Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Kamiński ( CBA ) zapowiedział przejęcie za rok Marszu przez PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wnuk Lipiński „sentymenty autorytarne Grubo powyżej 30 proc. dopuszcza możliwość tymczasowego zawieszenia demokracji, ....Kamiński poinformował, że w przyszłym roku PiS będzie chciał "pomóc" w organizacji Marszu.

 

Wnuk Lipiński „sentymenty autorytarne w polskim społeczeństwie nie są odosobnione. Grubo powyżej 30 proc. dopuszcza możliwość tymczasowego zawieszenia demokracji, przy czym warunki tego zawieszenia są nie do końca sprecyzowane, a jakaś niezbyt duża, ale hałaśliwa część z nich uważa, że demokracja jest złem i należy ją zwalczać”....”W czasie niedzielnego Marszu Niepodległości przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej ogłosił, że zostanie powołany Ruch Narodowy. To narodziny nowej siły politycznej?Myślę, że za wcześnie o tym mówić”.....”Do kogo kierowany jest ten przekaz? Jak duży „rząd dusz” jest w stanie opanować? Może liczyć na sukces parlamentarny?”......”A zatem mamy się czego bać, to jest groźne?
To trudno przewidzieć, chociaż historia pokazuje, że
nawet małe grupki ekstremistyczne w czasach głębokiego kryzysu gospodarczego mogą być zaczynem czegoś większego.Gdyby i do nas przyszło załamanie gospodarcze, to takie ruchy mogłyby na pewno liczyć na głosy.Niewątpliwie czynnikiem, który sprzyja narastaniu nacjonalistycznych nastrojów jest to, co robi Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego w mojej ocenie dekonsoliduje polską demokrację, ponieważ wypowiada lojalność demokratycznie wybranym władzom. Według ich logiki Polska jest niepodległa i suwerenna kiedy rządzi PiS, a kiedy przegra wybory, to odmawia legitymizacji przez procedury demokratyczne, co już jest groźne.Im bardziej PiS będzie szedł w tym kierunku, tym bardziej będzie ośmielał ruchy radykalne.”.....(źródło)
 
Ujawnienie przez Wnuk Lipińskiego wyników sondażu , w którym 30 procent Polaków zaakceptuje siłowe obalenie II Komuny , bo do tego si eto sprowadza jest ważną informacją. Polacy wpędzeni w nędze, wyniszczani biologicznie drakońskimi podatkami , sprowadzeni do ekonomicznej roli kolonialnego chłopstwa pańszczyźnianego nie widza innej szanse na zmiany , na poprawę swojego losu na lepsze.
 
Istniej oczywiście inny problem . Europejski socjalistyczny system ekonomiczny polegający na wywłaszczeniu podatkami ludzi z pracy i majątku załamał się . Ratowano się zadłużeniem . Al eto też osiągnęło swoje granice . Oligarchia i kasta urzędnicza w całej Europie , aby zapewnić sobie pracę chłopstwa pańszczyźnianego musi zlikwidować resztki demokracji fasadowej i fizycznie chłopstwo do tej roboty zagnać. Ordynarna prowokacja reżimu i próba siłowego stłumienia antyrządowej demonstracji , Marszu Niepodległości pokazuje nam w jakim kierunku system polityczny III RP zmierza. Idealną ilustracją tego są słowa Brauna ,że reżim szykuje się do przeprowadzenia zamachu stanu . I że jedynie kontr zamach może obalić reżim ...(więcej)
 
Przytoczę jeszcze kuriozalną informację Korwina Mikkę o szykowanym zamachu stanu w Polsce .
 
Korwin Mikke „Myślę, że na jesieni będziemy mieli raczej rozwiązanie siłowe niż nowe wybory.Co Pan przez to rozumie?Zamieszki uliczne i wkroczenie wojska.„.....”Wierzy Pan w przewrót wojskowy już w tym roku?To wynika z wyliczeń ekonomistów. Najdalej w przyszłym, a listopad to dla Polaków niebezpieczna pora….To prawda. Mam w tej sprawie sprzeczne doniesienia – z wyższych szczebli dowodzenia„.....(więcej )
 
I nie ma co się dziwić ,że w tej sytuacji Kaczyński podjął decyzje o spacyfikowaniu narodowców i wzmocnieniu , skonsolidowaniu prawicy wokół siebie. Nadchodzi bardzo niebezpieczny czas dla Europy i dla Polski .
 
Fukuyama pisze o specyficznym rodzaju zamachu stanu . Autogolpe . Termin pochodzi z Ameryki Łacińskiej o i oznacza autorski zamach stanu , który formalny przywódca przeprowadza przeciwko otaczającej i krepującej go oligarchii .
 
Do czegoś takiego może dojść na Węgrzech. Orban , demokratycznie wybrany przywódca państwa zagroził Europie ,że jeśli będą zagrożone podstawy ekonomiczne bytu Węgrów to on obali demokrację.
 
Orban „Mamy nadzieję, że, z Bożą pomocą,nie będziemy musieli w miejsce demokracji wymyślać innych politycznych systemów, które należy wprowadzić, aby nasza gospodarka przeżyła „.....(więcej)
 
Jeśli Kaczyński do dojdzie do władzy w systemie demokracji fasadowej , to ogromna masa Polaków porze jego działania mające na celu likwidację , obalenie postkomunistycznej II Komuny . I Zachód tak jak w wypadku działań Orbana nic nie będzie mógł zrobić. Pod warunkiem ,że II Komunie nie uda użyć się narodowców do prowokacji i pacyfikacji opozycji w tym PiS u.

Mariusz Kamiński . Polityk poinformował, że w przyszłym roku PiS będzie chciał "pomóc" w organizacji Marszu. - Warszawski PiS ma bardzo duże doświadczenie. Szereg manifestacji, jakie organizowaliśmy, przebiegały w sposób całkowicie spokojny - przypomniał. I dodał: "Chcemy, żeby ci obywatele, którzy chcą manifestować 11 listopada mieli poczucie, że mogą to robić w sposób bezpieczny. I my im to zapewnimy. Z cała pewnością pomożemy organizatorom tej manifestacji. Zorganizujemy ja w sposób taki, aby nie doszło do żadnych incydentów". „....”To była manifestacja obywatelska, nie organizowana przez partie polityczne. Ponieważ w ubiegłym roku organizatorzy chyba nie stanęli do końca na wysokości zadania nie chcieliśmy być kojarzeni z tego typu sytuacjami - mówił wiceprezes PiS. „....”Jego zdaniem za zamieszki, do których doszło w Warszawie 11 listopada, winę ponoszą "osoby całkowicie nieodpowiedzialne, które przyłączyły się do tego marszu i prowokowały starcia z udziałem policji" oraz organizatorzy, którzy "nie potrafili tego zorganizować w sposób taki, aby do takich incydentów nie dochodziło". ...(źródło)
 
Również Atak Brudzińskiego na nacjonalistów świadczy o podjęciu decyzji o odbiciu Marszu Niepodległości przez PIS . Link do wywiady video Brudzińskiego
 
Narodowcy Dmowskiego za bardzo się rozpędzili z tym powołaniem Ruchu Narodowego i piłsudczyk Kaczyński ich przystopował .
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
 
 
Wyciąg z tekstu Warzechy w którym występuje on przeciwko demokracji . Tezy , z którymi pozwoliłem sobie polemizować .
 
Warzecha „Republikański mit nie może nie uwzględnić rewolucyjnego terroru, ale przedstawia go raczej jako konieczne zło. Jako rodzaj wypaczenia, które trwało przecież tylko kilkadziesiąt miesięcy, za to zapoczątkowało wspaniałą republikańską tradycję. „...”Dzisiaj niektórzy starają się ostrzegać, że demokracja traktowana jako samoistna odpowiedź na wszystkie problemy staje się fetyszem. Demokracja bez wartości lub wręcz istniejąca w opozycji wobec nich to echo jakobińskiej Francji z setkami tysięcy ofiar terroru i bez prawdziwej wolności sumienia.”....”Jakobińskie pomysły na ustanowienie nowego ładu – nowe nazwy miesięcy czy zastąpienie religii kultem Najwyższej Istoty – dziś przypominają zmiany wprowadzane przez zamordystyczne azjatyckie reżimy „....”warto sobie przypomnieć okres najostrzejszej fazy rewolucji, w którym skupiły się wszystkie przyszłe niebezpieczeństwa, wynikające z bałwochwalczego traktowania demokracji i uzurpowania sobie przez grupkę „oświeconych" prawa do orzekania, co jest, a co nie jest wystarczająco postępowe i demokratyczne? „.....”Demokracja sama z siebie niczego nie gwarantuje. W imię najszczytniejszych haseł można dokonać najokropniejszych zbrodni „....(więcej )
 
Kurski „ - To jest dla mnie oczywiste, że za sprawę smoleńską kiedyś będą wyroki karne. To jest w ogóle oczywiste, każdy kto to obserwuje, to wie, że tak będzie - powiedział Jacek Kurski z Solidarnej Polski w rozmowie z Superstacją.
- Nie wymienię żadnego nazwiska, ale dla mnie jest oczywiste, że sprawa katastrofy smoleńskiej skończy się wieloletnimi wyrokami więzienia dla osób odpowiedzialnych nawet za to, co się stało po katastrofie smoleńskiej, za zaniechania po, ale również i za pewne wejście w grę z Putinem przed tą katastrofą „...(więcej)
I na koniec przemówienie Zawiszy .
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stroniefacebooka Marek Mojsiewicz
 
 

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie
  wszystkie "partie polityczne", które utrzymują fikcję "demokratycznego państwa prawa" działają wyjątkowo destrukcyjnie na wartości etyczne i kulturowe Cywilizacji Łacińskiej: poprzez świadome uczestnictwo w "systemie przywiślańskim", z którego czerpią korzyści jedynie własne, a nie służące w żaden sposób interesom Rzeczypospolitej i Jej Obywateli.
  Z tego też powodu Osoby, które myślą o Niepodległości Państwa Polskiego, a nawet szerzej - o powrocie do Rzeczypospolitej - nie powinny brać udziału w żadnym akcjonizmie, firmowanym przez którąś z tych paryj.
  z poważaniem
  MStS
 • za rok o tej porze...
  to będziemy już mieli WOLNE i SUWERENNE PAŃSTWO...!!!...
 • @Marek Stefan Szmidt 14:33:02
  Zgadzam się z Pana opinią, że manifestacje organizowane przez partie będące na utrzymaniu budżetu państwa nie mają racji bytu ,PIS w takiej sytuacji powinien maszerować razem z prezydentem Bronkomem gdzie uczestnikami są głównie osoby utrzymującymi się z niemałych wynagrodzeń z budżetu.Osoby te to głównie parlamentarzyści,wyżsi urzędnicy ,trepostwo, bezpieka, policja i ich kapusie i przydupasy.Marzeniem Kamińskiego jest chyba to żeby maszerować w towarzystwie bezpieki i kapusi.
 • Mariusz Kamiński idzie zbyt daleko lub po prostu kłamie mówiąc, że...
  *
  winę ponoszą wyłącznie "osoby całkowicie nieodpowiedzialne, które przyłączyły się do tego marszu i prowokowały starcia z udziałem policji" oraz organizatorzy"

  Jest bowiem film pokazujący, że podzielenia Marszu na 2 grupy zaraz po ruszeniu Marszu dokonali zamaskowni policyjni prowokatorzy w kominiarkach — i na ich miejsce po rozbiciu Marszu natychmiast wkroczyły silne odziały policji czekające na to na pobliskich ulicach....

  Akcja tych zamskownych policyjnych bandytów była dowodzona i skorelowana z działaniami oczekujących akurat w tym miejscu w bocznej uliczce oddziałów policji. Widać, jest że policja nie próbuje łapać prowokatorów, lecz zwraca się przeciwko głównej części Marszu, blokując go.

  Zob.:
  http://salski.nowyekran.pl/post/79588,policyjna-prowokacja-w-trakcie-marszu-niepodleglosci-11-11-2012
  *
 • :)
  Szkoda czasu, na pisowskie zale...Poprostu zal pupke sciska, ze to nie byl pisowski event, i pis nie mial tam nic do gadania.Stracil tez wizerunkowo.Nie dziwota, ze chcieliby przejac inicjatywe...Tyle, ze watpie aby im sie to udalo.Skonczy sie tylko tym, ze bedzie kolejna manifestacja pod patronatem PiS oraz pewnie GP.Dla mnie, to jak najbardziej rzecz pozadana, dlatego, ze to jest partia oraz ludzie, ktorzy sa spadkobiercami "okraglego stolca",maja z tego tytulu profity, ze uczestnicza w tym systemie, i napewno nie beda zainteresowani na podcinaniu galezi, na ktorej siedza.

  Myslcie ludzie samodzielnie.
 • @Nathanel 14:52:34
  Wszystko to mialo miejsce.Problem polega na tym, ze ludzie musza sami chciec sie zglaszac...
 • @cziken1 14:55:23
  a już ludzie mówią że na MARSZU było co najmniej 80 tys. ludzi popierających PIS a tych innych było może ze 20 tys.
 • MISIEK KAMIŃSKI już paple
  że ,,wadzy" mimo usilnych starań nie udało się stworzyć opozycyjnej i liczniejszej partii niż PIS stąd ostatnia deska ratunku dla nich to przejąć władzę u wszechpolaków ,ONR i inne podobne , robią to jednak takimi metodami jak chcieli przejąc PIS ,czyli najpierw wypromują takich jak ZIOBRO ,MISIEK i innych...TAM SIĘ NIE UDAŁO jak myśliśz CHICKEN uda ci się tutaj ??? ja sądzę że nie...hi..hi...
 • @cziken1 14:54:02
  Wiem o pewnych badaniach opinii publicznej (niejawnych) robionych dla którejś partii, że na nową formację narodową zagłosowałoby 10% społeczeństwa
 • @Nathanel 14:52:34
  Odszkodowania od policji za bezprawną napaść i pobicia, to w 99,99% możliwość czysto teoretyczna. Zgłaszający pretensje są zresztą co do zasady prewencyjnie oskarżani o rzekome przestępstwa na szkodę funkcjonariuszy (co najmniej niewykonywanie ich poleceń lub znieważanie).
 • @Nowy Ekran 15:06:21
  Szanowny Nowy Ekranie,
  określenie "partia narodowa" to za mało, więc proszę do-definiować, o jakim charakterze, pod względem gospodarki: "damy wszystkim", czy jednak np. ruch spółdzielczy, wspieranie Samodzielności gospodarczej?
  Poza tym, dla Kogo miałaby być ta partia?
  Bo jak Tylko dla Prawdziwych Polaków i Katolików, to 10% jest mrzonką.
  Życzę owej partii sukcesów, a nie tylko 10% "u koryta systemu" - czyli z podatków zagrabionych Obywatelom.
  Raczej Owa Formacja powinna wzywać do.... [Ustawa o ochronie państwa: Kto wzywa do.... i narusza interes... (tfuj!)]
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Nathanel 14:52:34
  *
  Były relacje o brutalności policji...

  Jedna z nich to Łazarza o 10-letnim chłopcu pobitym przez policję, Chłopiec ten mówi, że policja biła także inne dzieci...
  ——>>
  http://salski.nowyekran.pl/post/79582,10-letni-chlopiec-pobity-przez-policyjnych-bandytow-w-czasie-marszu-niepodleglosci-mowi-mnie-tez-uderzyli-dzieci-tez-bili


  A druga:
  PROWOKACJA POLICJI! Z kim i jak walczyła policja? Relacja czytelniczki wPolityce.pl: "Krew ciekła mu z głowy, ale policjant tłukł go pałką dalej"
  ——>>
  http://salski.nowyekran.pl/post/79556,prowokacja-policji-z-kim-i-jak-walczyla-policja-relacja-czytelniczki-wpolityce-pl-krew-ciekla-mu-z-glowy-ale-policjant-tlukl-go-palka-dalej

  Widziałem w sieci także i inne relacje i filmy...
 • Tajne komplety
  http://www.youtube.com/watch?v=aMojMTboGGE&feature=g-u-u
 • Mariusz Kamiński zapowiedział przejęcie za rok Marszu przez PiS,
  ale ...... stanie się tak pod jednym warunkiem, że Marsze Niepodległości organizowane przez inne organizacje zostaną ZAKAZANE!!!!!!

  Panie Mariuszu miałem pana za poważnego człowieka, ale jak widać polityka sieje w mózgu PUSTKĘ!!!!

  Pozdrawiam.
 • "European strikes and austerity protests."
  "Workers down tools in anti-austerity strikes across the EU, disrupting business and transport

  Workers across Europe are holding a co-ordinated series of strikes and protests against austerity measures and economic reforms.

  • Workers protesting in Spain, Italy, Greece, Portugal, France and Belgium
  • UK airlines including BA and easyJet cancel flights to and from Europe
  • Mass walkouts - including at hospitals and schools - across much of Europe".


  http://live-blog.uk.msn.com/Event/European_strikes_and_austerity_protests
 • Kaczy trzęsie się jak galareta
  bo wie, że ma zaplecze, ale nie jest w stanie na ulicę wyprowadzi nikogo w wieku poniżej 50l... Wie, że zorganizowanych i skonfederowanych narodowców na MN wcale nie było tak wielu - i chce przejąc pozostałe poletko co by mu się nadało do uprawy, ale ta ulica ma duszę w ogniu, jak narodowcy. Kaczyński jest z innej bajki. Ja się z tego cieszę, bo jego wizja Polski jest dla mnie żałosna. Ale tak na poważnie... czy ktoś z was pismanów wyobraża sobie Kaczego z szablą, szarżującego na koniu? Może Hoffmana? Ulica należy do narodowców...
  Ja jestem sarmatą, KOCHAM POLSKĘ, za Kaczyńskim nie pójdę.
  Ten podział jest w mojej rodzinie i po znajomych charakterystyczny. Starsi wiekiem trzymają stronę Kaczyńskiego, bo patriota i prawicowy, ZUS utrzymuje przecież Polaków, a bez kodeksów róznorakich w Polsce byłaby dzicz, golasy biegały po ulicach i robiły kupę gdzie popadnie....
  Ale my młodzi wychowujący malutkie dzieci jesteśmy za Bogiem, Własnością i Sarmacją. Jesteśmy przeciw temu państwu. Nasza Polska ma inny zapach i inny smak. To, że Kaczyński psiknie se czymś pod pachy nie znaczy, że jedzie mu z pod nich inaczej niż Komorowi.


  Chwała Maryi!
  BÓG! WŁASNOŚĆ! SARMACJA!

  Teraz możecie mnie zagryźc, wojownicy klawiatury...
 • @Nowy Ekran 15:06:21
  To mnie wcale nie dziwi.Obserwuje od jakiegos czasu nastroje, zwlaszcza wsrod mlodych.Juz o tym pisalem, ale przypomne.Duza czesc mlodych, ktorzy ida w strone patriotyzmu, intuicyjnie wybiera opcje narodowa.

  Zreszta slusznie, bo na polsrodki nie ma czasu...
 • @Marek Stefan Szmidt 15:17:37
  Narazie nie ma mowy o partii...

  Ale Ale...Wszystko sie moze zmienic dosc szybko, w zaleznosci od wydarzen w kraju.
 • @val 14:39:47
  Ech... rosyjscy szachiści to wymiękają przy tej Waszej strategii, która dopiero teraz zaczynam rozumieć. Najpierw przegłosować Traktat Lizboński, potem go podpisać, a potem pozwolić by ludzie kilka lat tkwili w szambie "termometrów bezrtęciowych i żarówek rtęciowych".
  I wszystko po to, by po kilku latach wspaniałomyślnie przywrócić nam, szarym obywatelom wolność i niepodelgłość. Wy PiS-owcy to macie łeb...
 • @val 15:00:11
  Ci ludzie, to w wiekszosci zazdrosnicy z pisu.Juz czytalem jednego, z takich onych na wpolityce.pl....Gorzkie Zale:)

  Oczywiscie, to bzdura, bo co najmniej polowa uczestnikow, to byli ludzie z roznych organizacji i stowarzyszen, oraz niezrzeszonych podpisujacych sie pod szeroko rozumianym ruchem narodowym.Druga polowa, to byli wlasnie pisowcy,wolnosciowcy,monarchisci itp. itd.
 • @cziken1 17:01:37
  Szanowny Panie. Może czas przestać czekać na wydarzenia w kraju i zacząć je kreować?
  Dla mnie jest tylko jedno "ale". Chciałbym by Narodowcy zdefiniowali model Polski, który chcą mieć u finału walki. Bo nie wiem czy stanę w szeregu z Panami czy nie? A to, że Pan wymienia jednym tchem jakieś podróby prawicowców i patriotów typu PiS z wolnościowcami i monarchistami z lekka mnie niepokoi. Bo świadczy o jakimś galimatjasie pojęciowym.
 • @Nathanel 16:38:25
  Tam nie chodziło o krytykę ale chamską krytykę. Cierpisz nie wylecial tylko sobie poszedł obrażony bo się nie dogadał z administracją.
 • @Uregas 17:14:10
  "Model Polski" - a komu by się chciało? Myślenie to jednak wysiłek. Wszystko co potrafią ultrapatrioci, ultraprawicowcy, ultramonarchiści, ultrawolnościowcy i utltramontaniści to uruchomić swoje nogi. Tup tup i Polskę wytupiemy.

  Na tę smarkaterię, to nawet knuta szkoda...
 • bardzo czytelne
  Układ okrągło stołowy chce spacyfikować powstającą autentyczną opozycję
 • @Uregas 17:14:10
  Panie, ja nie mieszam wolnosciowcow i monarchistow z pisowcami, tylko stwierdzilem fakt, ze oprocz duzej czesci ludzi utozsamiajacych sie z ruchem narodowym, byli tez inni w tym wymienieni.

  Model Polski.To bardzo szerokie pojecie...Jak mniemam pewnie chodzi o model gospodarczy.Musze pana zasmucic w tym temacie, poniewaz w samym ruchu narodowym sciera sie co najmniej kilka opcji.Powiem wiecej scieraja sie tez dwie opcje jesli chodzi o ustroj...Jedni, to ci ktorzy uwazaja ze dzisiejszy system demoliberlany musi pozostac, tyle ze usprawniony i z silna wladza prezydencka ( raczej system prezydencki), oraz Ci, ktorzy odrzucaja demoliberalizm jako system,i ida w kierunku...hmmmm....nie dyktatury...nie jakiegos zamordyzmu, ale koncepcji napewno nie opartej na powszechnym "teatrze wyborczym"...
 • czy ktoś wie jak MOSAD działa
  1-próba dogadania się
  2-ośmieszenie
  3-kompromitacja przykład, Samoobrony i Leppera
  4- jeżeli wszystkie poprzednie próby zawiodły to ostatecznie likwidacja fizyczna (seryjny samobójca)

  W związku z powyższy organizatorzy MN strzeżcie się
 • Zawisza nie nadaje się na lidera
  .
 • Niepodległościowcy bardzo ostrożnie rozbudowujcie struktury jawne, oni na to czekają.
  Jeżeli macie oficjalne lokale, unikajcie ściągania tam nowych ludzi, musicie zrobić założenie że te lokale są monitorowane. To jest standard w takiej sytuacji, przyjmuje się że każdy który tam wejdzie znajdzie się na liście podejrzanych, w razie czego będą z tej listy typować i sprawdzać. Także mieszkania co bardziej aktywnych działaczy niepodległościowych mogą być dyskretnie monitorowane, i mogą mieć podsłuchy. Więc trzeba wychodzić poza te trefne miejsca i tam prowadzić prawdziwą działalność, a w tych trefnych miejscach najwyżej trochę picu robić dla zmyłki. I im czasem jakąś fałszywkę podesłać, jeżeli mają podsłuch to poszeptać o jakiejś strasznej akcji, która ma być tam i tam (oczywiście zupełnie fikcyjnej), niech huje zmierzłe biegają w koło kija jak idioci i szukają. Zresztą polecam poczytanie różnych książek o działaniach podziemia, pracy wywiadów, czy kontrwywiadów, jest tego mnóstwo, kopalnia wiedzy jak postępować i jakich błędów nie robić.
  Oczywiście bardziej znani działacze mogą być pod obserwacją, stałą lub okresową, trzeba się nauczyć jak sprawdzić czy się nie ma ogona, i jak go ewentualnie urwać.
  Na początek polecałbym książkę "Akwarium" Suworowa. Nie dość że czyta się to świetnie, to jest to kopalnia wiedzy o pracy służb, wywiadów i kontrwywiadów.
  No a demaskowanie kretów, to już jest całe morze wiedzy. W ogromnej mierze powodzenie zależy od ich skutecznej identyfikacji. Z tym że zazwyczaj nie odpala się takiego klienta od razu, nieraz można po nitce do kłębka pójść dalej i znaleźć kolejnych, ale to już wyższa szkoła jazdy. Profesjonalny kontrwywiad stara się po identyfikacji obcego agenta pójść dalej i złapać całą siatkę, bywa że się udaje. Można go też wykorzystać podsuwając mu fałszywki, z tym że oni dość szybko się wtedy zorientują że coś tu nie gra. Ale raz czy dwa numer może przejść.
 • @vortex 18:26:12
  Takie rzeczy da sie zrobic, jak organizacja jest mala - kadrowa...Przy zalewie wielu chetnych, poprostu agentura bedzie - nic z tym nie zrobisz.Oczywiscie, co jakichs czas, kogos sie namierzy, ale tak naprawde agentury nie zwalczysz do konca.Grunt, zeby wladza decyzyjna byla jak najmniej przesiaknieta agentura.
 • Czyli blogerów mamy dobrych
  Paru pisało że czy marsz się uda czy nie Pan Prezydent przed marszem bedzie chciał zawłaszczyć PIS po marszu ewentualnej delegalizacji
  braku zgody. Ludzie nie mając wyboru powiedzą no dobra to przynajmiej z pisem pójdę zawsze bliżej prawicy.
  Nikt nie jest zainteresowany z obecnych elit czymś nowym nie znanym
  dlatego taka przemoc.
 • @nikander 17:34:59
  Juz to Panu kiedys tlumaczylem, ze Polakow trzeba zaaktywizowac, do czegokolwiek, zeby im sie chcialo, i zalezalo na czymkolwiek.To jest zadanie na dzis - najwazniejsze.Jezeli tego nie bedzie, to nikt panskich wypocin nie bedzie czytal, ani nie bedzie sie zastanawial nad ich wdrazaniem w zycie.

  To chyba jasne.

  Troche wiecej pokory.
 • KAMIŃSKI NIE REPREZENTUJE CBA !:)) A WNUCZEK LIPIŃSKIEJ i "POLITYKA" TO KOMUNIŚCI :))
  .
  Marek Mojsiewicz:
  "Kamiński ( CBA ) zapowiedział przejęcie za rok Marszu
  przezPiS................
  Wnuk Lipiński .... Niewątpliwie czynnikiem, który sprzyja
  narastaniu nacjonalistycznych nastrojów jest to, co robi

  Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego w
  mojej ocenie dekonsoliduje polską demokrację, ponieważ
  wypowiada lojalność demokratycznie wybranym władzom.
  ...................
  sentymenty autorytarne w polskim społeczeństwie nie są odosobnione.
  Grubo powyżej 30 proc. [Polaków] dopuszcza możliwość tymczasowego
  zawieszenia demokracji ........
  .............
  .. Mariusz Kamiński . Polityk poinformował, że w przyszłym roku PiS
  będzie chciał "pomóc" w organizacji Marszu .........."
  =============================================

  Ten artykuł jest mało poważny, a to m.in. ze względu ma eksponowanie

  wyPOczin komunisty Wnuka-Lipskiego na łamach komunistycznej

  "Polityki" - a wiadomo nie od dziś, że komuniści nigdy, nie byli, nie są

  i nie będą demokratami !!! - chociaż koniunkturalnie udają demokratów :)))

  i w perfidny sposób zarzucają innym chęć "zawieszenia demokracji"

  aby w ten sposób wyeliminować swoich "wrogów" politycznych

  z polskiej polityki i to za pomocą właśnie metod niedemokratycznych !:)))


  Natomiast zarzucanie PIS-owi, że zamierza w przyszłości "przejąć" Marsz

  poczas gdy źródło - komunistyczny Polsat - mówi tylko o "chęci "pomocy"

  w organizacji Marszu " - jest o tyle niePOważme, że przemilcza akcenty

  anty-PIS-owskie niektórych narodowych organizatorów/ przemawiaczy

  na Marszu !!! - prawdopodobnie bedących pod wpływem wsiowo-esbeckiej

  agentury.

  Logiczne jest więc, że w przyszłym roku PIS będzie chciał nie tyle przejąć

  Marsz ale być obecnym dla przeciwwagi i neutralizacji tej

  anty-PIS-wskiej kampanii.
 • @Zbigniew-Grzymski 18:44:35
  A Grzymus wlaczyl stara plyte...
 • @cziken1 18:32:36
  Pewnie że agentura będzie. Ja piszę o czym innym, jawna działalność to powinna być tylko grupka ludzi na wierzchu. I ewentualnie jakieś morze anonimowych popierających, idących na marsz dla przykładu. Ale duża część dobrych sprawnych ludzi powinna być dla nich w zamierzeniu nieznana. To co się dzieje wyraźnie wskazuje, że idą czasy podziemia. Ale oni by chcieli sobie ponamierzać jeszcze tych kilka, kilkanaście tysięcy aktywnych i sprawnych, czyli potencjalnych przywódców. Ten problem położył Solidarność w Stanie Wojennym. Esbecy w okresie jawnej działalności zrobili listy na których mieli pewnie dobrze ponad sto tysięcy opozycjonistów o talentach organizacyjnych i cechach przywódczych. Jak coś się w danej okolicy działo, to tylko wyciągali te listy z danej okolicy i przymierzali. Nieraz głupio przymierzali, wiem to z moich papierów z IPN. Ale nie musieli już wyczesywać z powiedzmy stu tysięcy dorosłych obywateli danego miasta. Mieli na starcie listę kilkuset, wytypowali dziesięciu czy dwudziestu i objęli ich obserwacją. Mnie na przykład w pewnym okresie objęli taką obserwacją (ten raz co wiem), choć w podziemiu nie działałem. Ale pewnie coś/kogoś w okolicy, może w moim środowisku szukali i kontrolnie mnie wzięli na tapetę. Tak to musieliby z pół miasta śledzić.
 • @AdNovum 15:39:27
  "Panie Mariuszu miałem pana za poważnego człowieka, ale jak widać polityka sieje w mózgu PUSTKĘ!!!!"

  A ja miałem ciebie za poważnego i mądrego człowieka, ale jak widać coś ci sieje w mózgu pustkę.

  Zobaczysz za rok, że Kamiński miał rację. Tylko nie zapomnij tego, a jeżeli zapomnisz, to ci przypomnę
 • @cziken1 18:36:16
  No jakże takiego politycznego geniusza nie mogłem zrozumieć! Czuję się pokajany

  A Tobie nieopierzony rewolucjonisto powiem tyle: wyrośnij z pampersów zanim zaczniesz starszych pouczać. Już nam tacy jak Ty smarkacze Polskę dwadzieścia lat temu zorganizowali. Dość!

  Kto Ci płaci??????????????????????????????????????????????????????
 • Wiem jedno
  Specjaliści okrogło stołowi pracują już nad tym co dalej .Jak ich patronka PZPR będą trwali za wszelką cenę .Tu potrzebny na prawicy prawdziwy przywódca o mądrości Salomona który stanie przeciw inżynierom psychologom od socjotrchniki i zachowań społecznych.
  Tak jak pis i po czy sld zrobią wszystko by zniszczyć narodowy niezależny od żadnej kasy ruch
  zanim urośnie .
  W każdej z tych formacji są byli członkowie PZPR i KOR bardzo doświadczeni.
  Na prawicy nie ma takiego przywódcy Módlmy się o niego codzieńnie
  o wolność o opatrzność
 • @Bogdan 18:50:57
  Po co taka emocjonalna reakcja?
  Niedobrze jak emocje biorą górę, chociaż to rozumiem, bo czas PO-KOR-y się kończy, bo ten czas i tak miał się skończyć.
  Bo układ zawarty dla zapewnieniu sobie miejsca przy żłobie nie mógł być wieczny.
  Naród Zwycięży i tak, co by sobie oni obecnie w głowach nie roili.
  Naród Zwyciężyć Musi, bo inaczej zostanie zniewolony w swej Ojczyźnie.

  Pozdrawiam bez zbędnych uniesień:)
 • @Browar 19:16:53
  Zgadza się!
  Tylko kto to ma być?

  Pozdrawiam.
 • @vortex 18:26:12
  "Oni" mają nieograniczone możliwości inwigilowania, sabotowania, rozgrywania personalnie i prowokowania.
  Dlatego też tylko ściśle kadrowe struktury, sprawdzone i zaufane mogą uniknąć tego co powyżej.
  Poza tym korzystając możliwości jakie dają niezależne kanały informacji trzeba edukować, edukować i jeszcze raz edukować.

  Pozdrawiam.
 • 24 listopada Gdańsk zaprasza
  na masową ogólnopolska manifestację pod hasłem "Powstań Polsko, skrusz kajdany". Rozpocznie sie mszą w bazylice św. Brygidy o godz. 12.00. Myslę,że i Wy panowie i panie w Gdańsku będziecie. Ogladałam wasze relacje z Marszu Niepodległości, jesteście super, moi Rodacy. Do zobaczenia w Gdańsku.
 • @Browar 19:16:53
  Nie rozumiem tej tęsknoty za WODZEM, liderem. Na jednym człowieku ma się opierać los Polski, Narodu Polskiego? Jego żywot czy zdrowie, etos może być krótki. Bądźmy poważni. Był kult Dmowskiego, był Piłsudskiego za II RP i czy to nas uratowało? Za mało mówimy o II RP, jak mogło dojść do upadku Ojczyzny po tak krótkim czasie przy pełnej świadomości zagrożeń od samego początku? Wiedziano co grozi, teraz mniej więcej też wiemy. Mówmy o nowej, dosyć szerokiej, nie tylko profesorskiej elicie, o wspierającej te elity docelowo większości czynnych politycznie i społecznie obywateli.

  Jeżeli narodowcy spieprzą zapowiadany projekt Ruchu Narodowego, to będzie bardzo niedobrze dla wszystkich, dlatego musimy wszyscy w to wejść przynajmniej na start. Nauczka z LPR bez silnego ruchu społecznego jako fundamentu, jako konstruktywnej siły działającej cały czas, podobnie z PiS... nie powinna iść na marne.

  Zatem najpierw patriotyczny, nie tylko nacjonalistyczny ruch obywatelski, miliony projektów dotyczących każdej sfery życia i dopiero wielka polityka. W razie klęski konsekwencje będą poważne. Energia ludzi bardzo zapalczywych pójdzie już wtedy bez krępacji w twardy ruch oporu, w tym utajniony, rozruchy i tylko na to czeka reżim PO, czy każdy inny III RP. Czy taki PiS jakoś szczególnie inaczej traktowałby "faszystów" narodowców? Wątpię. Jakiego mieliśmy ministra Dorna... który na pewno nacjonalistów nigdy nie ukocha? PiS ma specyficzne kadry, także te eksperckie "bezpartyjne" jak prof Gliński z Unii Wolności, niekiedy człowiek myśli że śni, że to faktycznie już POLIN, ale jeszcze nie póki my żyjemy.

  Nie wierzę w mit superwodza, lidera. To jakiś kompleks i powielanie starych wzorców. Istotą Ruchu Narodowego jest Naród zorganizowany w także polityczny ruch narodowy, a ten tworzący dobre państwo i jego system, czy to takie trudne do zrozumienia? A lider może być trefnym bolkiem, masonem, agentem, łajzą, koniem kolejnym bazującym na zacnym kiedyś nazwisku. Ludzie są na ogół słabi, każdy skrywa jakieś brudy, słabości i gracze zawsze do tego dojdą, będą sterować liderem, ewentualnie szantażować zagrażając np rodzinie.

  Króla nam trzeba i doskonałego prawodawcy, ale nie Sasa, czy nawet Piasta z linii bocznej, a Intronizowanego oficjalnie, całościowo Jezusa Chrystusa. Niestety Episkopat uważa że to herezja, dopiero wielka trwoga ludzi nawróci, a Episkopat wtedy ze skruchą uciszając tam masonów... przyzna rację śp. księdzu Kiersztynowi, ks. Małkowskiemu. Będzie narastał poważny spór o to. W moim odczuciu Episkopat odrzuca wcale nie prywatne objawienie, ale istotę rzeczy, czy ustanowienie na miejscu państwa świeckiego coraz mniej katolickiego, coraz bardziej masońskiego, multi kulti, szatańskiego... nowego ładu katolickiego Królestwa Bożego w Polsce. Państwo wyznaniowe? Nie ująłbym tego tak, bliżej do panującej religii narodowej, oficjalnej-konstytucyjnej państwowej, najbliżej do powrotu do stanu sprzed reformacji, coś w rodzaju następnego etapu po akcie Chrztu Polski i Dagome Iudex także za Mieszka I jeszcze.

  W średniowieczu nie było innej opcji państwowej niż katolicyzm (upraszczając, bo cały czas chrześcijaństwo się dzieliło), ale pozwalano np żydom kultywować swój judaizm. Państwo katolickie, średniowieczne, a tolerancyjne i o to chodzi, nie o stosy, prześladowania.
 • @Pablo Pakero 18:21:06
  "Zawisza nie nadaje się na lidera"
  ==============

  Też mam takie odczucie, ale po chrześcijańsku trzeba dać ZNOWU człowiekowi szansę. Naiwność? Może. Niech zrobi swoje jako organizator skoro ma takie parcie do ruchu (szybko trafił na NE, zdaje się że ta grupa od początku wie co robi...) i może odejść najlepiej sam dobrowolnie na tyły ruchu, jeżeli ma dobre intencje, co ważne przy tak powszechnie snutych wątpliwościach, nieufności, animozjach nawet. Przy wyborach niech startuje do senatu jako znany dosyć polityk, już ma wiek po temu bardziej odpowiedni niż kiedyś. Zobaczymy co wskóra. Do PE albo nie powinniśmy startować, albo nibystartować w formie bardziej protestu przeciw UE, niż pchaniu się do eurokoryta.
 • @Marek Kajdas 20:44:30
  Mam inne zdanie bez wyraźnego wodza nie Bolka z teczek zakonserwowanego .Dalej w wewnętrznych sporach nie pociagniemy
  przeciw temu układowi fachowcom od inżynieri społecznej
  Jedynie moge na dziś napisać Panie Jezu daj tej ziemi wiernej tobie tak umęczonej roztropnego przywódcę .Daj mądrość prawicy i chroń od nienawiści by nie stali się tacy sami jak ci co teraz są u waładzy.
  Chroń nas przed rozlewem krwi bratniej wybacz nam nasze grzechy
  i wady narodowe .Ale twoja wola względem Polski Narodu ukochanego
  niech się spełni przyjmiemy wszystko z pokorą zostając wierni tobie
  AMEN
 • @nikander 18:51:03
  Panie, gowniarzem nie jestem - mam swoje lata, wiec bez takich mi tu.

  Widze, ze nastepny wszystko "wiedzacy lepiej" - szkoda czasu.
 • bredzenie
  Panie Kamiński, Pan i wielu z Pana kolegów nie ma bladego pojęcia o rzeczywistości i o nastrojach ludzi. Młodzi ludzie którzy byli na Marszu jasno mówią: PiS to partia systemowa i należy ich pogonić tak samo jak komuchów. Proste jasne i skuteczne. Popis was wyborca dał na ostatnim spotkaniu Maciarewicza. Poza tym Pan Kaczyński chce rządzić prawie 40-milionowym krajem a nie potrafi panować nad sobą. I jeszcze otacza się takimi oszołomami jak Fotyga, nawołująca prawie do wojny z Rosją?? Bez dowodów, tylko na podstawie informacji z gazet??
 • @Browar 20:59:39
  Nawet gdyby pojawił się zrzucony na spadochronie idealny przywódca (kolejny Retinger?), to zabiją go w try miga, tzn powiesi się w biurze czy gdzieś w domu po kolacji, może żona np przypali coś i załamie się. Ewentualnie jak z Tymińskiego (kimkolwiek jest) zrobią wariata, przestępcę, agenta. Leppera zabito? I tak kończą ruchy zorientowane na wodza. Kiedy Kaczyńskiego zabraknie w PiS... będzie tak samo, rozpadnie się towarzystwo na kolejne PJN, SP.

  Nie można zabić Boga i nauczania katolickiego. Mamy swoje specyficzne tradycje, orientację na Polskę, Polskość. To może być wielka siła.

  Nie można zabić uczestników wielkiego ruchu, każda ofiara, męczennik wzmocni ruch.

  Nie można zabić idei i programu narodowego, acz wypaczyć łatwo niestety, np bolkami w zarządzie. Nad programem powinien czuwać cały ruch, a nie grupa ewentualnych bolków tylko.

  Zatem DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA w ruchu.
 • Marsz w obronie wolnych mediów ochraniało 8 psów
  I zamieszek nie było.
  I ma to ma filmie
 • PIS to sobie może
  To że nie pokazaliście się na Marszu Niepodległości , jest tylko potwierdzeniem że razem z innymi pomiotami z wiejskiej powinno się Was rozliczyć za teatr jaki robicie w kraju.

  Do tego teatru i szkodzenia nam zaliczam głosowanie nad ustawą medyczną, za którą to powinien być trybunał i odpowiednio surowa kara.
 • @val 14:39:47
  No chyba, że nie....
 • @Stanislaw1968 06:36:49
  Celnie. Popieram. PiS to taka sama sprzedajna k... jak PO, SP, PJN i inne klony. Wszyscy grają jedną piłką i do tej samej bramki. Teatr trwa dalej, grają ci sami aktorzy tylko role się zmieniają.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY