił drugi odłam - dla którego patriotyzm oznacza użalanie się nad losem Polski, czczenie klęsk i tłumaczenie własnej słabości zdradą i spiskami. To był moment rozkręcenia kaczo - donaldziej napierdalanki. Która to trwa i która stała się "jądrem kondensacji" układu magdalenkowego, uzupełnionego partiami dla komuszych aparatczyków, zboków, żyjących z zasiłków i beneficjentów KRUS-u.
  Dalej:
  Ludkowie z twojej twierdzy dają sie poszczuć na osoby kwestionujące boskość idola. Może nieprawda? Wystarczy, że chwilę pobędziesz na niepoprawnych.pl a zobaczysz to na własne oczy. Stado z lubością obszczywa po kolei osoby, które miały śmiałość cokolwiek powiedzieć nt. Kaczora. A przynajmniej było tak rok temu, gdy wyleciałem z tego portalu za obronę Małysza, którego to pańszczyzna opluwała bez opamiętania za jedno niewinne zdanie nt. pochówku pary prezydenckiej.

  Jeśli chcesz, bym udowadniał inne twierdzenia - jestem do dyspozycji. A jeśli się nie zgadzasz - obal. Z chęcią poczytam, że rycerze okrągłego stołu są pełni troski o Polskę i przepełnieni szlachetnymi pomysłami. I że ich wyznawcy są świadomi i nie idą niczym szczury za szczurołapami.
  pozdrawiam
 • @ratus 12:21:16
  "Wymieniłeś cały zestaw "obelg" którymi rzekomo zostałeś uraczony. zauważ jednak, że nikt nie skierował żadnej z tych "obelg" bezpośrednio do Ciebie, lecz jako opis pewnego powtarzalnego zachowania określonej grupy. "
  Komentarze były odpowiedzią na moje stwierdzenia. Po co komenetować opinie innych odnosząc się do moich? A jak się dobrze wczytać to pośrednio zahaczały o mnie. :-)))

  " Lecz Ty zachowałeś się (pewnie podświadomie) niczym czciciel nieudanych powstań i martyrologicznie przyjąłeś owe "obelgi" na klatę."
  Wiesz lepiej, niczym Koledna-Zalewska, ode mnie co czuję, co myślę.
  Czy cytowane szydercze sformułowanie jest opisem pewnego powtarzalnego zachowania określonej grupy czy opisuje mnie?
  Nie traktuj mnie jak głupiego.
  Umiem wyczytać negatywną ocenę moich poglądów chociaż zawoalowaną w stwierdzeniu opis pewnego powtarzalnego zachowania określonej grupy. Jak słusznie piszesz wykoślawianie intencji piszącego nie przystoi w normalnej dyskusji. Stosuj to sam.

  "Powtarzam; "obelgi" nie były skierowane do Ciebie osobiście. Jeśli tego nie trybisz, to poczytaj wyczyny asów z Twojej twierdzy: niejakich "wiki" i "qby""
  Skąd wiesz, że są z mojej twierdzy? Udowodnij to, inaczej potraktuje to jako pomówienie, które nie przystoi w normalnej dyskusji. To raz.
  A dlaczego mam odpowiadać za słowa kogoś kogo nie znam, nie czytałem? Lubisz odpowiedzialność zbiorową?
  To może w takim razie będę wymagał od Ciebie przeprosin za chamskie, wulgarne, aroganckie obelgi osobiście do mnie od kilku osób na tym forum?

  "Pamiętasz debatę śp. L. Kaczyńskiego z D. Tuskiem w drugiej turze? Rewerencja i ukłony, nieprawdaż? Starzy kumple, co niejedno wiadro wina razem wypili i spotykali sie towarzysko z rodzinami - wystąpili jako antagoniści. Nawet teatralnie przeszli z powrotem na "pan". I tłumy kmiotów dało sie na to nabrać."
  Zacznę od końca.
  Występuje opis pewnego powtarzalnego zachowania określonej grupy. :-))
  Założyłeś, że ja jako "pisowczyK' (tu także będziesz się wypierał, że ta szydercza nazwa nie była bezpośrednio do mnie?) popierałem także Lecha Kaczyńskiego. Świadomie użyłeś sformułowania "kmioty" chociaż wcześniej sformułowałeś zdanie:
  "Zawsze chętnie z tobą podyskutuję, ale o mniejszym zakresie; "dyskusje światopoglądowe o charakterze ogólnym" kończą się zazwyczaj obelgami po piątym zdaniu".
  Właśnie sam skończyłeś dyskusję a rozpoczęłeś nawalankę obelgami.
  I nie mylisz się. Popierałem Lecha Kaczyńskiego. Jestem kmiotem.
  Jestem kmiotem, który widzi, że ktoś potrafi zachować się kulturalnie i godnie w debacie pomimo ataków wobec siebie. Jestem kmiotem, który zna życie i wie, że czasem najlepsi przyjaciele a nawet członkowie zostają wobec siebie wrogami. Prawdziwymi nie na pokaz.

  'Z rzadka kto zatrybił, że to akcja zagospodarowania dwóch odłamów pańszczyzny. "
  Nie! Ktoś zatrybił, że gebelsowka propaganda dla słabych i podatnych umysłów doskonale zniechęci ich do polityki - "wszyscy kradną" "wszyscy są źli" - a my sobie będziemy spokojnie rządzić.
  Chcąc nie chcąc działasz w interesie tych, których rzekomo krytykujesz. To tacy jak Ty ułatwiają rządzenie PO w Polsce!

  Do tej pory od Ciebie nie uzyskałem odpowiedzi kto, według Ciebie, jest pełnym cnoty godnym przywódcą do zmienienia Polski w Arkadię!
  Potrafisz tylko krytykować i obrażać nie dając nic pozytywnego w zamian!

  "Ludkowie z twojej twierdzy dają sie poszczuć na osoby kwestionujące boskość idola. Może nieprawda? Wystarczy, że chwilę pobędziesz na niepoprawnych.pl a zobaczysz to na własne oczy. Stado z lubością obszczywa po kolei osoby, które miały śmiałość cokolwiek powiedzieć nt. Kaczora. A przynajmniej było tak rok temu, gdy wyleciałem z tego portalu za obronę Małysza, którego to pańszczyzna opluwała bez opamiętania za jedno niewinne zdanie nt. pochówku pary prezydenckiej."
  Jeszcze raz powtarzam:
  Skąd wiesz, że są z mojej twierdzy? Udowodnij to, inaczej potraktuje to jako pomówienie, które nie przystoi w normalnej dyskusji.
  Ty zachowujesz się wcale nie lepiej wobec mnie. Wyleciałeś zapewne nie za opinie ale za język, którym się posługujesz!
  Lżysz, inwektywujesz wszystkich, którzy myślą i czują inaczej niż Ty!

  "Jeśli chcesz, bym udowadniał inne twierdzenia - jestem do dyspozycji. A jeśli się nie zgadzasz - obal. Z chęcią poczytam, że rycerze okrągłego stołu są pełni troski o Polskę i przepełnieni szlachetnymi pomysłami. I że ich wyznawcy są świadomi i nie idą niczym szczury za szczurołapami.
  pozdrawiam"
  Nie chcę byś udowadniał cokolwiek ("wrestlingu dla ubogich" nie udowodniłeś) bo nie jesteś w stanie.
  W ogóle nie chcę z Tobą dalej dyskutować bo nie dam się wciągnąć przez Ciebie, tu zacytuję Twoje ulubione słowo, w "napierdalankę".
 • @Zolmar 13:06:31
  Nie wiem, o co Ci chodzi. Opisuję typowe zachowania czcicieli, Ty deklarujesz przynależność:, a potem domagasz się bym udowadniał tę przynależność (do twierdzy znaczy).
  "Skąd wiesz, że są z mojej twierdzy? Udowodnij to, inaczej potraktuje to jako pomówienie, które nie przystoi w normalnej dyskusji."
  A na koniec oświadczasz:
  "Nie chcę byś udowadniał cokolwiek ("wrestlingu dla ubogich" nie udowodniłeś) bo nie jesteś w stanie."
  ??????????
  Co do Kaczyńskiego i Tuska:
  napisałeś
  "czasem najlepsi przyjaciele a nawet członkowie zostają wobec siebie wrogami. Prawdziwymi nie na pokaz."
  W tym przypadku tak nie jest. Wiem, że Kaczyński i Tusk pozostali dobrymi kolegami do końca, a Kaczyński wielokrotnie wyrażał niezadowolenie, że polityka popsuła mu możliwość normalnych relacji towarzyskich z Tuskiem i jego rodziną.

  "W ogóle nie chcę z Tobą dalej dyskutować (...)"
  Szkoda.
  pozdrawiam
 • @ratus 13:56:52
  "Nie wiem, o co Ci chodzi. Opisuję typowe zachowania czcicieli, Ty deklarujesz przynależność:, a potem domagasz się bym udowadniał tę przynależność (do twierdzy znaczy)."
  Dopiero co wypierałeś się, że obelgi były "opisem grupy czcicieli". Z powyższego wynika, ze stosowałeś je celowo, bo chciałeś mi dociąć.
  Manipulujesz tekstem.
  Masz mi udowodnić, że jestem w grupie "asów" i posługuje się ich językiem! Nie jesteś w stanie! Ty natomiast stosujesz język nienawiści.

  ""Skąd wiesz, że są z mojej twierdzy? Udowodnij to, inaczej potraktuje to jako pomówienie, które nie przystoi w normalnej dyskusji."
  A na koniec oświadczasz:
  "Nie chcę byś udowadniał cokolwiek ("wrestlingu dla ubogich" nie udowodniłeś) bo nie jesteś w stanie."
  ??????????"
  Znowu manipulujesz tekstami odnoszącymi się do dwóch różnych wątków.
  Do jednego wora wrzucasz:
  - moje żądanie udowodnienia stosowania przeze mnie obelg i rzekomo przynależności do "mojej grupy asów" stosującej jak rozumiem taki język
  - brak mojej potrzeby udowadniania przez ciebie twych tez, odnośnie rzekomo nie do mnie, przez ciebie, kierowanych obelg.

  "Co do Kaczyńskiego i Tuska:
  napisałeś
  "czasem najlepsi przyjaciele a nawet członkowie zostają wobec siebie wrogami. Prawdziwymi nie na pokaz."
  W tym przypadku tak nie jest. Wiem, że Kaczyński i Tusk pozostali dobrymi kolegami do końca, a Kaczyński wielokrotnie wyrażał niezadowolenie, że polityka popsuła mu możliwość normalnych relacji towarzyskich z Tuskiem i jego rodziną."
  Skąd wiesz. Spałeś u nich pod łóżkiem, miałeś założony podsłuch? :-))))))
  Słowa cytowane przez ciebie powyżej udowadniają w 1000 (sic!) procentach moją opinię.
  Lech Kaczyński był człowiekiem honoru i klasy a jednocześnie dumny.
  Żałował przyjaźni (ty nigdy nie żałowałeś utraconej przyjaźni? Pewnie nie, bo kto by się chciał z kimś kto stosuje butny, poniżający innych język chciał przyjaźnić) ale ważniejsza była dla niego Ojczyzna i jej dobro niż własna przyjaźń.
 • @Zolmar 14:34:21
  Cytując cytowane cytaty z samego siebie tworzysz bałagan w wypowiedziach na tyle, że ciężko sie w nim połapać. Nawet mnie - uczestnikowi dyskusji, a co dopiero obserwatorom.

  "Skąd wiesz. Spałeś u nich pod łóżkiem, miałeś założony podsłuch?"
  Nie trzeba spać pod łóżkiem. Powiedzmy że skończyłem szkołę, po której absolwenci lądują w polityce lub administracji. Także w kancelarii prezydenta. A gdy się ma wspólnych znajomych, to sporo można się dowiedzieć o pewnych aspektach życia znanych ludzi. Także prezydenta. Dlatego też nie musisz pisać o zaletach L. Kaczyńskiego, bo jestem ich świadomy i również uważam śp. prezydenta za człowieka godnego najwyższego szacunku. Dostrzegam też niesamowity talent polityczny Jarosława Kaczyńskiego i kilka jego genialnych posunięć. Co nie przeszkadza mi pośmiać się z wyznawców PiS.
  Jeśli Cię to uspokoi, to z wyznawców Tuska śmieję się tak samo.
  pozdrawiam
 • @ratus 15:04:31
  Korzystam z takich mechanizmów jakie są dostępne na tym forum. Skieruj żale w inna stronę.

  Cytaty były konieczne aby nie było wątpliwości do czego się odnoszę i uważam, że były przejrzyście zaznaczone. Obserwatorom zapewne jest wygodniej czytać cytat i bezpośrednią odpowiedź niż wachlować po całym wątku w górę i w dół. Dziwi mnie, że jako absolwent szkoły, po której absolwenci lądują w polityce lub administracji., także w kancelarii prezydenta nasz z tym kłopoty. Ja, jakoś po ukończeniu wyższej uczelni technicznej gdzie precyzja ma wielkie znaczenie, nie mam takich problemów z tekstem.

  I na koniec.
  "Jeśli Cię to uspokoi, to z wyznawców Tuska śmieję się tak samo."
  Mnie nie rajcuje z kogo się jeszcze śmiejesz.
  Uspokoi mnie jak skończysz język pogardy i wyższości do innych.
  Mnie z PO oraz SLD nie było, nie jest i nie będzie po drodze. Krytykowałem i będę krytykował ale nie będę wobec nich stosował takiego języka jak oni, ponieważ niczym bym się od nich nie różnił.
  I ostania rzecz.
  Wolę być określany w negatywnym kontekście jako "wyznawca" niż bezideowym malkontentem co także jest swoistą formą wyznawcy.
 • @Zolmar 15:26:57
  "Mnie z PO oraz SLD nie było, nie jest i nie będzie po drodze."

  I słusznie. Jak zechcesz i poświęcisz trochę czasu (na przykład śledząc głosowania Sejmu w kluczowych dla Polski sprawach) to zauważysz, że PSL i PiS są z tej samej bajki. Wystarczy nie zwracać uwagi na retorykę, a na działania.
  pozdrawiam
 • @ratus 16:05:56
  "(na przykład śledząc głosowania Sejmu w kluczowych dla Polski sprawach) to zauważysz, że PSL i PiS są z tej samej bajki. "
  Bardzo upraszczasz i stosujesz ogólniki.
  Czego dotyczyły owe kluczowe głosowania?
  Jakie przepisy w nich były, czego dotyczyły i jakie skutki w dalszej perspektywie w zależności od decyzji niosły?
  Jak sobie odpowiesz na to pytanie to zadaj sobie takie: dlaczego mimo wszystko lepiej było być "za" niż "przeciw"?

  Patrzysz na każdy puzzel z osobna.
  Popatrz na cały obrazek to się zdziwisz co zobaczysz.
 • @Zolmar 17:48:20
  "Czego dotyczyły owe kluczowe głosowania?"
  Moc tego było. Od obrony życia poczętego, przez dostosowanie naszego prawa do unijnego po wysyłanie naszych żołnierzy za bezdurno w cudze konflikty.

  "Jak sobie odpowiesz na to pytanie to zadaj sobie takie: dlaczego mimo wszystko lepiej było być "za" niż "przeciw"?
  Ty mi to wytłumacz, skoro sugerujesz wybór mniejszego zła.
  pozdrawiam
 • @ratus 18:18:04
  W prawie rzymskim to oskarżyciel udowadnia winę a nie na odwrót.

  Ty rozpocząłeś ten wątek o wspólnych głosowaniach PIS i PSLu (sic!) więc nie liż problemu przez szybkę, nie traktuj tematu po łebkach i przeanalizuj głosowania pod kątem jaki zaproponowałem.

  "Ty mi to wytłumacz, skoro sugerujesz wybór mniejszego zła."
  Ty mi wytłumacz skąd ci tak łatwo przychodzą insynuacje?

  Bez dokładnej analizy głosowań nie masz możliwości stwierdzić co było złem, mniejszym złem i czy w ogóle jakieś zło było. Posługiwanie się pustymi sloganami to nie dyskusja tylko zacietrzewienie.
 • @Zolmar 19:06:25
  Spodziewasz się, że zrobię zestawienie głosowań przez ostatnie kilka lat?
  pozdrawiam
 • @ratus 20:39:23
  Pisząc
  "(na przykład śledząc głosowania Sejmu w kluczowych dla Polski sprawach) to zauważysz, że PSL i PiS są z tej samej bajki. "
  zrozumiałem, że masz dokładną analizę głosowań opcykana od "A" do "Z" a tu się okazuje, że to był argument rzucony na ślepo licząc, że trafisz.
  I pudło!

  :-))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Zolmar 20:57:14
  Zawsze możesz udowodnić, że się mylę. No chyba, że nie możesz...
  pozdrawiam
 • @ratus 21:13:56
  Nie mogę udowodnić, że się mylisz, bo nic nie przedstawiłeś. A ja nie ma w zwyczaju robić bezpodstawnych zarzutów komuś kto nie podał faktów uzasadniających jego zdanie czy opinię.
 • @Zolmar 22:23:17
  Mógłbyś, gdybyś chciał. Chociażby przedstawiając wyniki głosowania nad Traktatem Lizbońskim, podczas którego patriotami okazało sie kilkudziesięciu posłów z PiS (jako jedynego klubu).
  Ale Ty wolisz wykonywać uniki.
  pozdrawiam
 • @ratus 22:32:24
  To teraz przeskakujesz z sejmu do parlamentu europejskiego? I jak tu z Tobą dyskutować?

  Atakujesz mnie wątkiem, którego nie umiesz lub nie chcesz udowodnić, poprzeć faktami, żądasz abym to ja udowadniał Twoje racje a potem wyciągasz inny wątek i uciekasz na forum europejskie.

  To kto tu robi uniki? :-))))
 • @Zolmar 22:47:59
  Jaki parlament europejski? Nie wierzę w aż taką ignorancję...
  Chodzi o to:
  http://wolnemedia.net/polityka/lista-poslow-glosujacych-za-traktatem-lizbonskim/
  pozdrawiam
 • @ratus 22:56:32
  Sorry zmęczony już jestem. Kilka rzeczy na raz robię. Tak mi się skojarzyło: Lizboński-Lizbona-Parlament Europejski...

  Oczywiście Ty się nigdy nie mylisz. :-))
  Oczywiście nie mogłeś wytrzymać aby nie użyć pejoratywnego epitetu :-(((
  Twój komentarz bez ataku to komentarz stracony :-(
 • @Zolmar 23:19:01
  Ja też już jestem zmęczony. Proponuję w tym wątku remis. Będzie jeszcze tysiąc okazji do wypunktowania niewielkiej różnicy miedzy Tuskiem i Kaczyńskim.
  A tak z innej beczki: herb, który prezentujesz na głównej stronie bloga to Ogończyk, czy Odrowąż?
  pozdrawiam
 • @ratus 23:30:35
  Ogończyk.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY