Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Sympatycy Korwina Mikke Palikota Wstydzę się Powstania Warszawskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„„Okres tzw. niemieckiej okupacji był tak naprawdę złotym wiekiem dziejów Polski. Wszystko to musiała zepsuć tradycyjna polska nienawiść, pieniactwo i awanturnictwo

 

Korwin Mikke to „pożyteczny idiota „ reżimu II Komuny . Palikot to zwykły renegat , janczar socjalizmu, politycznej poprawności .
 
Czym jeszcze Korwin Mikke chce się przysłużyć reżimowi . U schyłku swej wiernej politycznej służby reżimowi II Komuny jako „pożyteczny idiota „ wpycha konserwatywną , wolnorynkową młodzież w ręce kapłana politycznej poprawności Palikota i stojącego za nim w cieniu Urbana .
Korwin Mikke celowo wykopuje przepaść pomiędzy młodymi wolnorynkowymi prawicowcami , a młodymi wilkami Obozu Patriotycznego . Jest tym większa prowokacja z jego strony , że kordonem sanitarnym getta politycznego uczynił groby Powstańców Warszawskich . Serwilizm Korwina Mikke jest żenujący. Młodym Polakom z Kongresu Nowej Prawicy zaczyna być bliżej do lewaków Palikota niż do Kaczyńskiego. Serwilizm Korwina Mikke w stosunku do II Komuny najlepiej widać w wychowywaniu młodych wolnorynkowców w gloryfikacji oportunizmu , kunktatorstwa , braku cywilnej odwagi , służalczości wobec każdej władzy .
 
Nikt nie wyrządził tyle szkód na polskiej scenie politycznej w ciągu ostatnich 20 lat co Korwin Mikke . Zbudował służce reżimowi getto dla młodych wolnorynkowców i konserwatystów i skutecznie sterylizował z nich życie polityczne.
 
Praca organiczna Korwina Mikke na polu demoralizacji młodych Polaków przyniosła efekty . Proszę porównać na przykładzie tekstu Terlikowskiego i sympatyków Korwina Mikke jak daleko proces demoralizacji środowiska Korwina Mikke się posunął .
 
„„Okres tzw. niemieckiej okupacji był tak naprawdę złotym wiekiem dziejów Polski. Wszystko to musiała zepsuć tradycyjna polska nienawiść, pieniactwo i awanturnictwo. Pacyfikacja Warszawy była sprawiedliwą karą dla polskich buntowników-warchołów terroryzujących niemiecką ludność" – pisze na Facebooku internauta Jan Kreutz. To jeden z uczestników założonej na tym portalu akcji „Wstydzę się Powstania Warszawskiego", gdzie pełno obraźliwych słów o bohaterach niepodległości. Piszą tam młodzi ludzie, głównie z kręgów tzw. monarchistów, czy osoby deklarujące się jako sympatycy Janusza Korwin-Mikkego i Janusza Palikota.Dołączył też Mateusz Piskorski, były poseł Samoobrony.
Uczestnicy akcji „Wstydzę się PW" nie wstydzą się używać pod adresem bohaterów określeń: „bandyci, zbrodniarze, terroryści". Twierdzą, że Niemcy, pacyfikując powstanie, „stłumili polską anarchię" (o sprawie pierwszy napisał portal Fronda.pl). „Walę powstanie, zniszczyli kamienicę mojego dziadka" – piekli się Katarzyna T. Ktoś inny: „Rozpierdol 80% miasta strać 200 tys. ludzi. Polacy to naród kretynów". – Takich zniewag nie używali wobec nas nawet Niemcy. Słyszeliśmy je od przesłuchujących nas po wojnie, torturujących ubeków. Nazywali nas polskimi kanaliami i sługusami londyńskiego rządu – przypomina z żalem płk Jan Podhorski, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych i powstaniec.”....(źródło)

 
Korwin Mikke „Dla tych co podjęli decyzje o wybuchu Powstania nie ma okoliczności łagodzących!”.....”Pod sąd nie da się już ich postawić, ale – pod sąd Historii, moralny osąd Historii – postawić należy… Tymczasem widzimy próby robienia z nich bohaterów! Nie z żołnierzy, ale z tych co wywołali Powstanie! Ba, nawet się uzasadnia Powstanie, znajduje się dla niego “jakieś rozsądne powody”! „....(źródło)

 
Palikot „Wstydzę się Powstania Warszawskiego!”....(źródło )

 

 


Terlikowski „Tak, chcę by moje dzieci potrafiły walczyć w swoich powstaniach„....Rok temu napisałem, że chciałbym, żeby moje dzieci, gdy zajdzie taka potrzeba,potrafiły stanąć do walki, a być może oddać życie, gdy wezwie ich do tego Bóg lub Ojczyzna„.....”Otóż drodzy panowieja nie tylko chciałbym wychować swoje dzieci na powstańców(a dokładniej na ludzi, którzy potrafią oddać życie za wartości dla nich najważniejsze), ale także na ludzi gotowych oddać życie, święty spokój, bezpieczeństwo, gdy wezwie ich do tego Bóg. Chciałbym też, by tak moi synowie jak i córki miały świadomość, że wierność jest ważniejsza niż chuć, a odpowiedzialność za innych istotniejsza niż samorealizacja.„....”Ale wiem, żechciałbym wychować je na wojowników,na ludzi, którzy nie udają,że nic się nie dzieje, gdy wokół nich giną setki niewinnych osób. Można to określać pieniactwem, można brakiem moralności, ale dla mnie jest to normalne marzenie mężczyzny (któremu często brakuje odwagi), by wychowaćswoje dzieci na bohaterów, na świętych, na wojowników.Nie rozumiem, jak mężczyzna może marzyć, o czymś innym; nie potrafię sobie wyobrazić,że można chcieć wychować swoje dzieci na tchórzy, którzy uciekają przed wyzwaniami, byle tylko zachować życie, które i tak nie będzie wieczne... „....(źródło)

 
Wstyd zestawiać słowa Lecha Kaczyńskiego ze słowami Korwina Mikke i Palikota .Warto przypomnieć przemówienie Lecha Kaczyńskiego , tak różne od słów poniżających Polaków wypowiadane przez Korwina Mikke i Palikota

 
Lech Kaczyński „Chwała żołnierzom Armii Krajowej, chwała Powstańcom Warszawskim, chwała wszystkim Żołnierzom akcji "Burza"
Eminencjo, Księże Prymasie, Panie Marszałku, Panie Premierze, Pani Prezydent, Ekscelencje, Księża Biskupi, ale przede wszystkim Szanowni Kombatanci, uczestnicy zdarzeń sprzed 65 lat, uczestnicy akcji "Burza".

Mija 65 lat od zdarzenia, które, jak mało które w historii ostatnich wieków wpisuje się w naszą historię. Wydarzenie, które wraz z upływem czasu staje się ważne, coraz ważniejsze, ma istotny wpływ na naszą narodową świadomość. W końcu wydarzenie, które jest ciągle aktualne, które jest przedmiotem rozważań, sporów we wszystkich jego aspektach. Konkluzje tych rozważań bywają różne, ale w jednej sprawie jest zgoda:
było to wydarzenie - nawet na tle naszej historii pełnej narodowych zrywów - niezwykłe. Było to wydarzenie, które w historii naszego narodu było doświadczeniem nowym.
Panie, Panowie,przez dziesiątki lat rocznica, którą będziemy jutro obchodzić, była jedynym spontanicznie świętowanym dniem narodowym; na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie Polacy czuli się wolni. Nawet wtedy, gdy innej wolności nie było.To święto było obchodzone w Warszawie, ale i poza nią. Było dniem upamiętniającym akcję "Burza" - wielką bitwę stoczoną przez Armię Krajową z niemieckim okupantem. Jedną z większych bitew partyzanckich w historii II wojny światowej.

Powstaje pytanie dlaczego.
Dlaczego Powstanie Warszawskie ma taką moc? Dlaczego tak o nim pamiętamy?Odpowiedź na to jest stosunkowo prosta.To powstanie było wynikiem dążenia - dążenia do wolności i niepodległości. Moc Powstania Warszawskiego wynika z tego, że była ona wielkim wybuchem,wielkim wybuchem polskiego dążenia do wolności. To właśnie determinowało żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji walczących w powstaniudo niezwykłego heroizmu, bohaterstwa, które było podziwiane nawet przez wrogów.

Szanowni Państwo, Drodzy Kombatanci,
historia naszego narodu przez półtora ponad wieku układała się tak, że dążenie do wolności musiało się łączyć z gotowością do podjęcia walki. Bywało jednak, że poza brakiem warunków materialnych, poza brakiem sił, brakowało także jednoznacznej, nieznającej żadnych przeszkód woli.W Powstaniu Warszawskim było inaczej - mimo olbrzymiego ryzyka, mimo niezwykłych cierpień, mimo olbrzymich strat.

Przed chwilą w trakcie mszy świętej, za chwilę w trakcie Apelu Poległych będziemy czcili pamięć tych, którzy odeszli, zginęli w czasie powstania bądź odeszli później.
Będziemy chylić czoła przed tymi z Was: obecnymi i nieobecnymi, którzy dalej żyją. Można powiedzieć: to wy, Panie i Panowie, dopełniliście dziejów polskiej walki o niepodległość, uczyniliście tę historię historią pełną.

Od powstania, jak mówił przed chwilą pan prezes, dzieli nas coraz dłuższy czas, ale hołd złożony jego bohaterom, jest hołdem nie tylko dla przeszłości - jest hołdem ku przyszłości.
Jest hołdem, ponieważ powstanie to stworzyło moralną podstawę naszej niepodległości. Niepodległości narodu, jego wolności i wolności jego obywateli.Wolności pewnej swoich racji. Wolności takiej, która też nie uchyla się od zobowiązań.

Obecność Powstania Warszawskiego w naszej narodowej historii dziś i w przyszłości jest potrzebna także po to, abyśmy mieli zawsze trwałe podstawy moralne naszego narodowego bytu - naszej narodowej wspólnoty, która była i jest z pokolenia na pokolenie wspólnotą wolnych Polek i Polaków.

Chwała żołnierzom Armii Krajowej, chwała Powstańcom Warszawskim, chwała wszystkim Żołnierzom akcji "Burza".

 
Marek Mojsiewicz

 
Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych. Osoby chcące otrzymywać informację o nowych tekstach kliknięcie „lubię to „ na moje stronie publicznej Marek Mojsiewicz

 

 

KOMENTARZE

 • Cytat z JKM.
  "Czcimy ludzi, którzy mając kilkanaście pistoletów, rzucili się na armię niemiecką, a przynajmniej na tę jej część, która stacjonowała w Warszawie. Czcimy bohaterstwo, ich pomysłowość. Z tak małą siłą ognia utrzymać się przez dwa miesiące to jest wielki wyczyn. Trzeba to podziwiać!"

  "Zginęło 200 tysięcy cywilów. Zginęło kilkanaście tysięcy żołnierzy. Tych najdzielniejszych, którzy potem – przez lata – mogli być kośćcem oporu przeciw Sowietom."

  To JKM pisze o powstańcach. Tego szanowny autor nie zacytował.
  JKM ma pretensje do dowódców. Uważa, że podjęli złą decyzję i pisze dlaczego tak uważa.
  Więc pisanie (a może nawet PiS-anie), że JKM poniża Polaków jest kłamstwem.
 • Autor bezczelnie manipuluje
  cytatami. Zestawiając cytat Pana Kraetzego ( kim on właściwie jest) z postacią Pana Korwina, można wysnuć przypuszczenie że w zasadzie to on uważa tak samo. Takie zachowanie autora nosi znamiona pomówienia, oszczerstwa.
 • @MetalD22 09:36:50
  Masz rację !
 • Cytat z Terlikowskiego
  "Chciałbym też, by tak moi synowie jak i córki miały świadomość, że wierność jest ważniejsza niż chuć, a odpowiedzialność za innych istotniejsza niż samorealizacja."

  O brak właśnie tej "odpowiedzialności za innych" JKM oskarża dowódców i tylko dowódców. O powstańcach JKM zawsze wyrażał się z podziwem.
 • Lewacki prowokator
  Co się dziwić.
  Cóż innego może napisać pisowski politruk.
  Europejczyk, no i wszystko jasne.
 • JKM nie pierwszy raz dał dowód swojej głupoty
  idą ramię w ramię z Palikotem. Ja tu nie widzę, żadnego kłamstwa w tym tekście. Mojsiewicz sypie cytatami. Kolejnym dowodem degeneracji JKM są jego wypowiedzi o Smoleńsku.

  Korwiniści nigdy się nie przyznają, ze ten gość ich ogłupił.
 • @adriano 10:24:36
  No sypie sypie, tyle tylko, że cytatami pasującymi do tezy, co wykazałem w pierwszym poście.
 • chłopaki sietnie się rozumieją. Spotykają się występują razem
  a Korwiniści klaszczą i myślą, że ten gość o zapędach dyktatora to jakiś prawicowiec a może i demokrata?
  http://bi.gazeta.pl/im/3/10175/z10175183Q,Janusz-Palikot-i-Janusz-Korwin-Mikke-w-Bialymstoku.jpg
 • Szkoda, ze redakcja, która promuje działa JKM
  nie weźmie tego artykułu na stronę główną.

  Swoją drogą, radzę się zastanowić dlaczego redaktor Piński o poglądach lewicowych, były redaktor antykatolickiego, lewicowego Wręcz Przeciwnie popiera "prawicowca" JKM

  http://www.polskieradio.pl/ffde1698-292d-456e-9e46-0c450206f21c.file
 • @adriano 10:38:26
  chodziło o "dzieła"--- wzięte w cudzysłów właśnie
 • Marek Mojsiewicz - oj wstyd tak manipulować.
  wstyd.
  Można wiele zarzucić JKM, ale w tym temacie ma rację, a podciąganie jakiegoś Kutza pod JKM to nędzna manipulacja
 • @adriano 10:30:19
  "a Korwiniści klaszczą i myślą, że ten gość ... to ... może i demokrata?"

  Ludzie mają poczucie humoru. Pogratulować.
  Sorki adriano ja myślałem, że Ty tak na poważnie. :-)
 • Jawajczycy też bohatersko walczyli z zalewającą ich lawą.
  Janusz Korwin Mikke w 2009roku ” WCzc.Jarosław Kaczyński brnie dalej – domagając się uznania daty wybuchu powstania za święto narodowe. Równie dobrze można by chcieć uznać za święto narodowe Indonezji datę wybuchu wulkanu Krakatau. Z tą różnicą, że za wybuch wulkanu Indonezyjczycy nie byli odpowiedzialni.Prawdą jest, że powstańcy walczyli bohatersko – i powstańcom należy się chwała. Jednak co to ma wspólnego z czczeniem rocznicy wybuchu powstania? Jawajczycy też bohatersko walczyli z zalewającą ich lawą.

  źródło http://mojsiewicz.salon24.pl/117929,czy-powstancy-warszawscy-byli-glupcami-ktorych-oszukano
 • Zawsze czerwona hołota czepia się JKM
  BO WIE ,ŻE JAK ON PRZEJMIE WŁADZĘ TO BĘDZIE ICH KONIEC

  Pozdrawiam
 • @liberalkonserwatywny 12:44:52
  buchchachachachacha....
 • Panie Mojsiewicz przekręca Pan wypowiedzi JKM. JKM jest dumny z dzieciaków wysłanych z butelkami na czołgi.
  Tych co wysłali ludzi na pewną śmierć nazywa zdrajcami. Pan to udaje patriotę, ale zachwyca się Prezydentem, który podpisał traktat zdrady. Na pewną śmierć to pan wysyłaj swoje dzieci a nie cudze.
 • Nawet kretyn by zrozumiał, że wojna się już kończy i patrioci będą Polsce potrzebni.
  Dlatego rozpoczęto Powstanie, żeby kwiat Polski się wykrwawił.
 • @adriano 10:30:19
  Mało wiesz i siejesz ferment, z POPISU jesteś?
 • Wstydzę się, że jest Pan tak nierzetelny w przekazywaniu info.
  No cóż zachowuje się Pan jak typowy socjalista.
 • Musiała zapaść taka decyzja dowództwa, bo inaczej Warszawę ''wyzwoliliby'' sowieci.
  Moja śp. teściowa, ( Renata Rostworowska) która z siostrą bliźniaczką ( Krystyną) walczyła w powstaniu powiedziała, że gdyby dowództwo nie podjęło decyzji, oni i tak by rozpoczęli Powstanie, bo taka była atmosfera. Ich już nic nie mogło powstrzymać. Szli świadomie na śmierć- to jestem winna powtarzać wiele razy, bo to były jedne z ostatnich słów mojej teściowej.

  To hańba, że socliberałowie podliczają ''straty''. Powstanie nie ma strat.
  Ma sam zysk- jego zyskiem jest uratowanie honoru Polaka.
 • @circ 19:14:27
  Czyli ty tez bedziesz bronila honoru i szla na pewna smierc?

  OK, wez widelce i idz, bron honoru, a ja ci pomnik postawie, z napisem: Tu lezy ta, dla ktorej dobry Polak, to martwy Polak!
 • @michal43 16:44:24
  Takie bajki to opowiadaj lewakowi Pińskiemu i spijajcie sobie z dziubków
 • autor
  Terlikowski:
  „Tak, chcę by moje dzieci potrafiły walczyć w swoich powstaniach„....”Rok temu napisałem, że chciałbym, żeby moje dzieci, gdy zajdzie taka potrzeba,potrafiły stanąć do walki, a być może oddać życie, gdy wezwie ich do tego Bóg lub Ojczyzna„.....”Otóż drodzy panowieja nie tylko chciałbym wychować swoje dzieci na powstańców(a dokładniej na ludzi, którzy potrafią oddać życie za wartości dla nich najważniejsze), ale także na ludzi gotowych oddać życie, święty spokój, bezpieczeństwo, gdy wezwie ich do tego Bóg. "

  Większej głupoty nie czytałem jak żyję. Ja, jako ojciec, nie chcę, by moje dzieci umierały młodo zmuszone do straceńczej walki. Każdy zresztą rodzic chciałby, żeby jego dzieci dożyły późnej starości.

  Dlatego na nas ciąży odpowiedzialność, by Polska była krajem który nie będzie zmuszał swojej młodzieży do heroizmu zbrojnego.
  Niestety, większość durnego polactwa oddała za bezdurno niepodległość i scenariusz, o którym marzy Terlikowski w przyszłości może się spełnić.
  pozdrawiam
  PS.
  Moja śp. Babcia walczyła w Powstaniu i z Jej relacji wiem, że walka o niepodległość to nie spacerek po molo.
 • @ratus 22:29:42
  Terlikowski zapewne wysłałby jedno ze swoich dzieci na czołgi albo na samoloty bez broni, jego judaizm połączony z chrześcijaństwem na pewno, by mu na to pozwolił.
 • "Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych."
  a w zwisie ile?
  co za blazen...
 • @kazik 12:58:16
  "Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych."
  a w zwisie ile?
  co za blazen..."

  Ty się kolego nie podśmiewaj; dla niektórych to kwintesencja życia.
  pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 08:26:23
  Dobrze wiedzieć, że w razie czego wyszkoleni od małego Terlikowscy dadzą zdecydowany i straszliwy odpór najeźdźcy.
  pozdrawiam
 • @Marek Mojsiewicz Ile pan ma lat,że takie bzdury wypisuje?Wychwala zdrajcę Polski Kaczyńskiego mówiącego o niepodlegości,którą
  sam oddal ZSRE (UE) ?!? Normalnie szczyt obludy i chamstwa.. Żenada..
 • @MetalD22 09:36:50
  Tylko dlaczego JKM nie zajmie się historią powstania w Getccie ?No dlaczego?Z tego samego powodu dla którego Olga Lipińska (ta od kabaretu)osmiesza pomnik małego pwostańca .Zgłosił sie do mnie były student który twierdzi że JKM kiedy był prezesem UPR powierzył mu rozbijanie prawicy.Janusz Korwin Mikke twierdzi że utrzymuje sie z gry w brydża.Ma gosciu szczęscie cały czas wygrywa,ogrywa głupszych od siebie .To by sie zgadzało JKM ma nas za głupców.To JKM wystąpił z wnioskiem do ministra Macierewicza o podanie listy agentów zasiadających w sejmie i naczelnych władzach państwowych.Od tego czasu zaczęło sie osmieszanie idei lustracji.Nie trzeba grać w brydża żeby kojarzyc pewne fakty .To co robi na scenie politycznej JKM nie służy Polsce Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracjausa Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY