Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Friedman Polska skazana na zagładę lub okupację niemiecką

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Friedman "Aby zacząć myśleć o polskiej strategii, musimy pamiętać, że w XVII wieku Polska, w unii z Litwą, była jednym z głównym mocarstw europejskich ponieważ uzależnienie od Rosji lub Niemiec powoduje groźbę wchłonięcia lub okupacji

 

George Friedman w tekście „ Strategia dla Polski „ Aby zacząć myśleć o polskiej strategii, musimy pamiętać, że w XVII wieku Polska, w unii z Litwą, była jednym z głównym mocarstw europejskich„...”Polska strategia narodowa obraca się wokół jednej, egzystencjalnej kwestii: jak zachować tożsamość narodową i niepodległość„....”Dla niektórych krajów geopolityka jest kwestią marginalną. Dla Polski stanowi o istocie jej egzystencji. Jej utrata spowoduje narodową katastrofę. Stąd narodowa strategia Polski w nieunikniony sposób tworzona jest w przemożnym poczuciu strachu i desperacji. „....” Dziś wiara w Unię Europejską i NATO, zamiast uznania, że państwa muszą w ostatecznym rozrachunku same zadbać o swoje narodowe bezpieczeństwo, to kwestia, z którą Polska musi się zmierzyć. ”Wyciągając wnioski ze swojej historii Polska wie, że musi zachować niezależność i uniknąć obcej okupacji – kwestia ta przesłania wszystkie inne„....”Pozorne gwarancje. Idealnym rozwiązaniem tego fundamentalnego problemu wobec którego stoi Polska, granicząc z potężnymi Niemcami i Rosją, jest stanie się buforem, z którym Berlin i Moskwa się liczą.Drugim rozwiązaniem jest sprzymierzenie się z jednym bądź drugim mocarstwem w celu uzyskania gwarancji bezpieczeństwa. Jest to jednak niezwykle trudne, ponieważ uzależnienie od Rosji lub Niemiec powoduje groźbę wchłonięcia lub okupacji. Trzecim rozwiązaniem dla Polski jest znalezienie mocarstwa zewnętrznego, które gwarantowałoby jej interesy”...”Polska musi budować swoją strategię na najgorszym możliwym scenariuszu. „....(źródło)
 
Polecam wnikliwe przeczytanie całego tekstu z którego zrobiłem wyciąg najistotniejszych elementów tej analizy.
 
Zacznę od Tuska i jego polityki serwilizmu wobec Niemiec . Friedman napisał „ Drugim rozwiązaniem jest sprzymierzenie się z jednym bądź drugim mocarstwem w celu uzyskania gwarancji bezpieczeństwa. Jest to jednak niezwykle trudne, ponieważ uzależnienie od Rosji lub Niemiec powoduje groźbę wchłonięcia lub okupacji”. Polityka Tuska, Sikorskiego i Komorowskiego stawiająca na uległość wobec Niemiec skończy się według Friedmana albo okupacją niemiecką , albo wchłonięciem przez Niemcy.
 
Friedman z góry zakłada ,że liczenie na to ,że mocarstwem gwarantującym interesy Polski , czyli krótko mówić niepodległość będą Stany Zjednoczone to mogą być mrzonki.
 
Friedman jako jedyna rozwiązanie proponuje , aby Polska liczyła na ….siebie .
 
Friedman „Podstawowąkwestią jest narodowa determinacja. W XVIII wieku upadek potęgi Polski wynikał w równej mierze z wewnętrznych podziałów wśród szlachty, co z wielokierunkowego zagrożenia. W okresie międzywojennym istniała wola oporu, ale nie zawsze szła ona w parze z chęcią ponoszenia kosztów wydatków na zbrojenia. „
 
Czyli patrząc na co wyrabia nomenklatura Platformy i reżimowe media jedyny wniosek jaki można wysunąć z tej analizy Friedmana to że Polska upadnie , że dotknie ją zagłada . Ewentualnie w formie okupacji niemieckiej i wchłonięciu przez Niemcy .
 
Aby Polska zgodnie z radą Friedmana mogła stać się silnym buforem pomiędzy Rosją i Niemcami powinniśmy wrócić do polityki wschodniej i jagiellońskiej Lecha Kaczyńskiego, oraz zacząć się gwałtownie zbroić . Friedman zaleca aby Polska stała się niczym Izrael i zwiększyła budżet wojenny trzykrotnie. Do tego zaleca skończenie z państwem opiekuńczym. Tutaj mówiąc żartem chyba Friedmanowi chodził o państwo opiekuńcze w stosunku do miliona urzędników II komuny i ich rodzin .
 
Przestawiam tutaj radę Friedmana z jego innego tekstu „Polska musi bronić się sama „Tymczasem powinna się wzorować na Izraelu”... „...Macie państwo między Niemcami a Rosją. Żaden Polak nie może przewidzieć, co się stanie z sąsiadami w przyszłości, a liderzy polityczni powinni przygotowywać kraj na najgorsze. „....”Niemcy są do nas dobrze nastawione, Rosja też na razie chyba nam nie zagraża. „....”akie myślenie jest ekstremalnie niebezpieczne. „.....”Izrael wydaje na obronę narodową dominującą część budżetu. „....”Wydajemy na obronę narodową niecałe 1,95 proc. PKB. Nie mamy pieniędzy na armię według izraelskiego wzorca. „.....”Oczywiście, że macie. Jeśli kraj chce chronić swoje bezpieczeństwo, wymaga to wyrzeczeń. Jak w Izraelu.Izrael na obronę narodową wydaje ponad 6 proc. PKB , a ma podobny udział państwa w gospodarce co Polska. Na czym oszczędza? Izrael pamięta o swojej historii i chroni siebie najlepiej jak potrafi - kosztem państwa opiekuńczego. „....(więcej)
 
Tutaj muszę przytoczyć słowa Staniłko o geopolitycznym myśleniu Lecha Kaczyńskiego . Kaczyński robił dokładnie to co Friedman uważa za konieczne aby Polska utrzymała niepodległość i nie dostała się pod okupację Niemiec .
 
Staniłko „Po trzecie wreszcie, polityka Lecha Kaczyńskiego zmierzała do politycznego zintegrowania krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Działania prezydenta nie przyniosły spodziewanych szybkich skutków, bo też tego typu wysiłki rzadko kończą się szybkim powodzeniem, jednak w oczach rosyjskich strategów i elit politycznych ich logika była całkowicie jasna i niebywale szkodliwa dla rosyjskich zamierzeń.Prezydent Kaczyński dążył bowiem do zbudowania trwałej koalicji Polski – jako lidera Europy Środkowej– nie tylko z krajami tzw. nowej Europy, ale również z krajami tzw. BUMAGI, czyli Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Azerbejdżanu, Gruzji i Armenii.Ta strategia zbudowana była na tradycyjnym polskim myśleniu geopolitycznym, którego korzenie sięgają czasów jagiellońskich „...( więcej )
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
Przypomnę jeszcze inny tekst Friedmana , który powstał jeszcze przed Zamachem Smoleńskim „Aledzisiejsza Rosja to gracz jeszcze słabszy niż w 1991 r. I dlatego tak bardzoniepokoi ją rosnąca na znaczeniu Polska, która jest ósmą gospodarką Europy i rozwija swój potencjał militarny. Ma szansę powiększyć swój wpływ na Ukrainę i kraje bałtyckie. „...”Zachodnia Europa spędziła niemal pół wieku pozbawiona rzeczywistej suwerenności – polityka zagranicznaNiemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii nie była wcale w rękach rządów tych państw, lecz ich rosnącego w siłę protektora – Ameryki. „...Rosjanie się was obawiają, Amerykanie się z wami liczą, a wy nie zdejmujecie kostiumu ofiary, zupełnie jakbyście czekali, aż znowu wkroczy Wehrmach”...”Naprawdę kluczowe decyzje w Europie nie są podejmowane w Brukseli. „...(więcej)
Friedman ”Wady tej strategii są oczywiste. Po pierwsze, w interesie gwaranta bezpieczeństwa może nie być przyjście Polsce z pomocą. „....”Członkostwo w organizacjach międzynarodowych jest rozwiązaniem wątpliwym także z tego względu, że zakłada, iż NATO i Unia Europejska są instytucjami stabilnymi. Jeżeli Rosja stanie się agresywna, zdolność paktu do wystawienia sił zdolnych powstrzymać Rosjan będzie w większym stopniu zależeć od Amerykanów niż od Europejczyków „......”Trzy strategie
W tej sytuacji Polska ma przed sobą trzy możliwe strategie. Pierwsza polega na zrobieniu wszystkiego co w jej mocy, by utrzymać spójność NATO i Unii Europejskiej, oraz niedopuszczeniu, by stosunki Niemiec z tymi organizacjami uległy erozji. Polska nie ma na to jednak wystarczających środków. Druga strategia polega na zbliżeniu z Niemcami lub Rosją, które to kraje gwarantowałyby jej interesy. W oczywisty sposób jednak zdolność do utrzymywania tych relacji jest ograniczona. Trzecia strategia opiera się na szukaniu zewnętrznego mocarstwa, gotowego gwarantować polskie interesy.”.....”Tym mocarstwem są obecnie Stany Zjednoczone. Jednak po doświadczeniach w świecie islamskim USA skłaniają się ku bardziej zdystansowanemu podejściu do świata zewnętrznego, opartemu na równowadze sił. To nie oznacza, że Stanów Zjednoczonych nie interesuje to, co dzieje się w północnej Europie. „...Po pierwsze: determinacja.Osiągnięcie tej zdolności jest kwestią potencjału gospodarczego i narodowej determinacji. Sytuacja ekonomiczna w Polsce poprawiła się radykalnie w ostatnich latach, ale zbudowanie skutecznych sił zbrojnych wymaga czasu i pieniędzy. Polacy mają czas, by to zrobić, bo rosyjskie zagrożenie na tym etapie wydaje się bardziej teoretyczne niż realne, a polska gospodarka jest na tyle dynamiczna, by udźwignąć ten ciężar. Podstawową kwestią jest narodowa determinacja. W XVIII wieku upadek potęgi Polski wynikał w równej mierze z wewnętrznych podziałów wśród szlachty, co z wielokierunkowego zagrożenia. W okresie międzywojennym istniała wola oporu, ale nie zawsze szła ona w parze z chęcią ponoszenia kosztów wydatków na zbrojenia. Wielu wolało wierzyć, że sytuacja nie jest tak poważa, jak w rzeczywistości była. Dziś wiara w Unię Europejską i NATO, zamiast uznania, że państwa muszą w ostatecznym rozrachunku same zadbać o swoje narodowe bezpieczeństwo, to kwestia, z którą Polska musi się zmierzyć...(źródło)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Lech Kaczyński: Jestem przekonany, że zwyciężymy
 


 

KOMENTARZE

 • SAMODZIELNOSC JEST MOZLIWA TYLKO WTEDY KIEDY JEST JEDNOSC
  RE: Friedman jako jedyna rozwiązanie proponuje , aby Polska liczyła na ….siebie .


  --- Chyba jako najwlasciwsze rozwiazanie? - Jednak aby to rozwiazanie bylo mozliwe w praktyce, Polska musi byc zjednoczona. Zadnych dbajacych tylko o siebie, skloconych grup rozdzierajacych kraj - zadnych germanofilow, moskalofilow, mukltikultifilow, zydofilow, jankofilow, itp.

  Jeden, jednomyslny narod polski. Jednomyslny w tym sensie, ze Polska, Polacy i polskosc to wartosci najwyzsze, a polski interes narodowy - najwazniejszym interesem.

  Zjednoczonego narodu NIKT nie pokona, zaden ryzy zakapior i jego banda.

  Co zrobic, zeby Polska taka byla?
 • ---P.M.---------------WATYKANOFILÓW
  --- pozwolę sobie douzupełnić --watykanofilów !! -TEŻ !! --POLSKA w POLSKOŚCI !! religia w domu i kościele -NIE w POLITYCE !!!!!! chrześcijaństwo w sercu !!!!!!!!!!
 • A co tego zyda obchodza polskie sprawy?
  > Trzecim rozwiązaniem dla Polski jest znalezienie mocarstwa
  > zewnętrznego, które gwarantowałoby jej interesy

  Facet jak widac usilnie promuje idee, ktora obecnie walkujemy, czyli serwilizm wobec USraela w nadziei, ze obroni nas przed wyimaginowanymi wrogami, a w sferze faktycznej uzyje nas do swoich politycznych rozgrywek z Rosja, a gdy przestaniemy byc potrzebni to po prostu wypluje. Jesli Polska chce skonczyc jak Gruzja, to ten typ "polskiego imperializmu" opartego na zydoamerykanskich gwarancjach bezpieczenstwa powinna trzyma sie az do grobowej deski ;)

  Jesli zyd daje ci rade, ze masz cos zrobic, zrob cos zgola przeciwnego, wyjdziesz na tym o wiele lepiej ;)
 • @dazbog 19:28:28
  :)))))))))))))
 • @ninanonimowa 19:18:14
  Tak, oczywiscie, interes Kosciola nie moze byc wazniejszy niz interes kraju i narodu. Absolutna zgoda.
 • To jest wlasnie cala "Rzeczpospolita"
  Zydowski kryminalista, zalozyciel think-tanku "Stratfor" promujacego twarda neokonserwatywna kryptosyjonistyczna linie w polityce zagranicznej USA, jeden z glownych promotorow wojny w Iraku mowi polgebkiem, ze Polska powinna "ograniczac wydatki socjalne" i budowac silna armie i juz wszyscy rozkladaja dmuchane kleczniki i bija poklony przed madroscia arcyparcha. Nikomu jednak nie przyjdzie do glowy dlaczego w ogole ten facet tak bardzo zajmuje sie polska tematyka i w jakim celu i w czyim interesie promuje konfrontacyjny kurs na linii Polska-Rosja. Skoro Friedman z taka pewnoscia siebie mowi o wzmocnieniu sily militarnej Polski musi byc pewien, ze Polska rzadza ludzie w stu procentach lojalni wobec USraela, bo przeciez potencjalnych wrogow by nie dozbrajal. Polskie spoleczenstwo umeczone haraczem na rzecz IMF sciaganym z ich wlasnych podatkow mialoby dodatkowo zaciskac pasa, by budowac militarna przeciwwage dla Rosji trzymana na smyczy USraela i w razie potrzeby ze smyczy spuszczona. Nie bylo przy tym ani slowa o rzeczach naprawde dla Polski istotnych jak dostep do broni nuklearnej czy tworzenie wlasnego przemyslu zbrojeniowego - po cholere to krajowi, ktorego jedyna ambicja jest robienie za psa obronnego na posesji USraelskiej elity, kasajacego ruskie nogawki na komende, ktory w razie potrzeby moze zakupic bron, czolgi i samoloty u amerykanskich przyjaciol za ciezkie pieniadze, prawda?
 • @dazbog 20:03:45
  Intencje Friedman ma niewątpliwie wrogie wobec Polski i Katolickiego Narodu Polskiego niezależnie od tego co mówi, co CZĄSTKOWO ma sens, co jest prawdą, np.

  "Friedman jako jedyna rozwiązanie proponuje , aby Polska liczyła na.. siebie"

  I ma rację, dlatego powołujemy Ruch Narodowy który taką właśnie linię geopolityczną powinien traktować jako święty, nienaruszalny, wieczny dogmat. Natomiast liczyć na USA-Izrael możemy jak w Jałcie, czy Wersalu wcześniej. Prędzej nam Chiny pomogą, bo będą miały w tym interes.

  Oni nas widzą już jako teatr wojen z Rosją-WNP, Niemcami, Turcją-islamem, a może i Chinami kiedyś. Mamy być dywersją, coś jak wcześniejsze powstania narodowe, które zawsze czemuś na zachodzie służyły, zwłaszcza masonerii.

  Naszym interesem nie jest wojna, ale POKÓJ z sąsiadami. Możemy zyskać na statusie neutralności i po wojnie okaże się że sąsiedzi w promieniotwórczej ruinie, a my względnie cali. To jest myślenie właściwie o Polsce, a kolejne lata 1939-45 i dalej Bóg wie co.

  Amerykanie nas już 20 lat "dozbrajają" i dajmy spokój tym żartom, to nas sporo kosztuje. Najbardziej pomogli swoim przyjaciołom w samolocie do Smoleńska.

  Trzeba bardzo uważać na takich doradców, na takie teksty, bo na nich opierają się później politycy PiS nie widząc w tym pułapki. Głupcy! Po takich radach doszło właśnie do Zamachu Smoleńskiego. Nie rozumieli że do tego w końcu musi dojść? Jak można było lecieć do Rosji jak na piknik.
 • @dazbog 20:03:45
  Czy nie przesadzasz z ta antyzydowskoscia, szczegolnie w odniesieniu do Friedmana?

  W tym, co on mowi, jest duzo sensu. Co z tego czy Zyd, czy nie.

  Moim zdaniem mowi uczciwie. A gdyby byl zydowskim fanatykiem, toby radzil nam byc milymi dla Rosji, popierac reset.

  Wiele polskich pretensji wobec Zydow jest usprawiedliwionych, ale pretensje wobec Friedmana - zakladajac, ze on naprawde jest Zydem - nie wydaja sie usprawiedliwione. Gosc wydaje sie w porzadku.

  W Ameryce jest krocie lojerow-Zydow. Bronia uczciwie kazdego, kto im placi, w tym Polakow.
 • @Autor
  Aby rozwiązać dylematy, o których Pan pisze, trzeba najpierw odzyskać suwerenność narodową, aby móc decydować o losie swej Ojczyzny.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 20:58:30
  A kim jest ten Friedman, że tak się mądrzy na temat Polski

  Zwłaszcza ta jego rada jest ujmująca "Pierwsza polega na zrobieniu wszystkiego co w jej mocy, by utrzymać spójność NATO i Unii Europejskiej,"

  Toż to tym bandytom o nic innego nie chodzi jak o zachowanie spójności, a my mamy taką spójność w głębokiej d..ie.
 • @Marek Kajdas 20:22:21
  Ale ja naprawde nie potrzebuje Friedmana, zeby zrozumiec cos tak oczywistego, ze Polska powinna sama budowac swoje bezpieczenstwo, bez liczenia na pomoc z zewnatrz. Czy kazda polska idee musi przyklepac jakis Zyd zza oceanu, zebysmy mogli ja realizowac?
 • Z pomocą Niemcom.
  Przede wszystkim, jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem, po wyzdrowieniu, możemy Niemców bardzo dużo nauczyć. Możemy nauczyć ich Chrześcijaństwa, które to przyjęliśmy od nich 1000 lat temu.

  http://multibook.pl/pl/p/Michael-Jones-Gwiazda-i-krzyz/383
 • @Zdzich 21:31:07
  RE: Możemy nauczyć ich [Niemcow] Chrześcijaństwa, które to przyjęliśmy od nich 1000 lat temu.

  --- Zdzichu, chrzescijanstwo przyjelismy od Czechow, a nie od Niemcow.
 • @Rekin 21:33:33
  RE: Olejcie wszystko co wypisuje bądź wygaduje.

  --- Czemu?

  RE: Kupiłem jego ksiażke "nastepne 100 lat"

  --- Jednak TY nie olewasz, tak jak nam radzisz.

  RE:-większe bzdury widywałem tylko w

  --- A co konkretnie takiego bzdurnego on tam niby pisze?
 • @dazbog 20:03:45
  Jeżeli już dokładniej chce pan wiedzieć skąd ten pan się "urwał"
  to powiem panu ze jego rodzina emigrowała z Ukrainy. We wszystkich
  jego poglądach rysuje się nie tylko punkt USA-Izrael lecz także rodzime,
  ukraińskie spojrzenie na sprawy Europy Środkowej. Ten pan jest mądrym facetem a my dla naszego dobra powinniśmy znać co takiego formatu ludzie myślą. Nie musimy nikomu przytakiwać racji, musimy ja sami
  dla siebie odnaleźć, jednak wiedza jak inni postrzegają świat wzbogaca.
 • @Stara Baba 22:14:56
  Dajmy sobie juz z tym spokoj, nie brnijmy w to dalej, bo to sie powoli staje zalosne.
 • @dazbog 23:01:02
  Nie zrozumiałem...., co w tym jest żałosnego?
 • @Stara Baba 23:09:22
  Tego chyba nie da sie zrozumiec...Nawet tacy ludzie jak Finkelstein, bo Zyd, sa z gory przekresleni. Nie odroznia ten Dazbog antysemityzmu od antysyjonizmu, a juz napewno nie widzi, ze glowny problem Polakow nie tkwi we wrogach zewnetrznych, a w wewnetrznej nienawisci . Polacy maja siebie za nic, nie trawia sie ani na poziomie politycznym, ani sasiedzkim...najslabsza wiez emigracyjna o czyms swiadczy. Bledem Friedmana jest to, ze pisze o mitach, duchach przeszlosci, bo rzeczywista wspolczesnosc Polski jest duzo ohydniejsza, niz ta, jaka powinna sie brac z dumnej historii. Pozdrawiam
 • BEZ BRONI JĄDROWEJ POLSKA ZGINIE - PODOBNIE JAK BYŁBY ZGINĄŁ IZRAEL !!!!
  .
  Marek Mojsiewicz:
  "...Aby Polska zgodnie z radą Friedmana mogła stać się silnym buforem
  pomiędzy Rosją i Niemcami powinniśmy wrócić do polityki wschodniej i
  jagiellońskiej Lecha Kaczyńskiego, oraz zacząć się gwałtownie zbroić .
  Friedman zaleca aby Polska stała się niczym Izrael i zwiększyła budżet

  wojenny trzykrotnie. Do tego zaleca skończenie z państwem opiekuńczym.
  Tutaj mówiąc żartem chyba Friedmanowi chodził o państwo opiekuńcze w
  stosunku do miliona urzędników II komuny i ich rodzin .

  Przestawiam tutaj radę Friedmana z jego innego tekstu „Polska musi bronić
  się sama „Tymczasem powinna się wzorować na Izraelu”... „...Macie
  państwo między Niemcami a Rosją. Żaden Polak nie może przewidzieć, co
  się stanie z sąsiadami w przyszłości, a liderzy polityczni powinni przygotowywać kraj na najgorsze......

  ”Izrael wydaje na obronę narodową dominującą część budżetu.
  „....”Wydajemy na obronę narodową niecałe 1,95 proc. PKB. Nie mamy
  pieniędzy na armię według izraelskiego wzorca. „.....”Oczywiście, że macie.

  Jeśli kraj chce chronić swoje bezpieczeństwo, wymaga to wyrzeczeń. Jak
  w Izraelu.Izrael na obronę narodową wydaje ponad 6 proc. PKB , a ma
  podobny udział państwa w gospodarce co Polska. ..."
  ===========================================

  George Friedman ma rację !!!

  Perspektywicznie, długofalowo bez własnej broni jądrowej (patrz Izrael,

  który i tak ma lepszą sytuację polityczną i położenie !) Polska zginie.

  Tylko rakiety średniego zasięgu z głowicami jądrowymi -

  czyli grożąca riposta jądrowa ze strony atakowanego - tzw.

  strategia "Second-Strike Capability" & "Minimal Deterrence Strategy"

  jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem ! aby uchronić

  Polską niepodległość i uniknąć bycia permanetnym buforem-cmentarzyskiem

  dla strącanych rakiet ruskich i zachodnich.

  Polska będąc w najgorszym na świecie położeniu geopolitycznym

  jest zagrożona zagładą na wielu płaszczyznach i na wiele sposobów.

  Np. taktyczne zagrożenie atomowe - tak jak to zauważył m.in. Szeremietiew

  - to "skarcenie" Polaków za pomocą kilku niewielkich głowic jądrowych

  (rakiety Iskander), które wymazałyby Warszawę i parę innych miast.

  Zachód by szybko się z tym pogodził :))

  Dla Polski wzorem powinna być izraelska strategia odstraszania jądrowego.

  Ale do tego potrzeba izraelskiej świadości narodowej i patriotyzmu

  oraz determinacji aby zwalczyć dywersyjną agenturę w polityce,

  mediach i w społeczeństwie :)))
  ----------------------------------------------------------------

  PS

  Obecnie Polska jest bardziej bezbronna niż w 1939 roku.

  Stosunek sił Polski do sił Rosji w 1939 był jak 1:4

  w 1989 roku wynosił jak 1:14 - obecnie jest dużo gorzej !

  Podobnie jest w stosunku do niemiec.

  W razie rosyjskiej militarnej interwencji w Polsce,

  niemcy najprawdopodobniej zablokują pomoc NATO dla Polski.

  Tu mógłby tylko pomóc pakt militarny z USA ze

  stacjonowaniem ich sił obronnych oraz ich tarczy.

  Tymczasem Polska Obronność i Wojsko Polskie jest

  świadomie mordowane - Matoł z Bulem demilitaryzują Polskę

  - budżet polskiej armii jest w stosunku do PKB

  najmniejszy w NATO do tego 50 % pieniędzy na wojsko

  idzie na lukratywne emerytury starej komunistycznej kadry !!!

  Brak pilotów i części zamiennych do przestarzałych

  F-16, łapówkarskie machłojki z Rosomakiem i Cassą,

  przestarzałe szwabskie czołgi z debmobilu bundeswery

  zniszczyły polski przemysł obronny, który jest właśnie

  sprzedawany wrogiej zagranicy. Trwa redukcja armii,

  która może już zmieścić się na jednym stadionie (60 tys. ?!!!),

  Zlikwidowano jednostki na granicy wschodniej aby nie

  drażnić rosji !!, i odwrotnie !!! uzbrojone po zęby

  milionowe armie rosji i białorusi z rakietami

  atomowymi w obwodzie kaliningrackim przeprowadzają

  nieustannie wielkie manewry skierowane przeciw Polsce.

  Któregoś razu takie manewry zakończa się zajęciem

  Polski w ciągu 24 godzin. Zmiana status quo jeżeli

  w ogóle będzie możliwa zajmie zachodnim proruskim

  politykom setki lat !!!! A wnuk hitlerowca i potomek

  bolszewika szczynukowa oraz komuszy głupek koziej

  przejdą do historii jako ci którzy zbliżyli na zawsze

  rosję i niemcy po trupie Polski.

  Tak więc posiadanie broni jądrowej według "Minimal Deterrence Strategy"

  byłoby najtańszym i najszybszym rozwiązaniem zabezpieczenia Polsce

  suwerennosci. Chociażby pamietając o zawodności wszelkich sojuszy,

  które w przeszłościkosztowały Polskę 6 milionów istnień ludobójczo

  zgładzonych i to bez zadośćuczynienia do dzisiaj !!!


  Dlatego Polska będąc ofiarą ludobójstwa (podobnie jak Żydzi) ma do

  broni jądrowej moralne prawo !!!!!!!!!!!!!

  Natomiast największą przeszkodą nie są tu ani umowy międzynarodowe

  ani klub "atomowych mocarstw" ani wrogie państwa ościenne ale blokada

  w umysłach większości Polaków wychowanych przez

  sowieto-żydo-komunistów na zakompleksionych niewolników.
 • Friedman
  //Strategic Forecasting, Inc. to amerykańska firma wywiadowcza. Specjalizuje się w publikacjach internetowych 
i analizach geopolitycznych realizowanych na zamówienie największych światowych firm. Założycielem Stratforu był w 1996 roku politolog George Friedman. Jego firma zbierając informacje stosuje praktyki wywiadowcze: wnikliwie analizuje powszechnie dostępne źródła i korzysta z globalnej siatki informatorów.//

  Ta firma nie robi niczego innego niż sam Lucyfer. Powiedziano, że szatan nie ma dostępu do ludzkich myśli, o ile człowiek jest uszczelniony łaską uświęcającą.
  I Friedman może mówić tylko o tym co widzi, nie o tym czego nie widzi.

  Swiat zmienia odwaga, nie lęk. Odwaga rodzi się nagle, znienacka.
 • @circ 04:23:27
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @katerina404 21:12:14
  Przedstawicielem ludu koczowniczego, zresztą jak większość tych, którzy z USraela wypowiadają się w naszych suwerennych sprawach.

  Pozdrawiam.
 • Polska skazana na zagładę lub okupację niemiecką
  Dodał bym że również na okupacje rosyjską lub w najgorszym razie na powtórkę z prób eksterminacji, i to nie jesteśmy osamotnieni, w podobnym bagnie utknęła reszta krajów regionu
 • @circ 04:23:27
  >Odwaga rodzi się nagle, znienacka.

  Niestety nie masz racji. Odwagę ćwiczy się tak jak mięśnie i umysł. Nic nie pojawia się znienacka.
 • A Kaczyński na tym video
  to niby z kim chce wygrywać i co chce wygrywać i dla kogo chce wygrywać. No, czy on nie jest hipokryta i pajacem. Bezczelnie, zaraz po dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, dorwał się do mikrofonu i oznajmił, że prawdziwy sukces odnieśliśmy dopiero w roku 1989.

  On już jest politycznym trupem. Ani opozycja go nie uznaje, ani partie narodowe, ani przymuły, ani inteligentna część narodu. Oni obaj, bracia mają/mieli niebywały antytalent do polityki, ba, nawet pomimo wyższego wykształcenia, wykazują się i to publicznie dużą nieznajomością historii.

  To trzeba mieć bezczelność i tupet.

  Wiem, że teraz siedzi sobie zaczajony w pseudo opozycji do tzw władzy. Ta rola, którą gra, jest mdła, a i aktorskie zdolności przeciętne, że o dykcji nie wspomnę. Dlatego ciekawi mnie, ile jest nominalnie warte takie stanowisko bez stanowiska, tzn ile za ten bełgot dostaje na łapę.
 • Streszczenie z Friedmana.
  Mamy was w d.. .Za to że nadstawiacie za nas karku w nie waszych wojnach sprzedajemy wam sprzęt z demobilu i jeszcze robimy dobry biznes na offsecie. Gdy przyszło od sprawdzenia stanowisk zrobiliśmy mały rsescik z Rosją was zostawiając na lodzie.
  Ale wiecie jak to jest różnie bywa możecie się jeszcze kiedyś przydać. Dlatego walcie kasę w wojsko i nie liczcie na nas .
 • @ssak 10:23:30
  ssak:
  "@circ 04:23:27
  >Odwaga rodzi się nagle, znienacka.

  Niestety nie masz racji. Odwagę ćwiczy się tak jak mięśnie i umysł.
  Nic nie pojawia się znienacka."
  ======================================

  Słusznie !!! Ale nie ma sensu dyskutować z nawiedzoną przedstawicielką

  bigotów, świetojebliwych habitowców :)), którzy najpierw po

  tchórzowsku "odcinali się od przemocy" czytaj od bohaterskiej walki

  Polaków z bronią w ręku i biadolili nad Powstaniem Warszawskim,

  a następnie klęskę hyclera przypisywali swoim modłom o pokój :))))))))
 • RUSKA MASKIROWKA I TĘPE LEMINGI JUŻ OPLUWAJĄ FRIEDMANA i KACZYŃSKIEGO :))))
  .
  Jak widać dla kacapskiej maskirowki każda okazja do opluwania

  Kaczyńskiego jest dobra :))

  Rzeczowa, merytoryczna duskusja nad oczywistymi faktami o

  których pisze Friednman (straszliwe zagrożenia dla słabego militarnie

  Państwa Polskiego) nie mają absolutnie znaczenia !!!

  Podobnie głupim tępym lemingom, wystarczy, że Friedman jest

  Amerykaninem i, ze ma węgierko-żydowskie korzenie aby go opluwać.

  To, że zawsze sympatyzuje z Polską i mówi Polakom prawdę

  i jest nachalnie atakowany przez szwabskie i kacapskie media

  nie ma dla nich żadnego znaczenia :))
 • @Zbigniew-Grzymski 18:54:43
  Wedle pana Friedmana mamy wydawać na wojsko 100 mld zł czyli blisko 1/3 budżetu państwa i połowę tego co Rosja. Kusząca perspektywa.
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-nas-kosztuje-armia-2435160.html

  I niby na co mamy to wydawać na nowe czołgi i samoloty które po pierwszej godzinie konfliktu będą kupą złomu. Czy na budowę tarczy z której nasi drodzy przyjaciele nas wyślizgali.
  W naszym przypadku potrzebne są mobilne dobrze wyposażone jednostki a nie pancerne pięści.
 • @Zbigniew-Grzymski 18:54:43
  Tak dla ścisłości Friedman zawsze mówi o sobie ze rodzina wywodzi się z Ukrainy. Nie wiem dlaczego w "Wiki" piszą inaczej gdy sam autor często wskazuje swoja przynależność.
  "My father was born in Ukraine in 1912, in a town in the Carpathians now called Uzhgorod. It was part of Austria-Hungary when he was born, and by the time he was 10 the border had moved a few miles east, so his family moved a few miles west."
 • KUPUJTA CZOŁGI
  http://www.youtube.com/watch?v=w9XQUmuLsds&feature=related
 • @dazbog 19:28:28
  Dokładnie tak, nie dać się podpuszczać etatowym funkcjonariuszom CIA. Neokonserwtysta - syjonista Freidman niech nie poucza nas Polaków z kim mamy nawiązywać partnerskie umowy, one w czasie mogą się zmieniać i to wyłącznie zależeć będzie od nas. PAN,,, poucza swoich niewolników by, ci byli posłuszni swoim panom w sprawie planu osaczania Rosji, ponieważ panów strategiczny interes jest zawładnięcie przebogatą Rosją. Mojsiewicz łyknął przynętę i już pisze swoją poddańczą tyranię w rodzaju, że L. Kaczyński prowadził właśnie taką politykę jednania krajów wschodnich czego przykładem była Gruzja przeciwko Rosji. Pan Kaczyński brał udział w planie przygotowanym przez ,,jastrzębi" wojennych z usraela tzw. ,,osaczania Rosji", Plan polegał na tym aby do władzy przywrócić w Rosji syjonistów w rodzaju Bierezowskiego, Chodorkowskiego, byłych zresztą komunistów z KGB. Ormowcom z Usraela chodzi o to, aby ich niewolnicy wypełniali zastępcą rolę syjonistów w ich walce przeciwko Rosji i od tego był L. Kaczyński, który zresztą oddał Gruzji rakiety Polskie bezprawnie, które były użyte w prowokacji przeciwko Rosjanom oraz przeciwko własnym obywatelom. Efekt agenturalnej roboty Kaczyńskiego i Sakaszwiliego jest taki, że Gruzja utraciła 1/3 terytorium. Pytam czy polityka Sakaszwilego nie była przypadkiem na rękę Rosji. Rzeczywiście Polska słaba, to Polska roszarpywana przez wszystkich i przez Niemcy, Rosję a szczególnie przez syjonistów amerykańskich, którzy od 22 lat mają nad nami i Polską pełną kontrolę, skutek jest taki, że nie mamy własności i dług sięgający 1 bln 200 mld. W ,,nagrodę" wejścia do NATO, zlikwidowano praktycznie system obronny naszego kraju, w ,,nagrodę" wejścia do UE zlikwidowano Polską gospodarkę. Jesteśmy bezbronni, bez jednego wystrzału Polska stała się kolonią Usraela i trochę niemiecką. Dlaczego tak się stało, ano z naszej Polskiej naiwności i głupoty, braku wiedzy i lenistwa, oraz wybierania agentury obecnie ,,prozachodniej" do władzy i mamy to co mamy. Niestety to media wybierają ludzi w Polsce do władzy, zresztą jak wszędzie, ponieważ oni wiedzą, że Polacy wolą obrazki od czytania i analizowania faktów. Obecne czasy są wypisz wymaluj czasami saskimi!!!!! Wygrać Polską sprawę można tylko rozbudzoną świadomością narodową, czego zalążkiem jest ,,Marsz Niepodległości" pod pomnik Romana Dmowskiego 50 tys. młodych ludzi, szli pod pomnik Dmowskiego a nie na groby Kuronia i Gieremka i w tym nadzieja.
 • @Cezary Bialik 20:14:38 - BEZ SILNEJ OBRONNOŚCI POLSKA ZGINIE !!!!
  .
  Cezary Bialik:
  "@Zbigniew-Grzymski 18:54:43
  Wedle pana Friedmana mamy wydawać na wojsko 100 mld zł czyli blisko
  1/3 budżetu państwa i połowę tego co Rosja. Kusząca perspektywa
  .......
  I niby na co mamy to wydawać na nowe czołgi i samoloty które po
  pierwszej godzinie konfliktu będą kupą złomu. Czy na budowę tarczy z
  której nasi drodzy przyjaciele nas wyślizgali.
  W naszym przypadku potrzebne są mobilne dobrze wyposażone
  jednostki a nie pancerne pięści."
  ====================================================

  Że Polacy muszą się zbroić jest rzeczą oczywistą i bezdyskusyjną.

  Tylko głupie lemingi i agenci, sabotażyści i dywersanci są innego zdania !!!

  Cytat:"na co mamy to wydawać na nowe czołgi i samoloty które po
  pierwszej godzinie konfliktu będą kupą złomu."

  Dlatego Polacy muszą się zbroić mądrze !!! Polska musi mieć silny

  potencjał odstraszający !!! tak aby atak na nią absolutnie się nie

  opłacał - żadne super drogię półśrodki typu tarcza czy przestarzałe

  drogie czołgi - i tutaj bez strategii typu "Second-Strike Capability"

  & "Minimal Deterrence Strategy" czyli jądrowej broni odwetowej

  w minimalnej, skutecznej ilości (patrz Izrael) nie można przejść

  obojętnie chociaż dzisiaj wydaje się to wielu Polakom nieosiągalną

  fantazją !!! A koszty takiej strategii nie są aż tak wygórowane żeby

  Polskę nie było na to stać !!!

  Dobrą obronną konstelacją dla Wolnej Polski byłby np.:

  albo
  mobilne RAKIETY ŚREDNIEGO ZASIĘGU (1500 km) z głowicami
  jadrowymi (kupione lub wspólnie wyprodukowane z którymś z
  "atomowych krajów" trzeciego świata) (50 sztuk po 50 milionów dol.
  za sztukę)

  albo
  2 - 3 OKRĘTY PODWODNE uzbrojone w pociski nuklearnne.
  Patrz Izrael - który nieustannie kupuje w Niemczech, Francji czy
  W. Brytanii nowe i używane jednostki (typu, Dolphin, Leviatnan itp.)
  i sam przerabia je na okręty podwodne "drugiego uderzenia".
  (koszt całkowity po przeróbce od 0,5 do 1 miliarda dol. za sztukę)

  do tego
  Wywiadowczy system satelitarny typu francuski Helios II-A
  (koszt ok. 1 milarda euro)

  Na obronność Polska zaplanowała w 2012 roku 29,5 mld zł. (1,95 % PKB)

  To mało !!! ale szokujące jest, że z tych 29,5 mld zł na lukratywne

  renty i emerytury starej komunistycznej kadry przeznaczono aż 24 %

  czyli 7 miliardów zł !!!!!:))) - za co te gady tak żerują na Narodzie ???

  Na zakup uzbrojenia i sprzętu TYLKO 5,7 miliarda złotych :((((

  Do tego Polska wydaje na obronę w przeliczeniu na jednego mieszkańca

  270 $ podczas gdy w Europie (NATO) wydaje się 510 $ na jednego

  mieszkańca w USA wydaje się 2150 $ !!! na jednego mieszkańca.

  Do tego Polska nie ma żadnej strategia obronnej !!!!!

  Więc za co te głupki w sztabie i bulowym biurze bezpieczeństwa

  narodowego biorą forsę !!!!

  Widocznie w ogóle nie wierzą w żadną obronę albo też zakładają, że

  się od razu POddadzą albo też już uzgodnili, że oddadzą Polskę, która

  leży w najbardziej newralgicznym geopolitycznie miejscu na kuli

  ziemskiej !!!!!!! Przy czym samo rozbrajanie POlski, jakie ma de facto

  miejsce jest już sabotażem bo zachęca wrogów do ataku !!!

  Friedman ma rację !!!! Polska musi się zbroić i musi sama sobą

  stanowić zagrożenie w razie zaatakowania jej !!! i absolutnie

  nie liczyć na żadne sojusze !!!


  PS
  Historia powróciła jako farsa i teraz lemingowe POlactwo zachowuje się

  tak jak kiedyś bojaźliwe żydostwo a Żydzi-Izraelici stali się dzielnymi

  wojownika tak jak dawniej Polacy - od których POlactwo może się uczyć

  zdesperowania w walce o przetrwanie.

  Jest pewnym, że Polska w planach rosji i niemiec ma w najbliższych

  latach jeżeli nie zniknąć to stać się państwem satelitarnym totalnie

  im podległym.

  I taka jest prawda !!! Jeżeli nie nastąpi cud i Polska nie zaczną rządzić

  Polacy, którzy narzucą zbrojenie się Państwa Polskiego - Polska może

  wkrótce zniknąć z mapy Europy.
 • @Zbigniew-Grzymski 00:50:04
  Sam zechciał Pan przytoczyć argument przeciwko większym wydatkom. Większa kwota wcale nie równa się wprost proporcjonalne większe bezpieczeństwo.
  Można podwyższyć pensje generałów których mamy niewiele mniej niż w armii chińskiej, wydawać na szkolenia dla oficerów przed emerytura i takie tam różne.

  Jak średnia płaca w Polsce będzie wynosiła 2000€ dorównamy do „standardu” NATO-owskiego. Zresztą historia Afganistanu i Wietnamu świadczy o tym że o skuteczności decyduje determinacja a nie mamona.

  Broni jądrowej w imię resetu nie pozwoli nam posiadać nasz wielki „sojusznik”.
 • @Cezary Bialik 07:08:03
  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/do_woja_marsz_do_woja_armia_wypelni_braki_wsrod_szeregowcow_240663.html
 • @Cezary Bialik 07:08:03
  .
  "......@Zbigniew-Grzymski 00:50:04
  Sam zechciał Pan przytoczyć argument przeciwko większym wydatkom.
  Większa kwota wcale nie równa się wprost proporcjonalne większe
  bezpieczeństwo................
  Broni jądrowej w imię resetu nie pozwoli nam posiadać nasz
  wielki „sojusznik”........"
  ==============================================

  Nonsens !!! - Wszystkie przytoczone przeze mnie argumenty

  zdecydowanie przemawiają za 2 - 3 krotnym zwiększeniem wydatków

  na obronność oraz zmniejszeniem wydatków na lukratywne emerytury

  byłych komunistyczno-sowieckich pachołków !!!

  Dla Polaków wolność nie zna ceny !!! Mamoniarskim pachołkom moskwy

  i berlina na wolności nie zależy !!

  W chwili obecnej Polska nie posiada sojuszników, więc niczego jej nie mogą

  narzucić. Ani NATO ani USA de facto nie gwarantują Polsce żadnej pomocy

  poza nic nie znaczącymi, pustosłownymi deklaracjami. Nic też Polsce nie

  mogą narzucić. Polska jest zdana wyłącznie na własne siły obronne

  (jest dużo słabsza niż we wrześniu 1939), które są w chwili obecnej

  POdstępnie niszczone przez nierządzącą, kondomijną malwersyjną,

  reżimową sitwę.
 • czyli atom i własna bomba atomowa..
  albo dwie heheheheheh
 • @Wrzodak Z. 21:43:28
  Przesadna hiperbola.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY