Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Winnicki zwalcza legendę Lecha Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

swoistym »uświęceniem« zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kreowana jest jego legenda jako wybitnego męża stanu, jedynego sprawiedliwego po roku 1989. My, narodowcy, zdecydowanie się pod taką oceną Lecha Kaczyńskiego nie podpisujemy",

 

„Prezes Młodzieży Wszechpolskiej formułuje następującą obawę: „Kwestia smoleńska standardowo łączy się ze swoistym »uświęceniem« zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kreowana jest jego legenda jako wybitnego męża stanu, jedynego sprawiedliwego po roku 1989. My, narodowcy, zdecydowanie się pod taką oceną Lecha Kaczyńskiego nie podpisujemy", choć zaznacza, że „niewątpliwie jego prezydentura pozytywnie odznaczyła się na tle Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego, Wałęsy i Komorowskiego". Artur Zawisza podsumowuje: „Nie uważamy, aby historia Polski zaczęła się lub skończyła w Smoleńsku". ….(źródło )
 
"Sueddeutsche ZeitungDlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu" "Sueddeutsche Zeitung" i apeluje: "Tak nie może się stać" „....może uda się teraz to, co nie udawało się od początku III Rzeczpospolitej, wskutek sporów ideologicznych i partyjnych - pojednanie narodu z jego przeszłością, porozumienie społeczeństwa co do postrzegania historii, odpolitycznienie historii" - ocenia dziennik. Dodaje, żepolityka historyczna Lecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” "Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii „...(więcej )
 
Karnowski w Rzeczpospolitej „Igor Ostachowicz  „....Bo kreuje politykę Tuska. Bo dawno wyszedł poza rolę sztabowca.”…’ Od 2007 roku nie odstępuje Donalda Tuska ani na krok. Oficjalnie doradza w sprawach medialnych – ale czy tylko? Powszechna w Sejmie opinia przypisuje mu niemal wszechwładzę. To on miał zdecydować o używaniu Janusza Palikota przeciw śp. Lechowi Kaczyńskiemu, tak by – jak mówił sam poseł z Lublina – „zniszczyć fundamenty godnościowe tej prezydentury” …....( więcej )
 
Korwin Mikke „ Św. Pamięci Lech Kaczyński, czyli żałosne nieporozumienie „...(źródło )
 
"Taki sam euro-zdrajca, jak jego brat. W końcu negocjował Traktat Lizboński i głosowal za nim – i nawet przed rokiem żądał utworzenia... silnej armii unijnej!" - napisał o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim lider Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke. „....(źródło)
 
Rymkiewicz „ Uważam ,że Kaczyński jest największym polskim politykiem od czasów Józefa Piłsudskiego. Tak jak Piłsudski był największym polskim politykiem od czasów kanclerza Zamojskiego . Siła duchowa Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielka. „.....(więcej)
 
Legenda Lecha Kaczyńskiego nie pojawiła się w próżni intelektualnej i społecznej . Jej siła intensywność bierze się z potrzeb personifikacji wartości narodowych i społecznych poniżanych przez lewactwo Polaków. O tym jak silna wielka jest legenda Lecha Kaczyńskiego , jak naród bardzo jej potrzebuje i jakie stanowi zagrożenie dla procesu proletaryzacji całego narodu przez okupacyjną II Komunę najlepiej świadczy szeroki front dążący do zniszczenia pamięci , legendy Lecha Kaczyńskiego.
 
Niemcy , Rosja, Merkel, Putin , Palikot, Tusk, Korwin Mikke , Michnik, Miller, Komorowski , Winnicki . Co łączy te wszystkie nazwiska. To wspólny front dążący do zniszczenia legendy Lecha Kaczyńskiego. Wspólny front Niemiec , Rosji , socjalistów politycznej poprawności , konfidentów i pożytecznych idiotów.
 
Korwin Mikke pisze jak pod niemieckie dyktando , zgodnie z ich instrukcjami walczy z tym aby Smoleńsk nie stał się mitem narodowej historiografii , to samo zaczyna tera robić Winnicki . Winnicki to pożyteczny idiota Niemiec i Rosji. Bo to dzięki wartością zaklętym w legendzie , w narodowych mitach Polacy przetrwali zabory i odbudowali państwo . Teraz dzięki mitowi Lecha Kaczyńskiego i uznaniu jego braka za przywódce narodu Polacy maja szansę na przetrwanie okupacji II Komuny .
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Video Profesor Nowak „ Historyczne korzenie Polityki Zagranicznej Lecha Kaczyńskiego „
 
 

KOMENTARZE

 • Za sto lat o Winnickim nikt słyszał nie będzie
  Nie potrzeba nawet stu lat. Winnicki to typowy szkodnik imitujący patriotę.
 • @Nathanel 17:45:33
  Obraz się obronił sam, czyż nie? Mieli "wyrazić oburzenie nr 345", które nic by nie dało?
 • @Nathanel 17:45:33
  Jedyną, realną siłą polityczną. I w Sejmie i poza nim. Ci od Winnickiego to zwykli krzykacze jakich pełno było np. w pierwszej Solidarności. Ich tytułowym bohaterem był niejaki Bolęsa.
 • @ AUTOR - ALEZ POTEZNIE PRZESADZA PAN, OCZERNIA WINNICKIEGO -WSTYD I HANBA!
  RE: Niemcy , Rosja, Merkel, Putin , Palikot, Tusk, Korwin Mikke , Michnik, Miller, Komorowski , Winnicki . Co łączy te wszystkie nazwiska. To wspólny front dążący do zniszczenia legendy Lecha Kaczyńskiego. Wspólny front Niemiec , Rosji , socjalistów politycznej poprawności , konfidentów i pożytecznych idiotów.

  --- Wiec niby Winnicki powiedzial o Lechu Kaczynskim cos obrazliwego, i niby to jest rownie obrazliwe jak to, co powiedzial o nim np. Palikot?

  Wiec wedlug pana, panie Mojsiewicz, Winnicki to "pozyteczny idiota"?

  Czy nie przesadza pan, i to grubo? Czy mimo roznego postrzegania Lecha Kaczynskiego, PiS nie powinien dazyc do sojuszu z Ruchem Narodowym? Czy taki sojusz nie bylby korzystny dla Polski? Czy to madre i patriotyczne ze strony PiS-u atakowac Ruch Narodowy?

  Uwazajcie, panowie pisowcy, zeby to wasze brutalne atakowanie Ruchu Narodowego nie przynioslo destrukcyjnych skutkow wam samym.
 • @gallux 18:19:15
  Opowiedz wiecej swoich ubeckich bajek. Gadu, gadu, stary dziadu.
  :)
 • @Nathanel 17:45:33
  Jezyczku, jeszcze niedawno ty sam atakowales brzydko Kaczynskiego, a teraz go "bronisz"?

  Czyzbys pomylil go z Tuskiem?
  :)
 • Chyba trochę przesadza Pan
  z tym łączeniem Winnickiego razem z takimi.... (no dobra, nie będę używać "wyrazów") politykami, jak palikot, Michnik, czy Miller.
  Narodowcy mają pretensje do Śp. Prezydenta Kaczyńskiego za podpisanie Traktatu Lizbońskiego - więc trudno, aby go teraz gloryfikowali.
 • @lju 19:32:15
  Niegloryfikowanie nie oznacza automatycznie zohydzania.
 • @lju 19:58:06
  Według mnie, tytuł tego posta nie pasuje do treści. Bo z treści nie wynika, że Winnicki zwalcza legendę. Nie odebrałam tego tak z zacytowanych jego wypowiedzi.
 • @Nathanel 20:36:18
  oczywiście że Giertych jest przez narodowców skreślony że stanął w szeregu z bulem. Lecz co jest bardziej szkodliwe dla Polski udział Giertych w hucpie Komorowskiego czy podpisanie traktatu Lizbońskiego i reprezentowanie interesów Izraela przez Kaczyńskiego
 • Najwieksza szkoda i glupota, jest otumanienie na granicy indoktrynacji...
  Ze specjalna dedykacja dla autora:

  " Wiele osób zwraca się ostatnio z prośbą o wypowiedź w sprawie mojej oceny Lecha Kaczyńskiego jako polityka. Postanowiłem więc to zrobić, choć wcześniej, przy różnych okazjach, swoje cząstkowe opinie już artykułowałem. Nie będę wdawał się w bardzo szczegółowy wywód, koncentrując swoją uwagę na kwestiach, które sprawiają, że pod wieloma względami krytycznie oceniam tę postać.
  Zdaję sobie sprawę, że moje stanowisko może rozczarować zarówno nieprzejednanych krytyków braci Kaczyńskich i PiSu, (wychodzących z założenia, że to „ci dwaj, co ukradli prawicę” i należy ich zwalczać za wszelką cenę) jak i zwolenników tworzenia kultu zmarłego tragicznie prezydenta. Nic na to nie poradzę – trzeźwy osąd polityczny wymaga, by powiedzieć jak się sprawy mają, zamiast schlebiać którejkolwiek z emocjonujących się stron.
  Moja opinia o śp. Lechu Kaczyńskim:
  - kandydat, na którego głosowałem w 2005 r. w II turze wyborów prezydenckich (mając do wyboru jego albo Tuska)
  - polityk, z którym się nie utożsamiałem i nie utożsamiam, z wielu powodów, m.in.:
  a) wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem (która obnażyłaby dobitnie kłamstwa J.T.Grossa) – jako min. sprawiedliwości
  b) negatywne stanowisko wobec uwłaszczenia mieszkańców Warszawy (jako prezydent stolicy)
  c) „położenie” lustracji (L.Kaczyński zablokował pełne otwarcie archiwów [ustawę już uchwaloną!], które jako jedyne mogło/może być skuteczną formą lustracji; w dzisiejszej syt. prawnej „Bolek” może twierdzić, że Bolkiem nie był i sąd mu to żyruje; takich przypadków jest wiele, a zawdzięczamy to, niestety, głównie L.Kaczyńskiemu)
  d) torpedowanie (niestety skuteczne) wprowadzenia zapisów o pełnej konstytucyjnej ochronie życia poczętego
  e)podpisanie Traktatu Lizbońskiego (odrzucam argumentację p.t. „tak wielka była przecież presja” – była, no i co z tego? – polską racją stanu było presję przetrzymać i nie podpisywać; gdybyśmy kilka lat temu zostali „hamulcowym” UE, to Tusk by nas dziś nie mógł wrabiać w Pakt Fiskalny, a Sikorski prosić Niemców o możliwość złożenia hołdu lennego)
  f) brak stanowczej obrony Polaków prześladowanych na Litwie i brak reakcji na antypolskie ekscesy na Ukrainie
  - mimo wszystko jednak najlepszy prezydent po roku 89 (co na tle Jaruzelskiego, Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego nie jest zresztą wielkim wyczynem), który promował postawy patriotyczne, a także posiadał pewną wizję podmiotowego państwa polskiego i starał się ją realizować
  Uwaga: opinia o Lechu Kaczyńskim jako polityku nie ma wpływu na moją opinię na temat zachowania polskich władz wokół katastrofy smoleńskiej; zbrodniczych zaniedbań i złej woli, mataczenia w śledztwie, rezygnacji z suwerennej polityki wobec Rosji w tym względzie itd. Ew. komentatorów proszę więc, by tych kwestii nie łączyli. Zawczasu odrzucam również twierdzenia, że wobec faktu posiadania wspólnego (ze zwolennikami LK) wroga – lewicowo-liberalnego mainstreamu i rządu – nie powinienem swojej opinii wygłaszać. Odrzucam taki pogląd, ponieważ nie mam zamiaru wspierać sił, które, po obaleniu rządu platformy, mogłyby, wzorem niektórych posunięć Lecha Kaczyńskiego, stawać na pozycjach zupełnie mi obcych i szkodliwych z punktu widzenia polskiej racji stanu.
  Robert Winnicki "
 • Autor
  I jakim trzeba tlukiem byc, aby pisac o sobie:

  Marek Mojsiewicz - Europejczyk

  oraz

  Rzeczpospolita Europejska...

  Sam sobie czlowieku wystawiasz opinie, bo ja znam i utozsamiam sie tylko z

  Rzeczpospolita Polska...
 • proponuje pan nam kolejny bałwochwalczy kult
  po co polakom kolejny zafałszowany mit
  nadszedł już odpowiedni czas , a nawet jest to już ostatni moment ( choćby w związku z profanacją dokonaną na Częstochowskim obrazie Królowej Polski ) aby formacje katolicko narodowe jasno opowiedziały się za dokonaniem formalnej koronacji Chrystusa na Króla Polski- tak jak tego niebo żądało za pośrednictwem Rozalii Celakówny
 • Co łączy te wszystkie nazwiska. To wspólny front dążący do zniszczenia legendy Lecha Kaczyńskiego"
  Och, przecież mamy demo(l)krację a w tym doskonałym przecież ustroju stanowiska, myśli, idee i politycy muszą się ścierać.. więc ścierają się i spierają.. jedni na drugich napadają, nawet pięściami wygrażają..

  .. takimi zachowaniami budują sobie pozycje na barykadach ..

  Kto chce niech wierzy, że to wszystko tak naprawdę..

  Nikt lepiej od Leppera nie budował mitu Balcerowicza:

  " Balcerowicz musi odejść!!!"
 • @konserwatystka 22:33:37
  Glupota Wasza, wszelkich obroncow Kaczynskich i PiSu, polega na tym, ze nie przyjmujecie zadnej krytyki, zwlaszcza krytki zasadnej z pozycji racjonalnych i oczywistych.Kazdy popelnia bledy, nikt nie jest bezbledny...Upieranie sie , oraz bronienie kazdej decyzji Kaczynskich czy PiSu, ktora byla bledna i zla, jest totalna niedojrzaloscia , i potwierdzeniem ze z Wami sie nieda spokojnie i na logiczne argumenty dyskutowac.Wszystko zawsze sie konczy obrazaniem adwersarza, gdy juz argumentow na obrone brak.
 • @Nathanel 22:46:42
  No i tym samym czlowieku udowadniasz, ze z Wami sie nieda dyskutowac...Bo kurwa sa "nietykalne swiete krowy"...Przeciez to jest zalosne...
 • @Nathanel 21:29:39
  z czcionki wynika że piszesz z zagranicy może usraela. Według ciebie zabawa Giertycha w marsze z bulem jest bardziej naganna niż podporządkowanie Polski interesom żydowskim przez zdechłego kaczora i jego brata. Mój dziadek żołnierz NSZ pewnie nie czekał by kiedy Rosjanie zlikwidują kaczora tylko zrobił by to własnoręcznie jako kolaboranta syjonistycznego
 • @autor
  spoko, i Winnicki z wiekiem może nabrać rozumu ...
 • @cziken1 22:49:20
  Jak mnie cieszy, że ruskie pachołki są takimi durniami...

  TY nie rozumiesz prostego tekstu. Gdzie ja bronię Kaczyńskiego?????
  Kaczyńscy pracują dla Moskwy.
 • Autor
  Czytajac te wasze komentarze,warto przypomniec znane powiedzenie Bismarcka - "Dajcie Polakom rzadzic,a sami sie wykoncza"

  Przeciez na tym blogu,gdyby mozna bylo,jeden drugiemu by w pysk strzelil.To ma sie nazywac solidarnosc Polakow?
 • Spór między Dmowskim i Piłsudskim ciągnie się do dziś.
  http://asadow.nowyekran.pl/post/82671,o-polske-chrystusowa

  41 rok, - już wtedy mądrzy Polacy wiedzieli, że
  jest tylko dwa stronnictwa- katolickie i diabelskie. Pierwsze składało się z ruchów narodowych opartych na jednej katolickiej nauce i ciągłości tradycji, drugie stworzone na wielu świeckich i protestanckich nowinkach.

  W tym diabelskim chaosie nie umiał połapać się Piłsudski, bo prócz talentów wojskowych i wybitnej inteligencji miał wielkie wady- słaby kręgosłup moralny i stąd średni umysł nie pojmujący abstrakcji. Wybrał wojskowy pragmatyzm nad polskim mistycyzmem, którego uporczywie nie rozumiał- zgubiła go pycha. To zatrzymało w rozwoju i skłóciło Polaków na prawie sto lat, bo dziś generałowie i politycy powtarzają jego błędy.

  ''Wśród około 16 tysięcy osób, które przewinęły się przez obóz w Berezie Kartuskiej, znajdowali się nie tylko działacze nielegalnych lub zdelegalizowanych przez rządy sanacyjne Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Komunistycznej Partii Polski (KPP), Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR), ale także ludzie związani ze Stronnictwem Ludowym (SL) i Polską Partią Socjalistyczną (PPS). ''

  Wyzamykał idiota narodowców- z komunistami i Ukraińcami.

  Nie wolno dopuścić by Szeremietiew z głupimi generałami i Kaczyńskim wygrali dziś polityczny wyścig, bo zrobią nam tu Berezę Kartuską.
 • Sledztwo smoleńskie jest ważne, ale ważniejsza profanacja sacrum
  na Jasnej Górze, bo to uderza w serce polskości.

  Nie damy sobie zrobić z Kaczyńskiego świętego, ani z Piłsudskiego, który sprowadził na Polskę socjalizm, protestanckie spory i osłabienie wiary i moralności.
 • @Bania 21:07:33 PODAJ DOWODY, FAKTY PRZECIWKO KACZYNSKIM
  RE: Moim zdaniem zdechły kaczor i Jarek są o wiele niebezpieczniejsi dla Polski niż Tusk i Palikot bo używając retoryki patriotycznej służą NWO i żydostwu.

  --- Udowodnij, ze sa oni niebezpiczni dla Polski, oraz niebezpiczniejsi dla Polski niz Tusk i Palikot, oraz ze uzywaja oni manipulacyjnie "retoryki patriotycznej" a zarazem sluza "NWO i zydostwu." Podaj te ich rzekomo manipulacyjne wypowiedzi, podaj fakty dowodzace ze sluza oni "NWO i zydostwu."

  Hm, nazywanie - jak rozumiem - sp. Lecha Kaczynskiego, "zdechlym kaczorem" swiadczy o tym, zes nienawistnik i prawdopodobnie psychopata. Czy takim jak ty nalezy ufac, ze zyczycie dobrze Polsce i Polakom?

  A jakby kogos zmarlego np. z twojej rodziny nazywac "zdechlym", milo by ci bylo?

  A teraz podaj wspomniane wyzej dowody przeciwko Kaczynskiemu.
 • @Bania 21:15:11 TE, ZWOLENNIK TUSKA I PALIKOTA, PODAJ DOWODY PRZECIWKO KACZYNSKIEMU
  RE: podpisanie traktatu Lizbońskiego i reprezentowanie interesów Izraela przez Kaczyńskiego

  --- Jakie konkretne szkody - ale konkretne - przynioslo Polsce "podpisanie" tego Traktatu? Wymien je. Tylko mi nie bajaj o ograniczeniu lub pozbawieniu Polske suwerennosci, ale podaj konkretnie przypadki pozbawienia Polski suwerennosci.

  Podaj tez fakty, dowodzace, ze Kaczynski reprezentuje interesy Izraela.

  Potrafisz, zwolenniku Tuska i Palikota?
 • @cziken1 21:22:26 DOBRA WYPOWIEDZ WINNICKIEGO O SP. PREZYDENCIE KACZYNSKIM
  Bardzo dobra wypowiedz Winnickiego o sp. Prezydencie Kaczynskim. Ja z pewnymi jej punktami sie niezupelnie zgadzam, ale z wiekszoscia tak.

  Prezydent Kaczynski nie byl ani idealny, ani byl zly, ale, ogolem rzecz biorac, byl to prezydent, ktory szczerze, najlepiej jak potrafil dbal o interes Polski.

  Zaden inny prezydent w Polsce po 1989 roku nie rowna sie z nim pod tym wzgledem.

  Opinie, ze sp. Prezydent Kaczynski to ktos gorszy dla Polski niz Tusk i Palikot, sa klamliwe, i swiadcza albo o ignorancji, albo o zlej woli wypowiadajacych je, albo o obu negatywnych cechach naraz. Uwazam, ze patriotyczni Polacy nie powinni ufac tym, ktorzy wypowiadaja takie opinie.
 • Nie tylko on
  Nie tylko on to robi ale dobrze że robi karzdy Polak powiniem wiedziec że Kaczyńscy nie pracowali dla Polski ale dla ich sponsorów z USA
 • @cziken1 21:28:13 IZOLACJONIZM OD EUROPY JEST PIEKNY TYLKO W TEORII, W PRAKTYCE WYKONCZYLBY POLSKE
  RE: I jakim trzeba tlukiem byc, aby pisac o sobie: Marek Mojsiewicz - Europejczyk oraz Rzeczpospolita Europejska...

  - Dlaczego wyzywasz Mojsiewicza od "tlukow"? Czy jako Polak nie jest Europejczykiem? I czy gdyby Europa uczciwie, pozytywnie sie zjednoczyla, tzn. w sposob nie krzywdzacy, tylko korzystny dla jej narodow, nie byloby to dobre dla Polski? Kiedys i tak takie zjednoczenie musi nastapic, jesli Europa chce byc potezna, i w ogole istniec. Obecna "zjednoczona Europa" nie jest, oczywiscie, ani naprawde zjednoczona, ani naprawde europejska. Wiadomo czym jest w chwili obecnej Unia Europejska. Z tekstow Mojsiewicza wydaje sie wynikac, ze tak wlasnie widzi on rzeczy. Nie jest zupelnie fanatykiem obecnej Unii Europejskiej, np. ostro krytykuje Niemcy.

  RE:Sam sobie czlowieku wystawiasz opinie, bo ja znam i utozsamiam sie tylko z Rzeczpospolita Polska...

  --- Czyli, ze dla ciebie Mojsiewicz jest "tlukiem," bo ma inna opinie niz ty? Przy okazji, Mojsiewicz jasno dowodzi swoimi tekstami, ze goraco utozsamia sie z Polska. Jedynie nie jest polskim izolacjonista, jakim wydajesz sie byc ty.

  Izolacja Polski od Europy, czyli w istocie od Unii Europejskiej, moze wydawac sie atrakcyjna w myslach, ale w rzeczywistosci to rzecz prawie pewna - z wyjatkiem jakiegos cudu - ze przynioslaby Polsce pieklo takie, jakim byl PRL, a nawet gorsze. Czyli uzaleznienie sie od moskwy, kompletny upadek gospodarczy. Obecna Polska nie ma mozliwosci politycznych i ekonomicznych, zeby byc druga Norwegia lub druga Szwajcaria.

  Mimo okazjonalnej antyeuropejskiej retoryki, nawet potezna Anglia chce naprawde byc w Unii Europejskiej dla swojej korzysci, zeby miec wplyw na sytuacje europejska, czyli na sytuacje, ktora decyduje o jej bycie.
 • @eradycator 21:50:41 KORONOWAC CHRYSTUSA KONKRETNIE PO CO?
  RE: jest to już ostatni moment ( choćby w związku z profanacją dokonaną na Częstochowskim obrazie Królowej Polski ) aby formacje katolicko narodowe jasno opowiedziały się za dokonaniem formalnej koronacji Chrystusa na Króla Polski

  --- Co by to koronowanie praktycznego, korzystnego dalo? Przeciez W RZECZYWISTOSCI wielu ludzi, w tym bardzo wiele mlodziezy, nie postrzega pozytywnie ani katolicyzmu, ani Kosciola, ani w ogole zadnej innej religii. Zarazem sa polskimi patriotami. Rozmawialem z wielu takimi mlodymi ludzmi, wlaczajac tych, ktorzy byli w tlumie przeciwnikow obecnosci Krzyza na Krakowskim Przedmiesciu, kiedy tam Krzyz atakowano. Bylem wstrzasniety, chcialem wiedziec dlaczego atakowano Krzyz; uwazalem, ze atakujac Krzyz, atakuja polskosc. Wyjasnili mi, ze nie sa za katolicyzmem i Kosciolem, ale ze kochaja Polske.

  Jaki jest powod tego, ze ta mlodziez odwraca sie od katolicyzmu i Kosciola? Czy oprocz antykoscielnej propagandy w mediach, glownym powodem nie sa dzialania Kosciola i zachowanie niektorych "katolikow"?

  Np. spotkalem sie z takimi "katolikami" tu, na Nowym Ekranie, ktorzy otwarcie twierdza, ze dla wymogow katolicyzmu trzeba poswiecic interesy Polski. Czy to nie postawa podobna do tej, jaka mieli, i maja, komunisci, czyli zdradziecka?

  Tu zaznacze, ze dostosowywanie swoich interesow na zasadzie zdrowego kompromisu, przez kraj bedacy czescia zdrowej, pozytecznej dla wszystkich czlonkow organizacji panstw, to cos pozytywnego a zarazem roznego od dostosowywania swoich interesow, w tym rezygnowania z nich, zgodnie z wymogami religijnymi. Osobiscie mam watpliwosci, czy takie rezygnowanie przez kraj ze swoich interesow dla wypelnienia wymogow religijnych nie jest zawsze w czyims interesie politycznym. Np. Watykan nieraz wykorzystywal, w sposob dla nas katastrofalny, nasze polskie gorace oddanie dla religii katolickiej, prawda?

  Nie wydaje sie, ze katolicyzm to to samo co polskosc, i nie wydaje sie, ze dzis ma nadal wlasciwosc spajania Narodu (jesli tak naprawde ja kiedykolwiek mial).

  Dla dobra Polski, nalezy probowac jednoczyc Narod nie na gruncie jakiejkolwiek religii, ale na gruncie polskosci. Na gruncie milosci do Polski i polskosci, a nie na gruncie milosci do jakiegos bostwa i jakiejs instytucji koscielnej. Niech pozostanie prywatna sprawa kazdego Polaka czy wyznaje jakas religie, i jaka, albo czy nie wyznaje zadnej.
 • @konserwatystka 23:24:01 KACZYNSKI SZKODZI Z ZASWIATOW, PEDA "KONSERWATYSTKA" :)
  RE: Kaczyńscy pracują dla Moskwy.

  --- Udowodnij - podaj odpowiednie fakty.

  Znaczy twierdzisz, ze Prezydent Kaczynski z zaswiatow, "pracuje dla Moskwy"?

  :)
 • @Robert.K 23:47:58 TO DOBRZE ZE POLACY DYSKUTUJA, NAWET OSTRO
  RE: "Dajcie Polakom rzadzic,a sami sie wykoncza"

  --- Czy jestes zwolennikiem wielkiego niemieckiego rasisty-polonofoba, Bismarcka?

  Nie ma w tym nic zlego, ze Polacy dyskutuja ze soba, nawet ostro; wptost przeciwnie, jest to dobre dla Polski. Ty, jesli zyczysz dobrze Polsce, tez wlacz sie w dyskusje.
 • @Bania 21:15:11
  czy wy już przestaniecie pierd.......dzielić o tym traktacie? ratyfikacje były rozpoczęte jeszcze przed L.Kaczyńskim, za lewaków, potwierdzone referendum, sam Miller z Stolzmanem chodzą po telewizjach i się chwalą wprowadzeniem Polski do UE, L.Kaczyński tylko spełnił swój obowiązek, wynikający z woli narodu, sam głosowałem ZA, choć obecnie czuję się oszukany, ale nie przez L.Kaczyńskiego, on właśnie chciał wywalczyć odpowiednią należną pozycję w UE, nie pamiętacie jak jazgotali szubrawcy z ówczesnej opozycji, za przeciąganie podpisania TL ???? Niech was szlag trafi z tym jazgotem, Tusk i jego lewacko-germańska szajka jest zagrożeniem dla Polski, nigdy nim nie był L.Kaczyński, czy tak ma być, że poza granicami będą Go czcić, a wy opluwać? Już sam fakt, że to Polak L.Kaczyński wstrzymał inwazję zbrodniarzy na Gruzję, jest niespotykanym w historii świata wydarzeniem, bez broni, inwazji, nalotów, wystarczyły telefony i lot na miejsce, by dupy ruszyli ci co powinni. szlag by trafił, Polska tonie, a jakieś 'Wierzejscie, "Winickie, Zawisze sieją zamęt i spustoszenie, pod żyrandolem jest wróg, nawet nie wiecie jak potężny, ile jeszcze ofiar ma być, byście zaczęli zajmować się Polską, a nie niszczeniem tych, co im na Niej zależało ???
 • @circ 00:31:39 A OTO CO OSWIADCZA CYRK, FANATYCZNA "KATOLICZKA" Z PELOWSKIEGO KRAKOWKA
  Cyrk grzmi: "Nie wolno dopuścić by Szeremietiew z głupimi generałami i Kaczyńskim wygrali dziś polityczny wyścig, bo zrobią nam tu Berezę Kartuską."

  Ktorych generalow masz na mysli? Wiec twierdzisz, ze Kaczynski, Szeremietiew i ci jacys rzekomi generalowie biora udzial w jakims wyscigu? Jakim?

  Wiec twierdzisz, ze Kaczynski, Szeremietiew i ci jacys "generalowie" zamierzaja zrobic Bereze Kartuska? Udowodnij, ze zamierzaja. Potrafisz?

  Powiadasz, ze Kaczynski i PiS sa zli, niech nadal rzadzi pelo i spolka?

  Wy w krakowku kochacie pelo, oraz komune, w tym krakowkowskie elyty, wlaczajac te (pseudo) katolickie, ktore w komunie donosily na bezpieke, prawda?
  :)

  PS. Wydajesz sie miec nawyk obsesyjnego, pelnego nienawisci czepiania sie upatrzonej osoby. Np. w przeszlosci czepialas sie tak Aleksandra Pinskiego, tego, ktory obecnie prowadzi dzial newsow na Nowym Ekranie. Czy teraz twoimi kolejnymi ofiarami sa Kaczynski i Szeremietiew?
 • @circ 00:39:43 UWAGA, KURIOZALNY WPIS, ISTNY CYRK :)
  RE: Sledztwo smoleńskie jest ważne, ale ważniejsza profanacja sacrum
  na Jasnej Górze, bo to uderza w serce polskości.

  --- W jaki sposob ta profanacja jest wazniejsza od sledztwa smolenskiego? Coz te dwie rozne rzeczy maja ze soba wspolnego?

  A czy ta profanacja jest wazniejsza np. od faktu, ze twoj maz jest, jak rozumiem, polskim Tatarem, czy nie jest wazniejsza?

  Co to takiego "serce polskosci" i jak ta profanacja w nie uderza?

  Czy bardziej w polskosc nie uderzaja np. twoje pelne nienawisci, pieniacze oswiadczenia o Marszalku Pilsudskim?

  RE: Nie damy sobie zrobić z Kaczyńskiego świętego, ani z Piłsudskiego, który sprowadził na Polskę socjalizm, protestanckie spory i osłabienie wiary i moralności.

  --- Nie pozwolicie "wy," to znaczy konkretnie kto - ty, i inni pseudokatolicy z pelowskiego krakowka?

  Pilsudski sprowadzil "na Polske" socjalizm? Jak? Czy w innym wpisie w tym watku sama nie wymieniasz lewicowych organizacji, ktore on zdelegalizowal? I czy Pilsudski nie powstrzymal inwazji "socjalizmu" na Polske w 1920 roku?

  A kto konkretnie chce zrobic z Kaczynskiego swietego?

  Czyz nie skutecznie odstraszasz od katolicyzmu?

  Czy to nie przez takich jak TY mlodziez sie odwraca od wiary katolickiej i Kosciola?
 • @lju 03:10:39
  Lju, czasem jest tez okay sie powyzywac, nawet najwulgarniej. To tez zgodne z zasada wolnosci wypowiedzi. Ale jesli musi sie to robic, powinno sie to robic tylko niekiedy, nie zawsze, bo nic to w sumie konstruktywnego nie przynosi; komunikuje sie jedynie przeciwnikowi, ze jest glupi.

  Nie tylko niektorzy PiS-owcy kieruja sie zasada: "Kto nie z nami, ten przeciw nam," ale, wydaje sie, zwolennicy wszystkich partii. Z pewnoscia kieruja sie nia zwolennicy PO, nb. sankcje, wlacznie z wyrzuceniem z pracy, za poglady niemile PO.

  Interesujaca wydaje sie twoja zasada "kto nie przeciw nam, ten z nami". :)

  Rowniez pozdrawiam.
 • @konserwatystka 23:24:01
  tak...tak ...i pewnie dlatego w podzięce mu BRATA z ŻONĄ zamordowali ...hi...hi...
 • @Pan Marky 01:36:43
  Witam. "Nie dyskutuj z głupim, bo podzielisz jego poglady, sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"!!! Nie ma sensu , zgodnie z powyższą zasadą, podejmować dyskusji z chamem i małym czlowiekiem, bez moralności, który nie potrafi uszanować tragicznie zmarłego PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ !!! Zawsze znajdą się oportuniści, którym dany polityk nie będzie się podobał. Człowieka publicznego trzeba oceniać calościowo, a nie czepiać się szczegółów !
 • @zibi 10:13:12
  Czesc zibi.

  Ja uwazam, ze jest sens dyskutowac z kazdym, bo to cwiczy cierpliwosc i zwieksza umiejetnosci retoryczne. Czyli pomaga w rozwinieciu tego, czegowielu z nas, Polakow, nie posiada. Inne narody bija nas pod tym wzgledem.

  Pozdrawiam.
 • @gallux 17:19:54
  ,,Ten kto nie chce w Polsce rządzić w myśl interesów narodu polskiego, musi rządzić w myśl interesów żydowskich, mniejszości niemieckiej, czy patologicznie ukształtowanej narodowości ukraińskiej".
  tego robić nie chciał Kaczyński, czyli rządzić w interesie polskim
 • @gallux 18:19:15
  Chyba Rajmund Kaczyński,,, a jego synowie wypromowali nijakiego Bolka na prezydenta.

  Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
 • @lju 19:32:15
  Tu nie chodzi o osobę LK, tu chodzi o jego katastrofalną prezydenturę, on nic dobrego dla Polski nie zrobił. Wyobraż sobie jakby wojna wybuchła między nami a niemcami a zwierzchnikiem sił zbrojnych jest LK, to dopiero byłby dramat. Co konkretnie dobrego dla Polski zrobił LK. Bo dla Izraela wiele dobrego zrobił to fakt o czym Rzeczpospolita z 9.04.11 zamieszcza wspomnienie p. Ewy Junczyk-Ziomeckiej, byłej sekretarz stanu w kancelarii Lecha Kaczyńskiego, a obecnie konsul w Nowym Jorku, o zmarłym Prezydencie RP.  Link - http://www.rp.pl/artykul/639864.html

  Fragmenty:

  "Lech Kaczyński przywiązywał ogromną wagę do poprawy stosunków polsko-żydowskich i rozwoju polsko-izraelskich. Podchodził do tego z wielką starannością i empatią. Wychował się w domu, do którego przychodzili zaprzyjaźnieni z rodzicami uratowani z Zagłady i ci, którzy ich ratowali. To były przybrane ciocie, a jedna z nich, asymilowana Żydówka polska, była jego matką chrzestną. W młodości był przekonany, że Żydzi to Polacy, tylko trochę inni.

  Z antysemityzmem zetknął się osobiście po raz pierwszy na studiach na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego podczas wydarzeń marcowych. Uważał je za haniebne i odkąd Fundacja Shalom ufundowała tablicę pamiątkową na Dworcu Gdańskim w Warszawie, przyjeżdżał tam z kwiatami 8 marca jako prezydent Warszawy. Stamtąd na emigrację wyjechali m.in. Lońka Fogelman i Krysia Kacperska, z którymi uczyliśmy się w jednej grupie na wydziale prawa, i nasza profesor socjologii Maria Hirszowicz. Powtarzał, że zmuszenie ich do emigracji i pozbawienie obywatelstwa polskiego było bezprawne. Dlatego starał się po latach, aby procedury potwierdzania obywatelstwa przez wojewodów były proste i szybkie.

  Nie miał i nie szukał usprawiedliwienia dla antysemityzmu, zarówno tego z przeszłości, jak i współczesnego. Jego niechęć do endecji, jak mówił, brała się między innymi z tego, że endecja w II RP postawiła na antysemityzm jako element konsolidacji narodowej. Powtarzał, że "antysemityzm, który zatruł umysły niemałej części ludzi, to nieszczęście dla Polski". Myślał podobnie jak Czesław Miłosz, który pytany przez Adama Michnika, skąd się bierze antysemityzm, stwierdził, że "każda odpowiedź na to pytanie byłaby usprawiedliwieniem".

  W dniu, kiedy wygrał wybory prezydenckie, pierwszego zagranicznego wywiadu udzielił dziennikarzowi izraelskiemu, Sewerowi Plockerowi. Na pytanie, jaką politykę będzie prowadził wobec Izraela, odpowiedział, że inną niż wobec pozostałych partnerów zagranicznych. Gdy zobaczył zaskoczoną minę Plockera, szybko wyjaśnił: stosunki z Izraelczykami powinny być jak z kuzynami.

  To był pierwszy przypadek w historii, gdy prezydent RP brał udział w żydowskim święcie w synagodze. Zapalał tam świece chanukowe.

  Bo to Lech Kaczyński zainicjował budowę Muzeum Historii Żydów Polskich i jako pierwszy prezydent RP uczestniczył w modlitwie w synagodze podczas święta Chanuki. Miało to miejsce w 2008 roku. Od tej pory zawsze zapalał też świeczki w oknach Pałacu w dniu Chanuki.

  A podczas swojej wizyty w Izraelu do małżonki, Marii Kaczyńskiej powiedział tak: "Marylko, czy wyobrażałaś sobie, że to państwo powstanie i przetrwa, a my będziemy się tutaj czuli jak w domu?" - wspomina Lecha Kaczyńskiego, Ewa Junczyk-Ziomecka."

  Bardzo ciekawe, bardzo ciekawe... I co na to sekta smoleńska?
  pisze Ziomecka.
 • Zaprzecz ,że te słowa mijają się z prawdą BO TYLKO PRAWDA JEST CIEKAWA
  "Taki sam euro-zdrajca, jak jego brat. W końcu negocjował Traktat Lizboński i głosowal za nim – i nawet przed rokiem żądał utworzenia... silnej armii unijnej!" - napisał o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim lider Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke. „....(źródło)

  Pozdrawiam
 • @liberalkonserwatywny 16:39:00 "EURO-ZDRAJACA" - KTO TO?
  A co w ogole Korwin Mikke rozumie przez slowko "euro-zdrajca"?

  Dopoki tego nie wiem, nie moge powiedziec, czy jego slowa mijaja sie z prawda, czy zderzaja.
 • @Nathanel 17:45:33
  Dla osób mieszkających w Polsce dyskusja o Tusku, Palikocie (może tylko mała ciekawostka z Biedroniem, który jest ZA - przy zapalaniu chanukowych świec w Sejmie pojawił się w mycce, a nawet PRZECIW - ostatnio prowadził konferencję przeciwko ubojowi rytualnemu; swoją drogą, ciekawe co w tym Sejmie jeszcze będą obchodzić?), SLD nie ma sensu - wszyscy ich cele na tyle dobrze znają, że nie ma tu nic do odkrywania. Natomiast szef PIS jest trochę sprytniejszy. Dlatego warto pokazywać jego pro-żydowską politykę, żeby osoby wspierające obóz narodowy nie przeżyły ponownie okrągłego stołu napotykając kolejnego "wilka w owczej skórze". Raz wystarczy.
 • @kamzik 18:23:08
  A co takiego zrobił Kaczyński, aby go uznać za legendę. Właśnie na takich "legendach" budujemy swoją tożsamość. Jeszcze do niedawna Wałęsa był legendą i co z tego wynikło, ano jajco.

  Teraz się ołtarzyki stawia Kaczyńskiemu, który podpisał traktat unijny, który nadal pieje za Unią, który wprowadził do Polski lożę B'nai B'rith i uroczyście przywitał ją w Fundacji Sorosa, podkreślając jej "niebywałe" zasługi dla świata całego. Czy Wy tego nie łapiecie, czy tylko udajecie?

  Jego brat nadal podtrzymuje tą chorą retorykę, a jego założenia w sprawach zasadniczych dla Polski, niewiele się różnią od Palikotów, Tusków i Komorowskich. A skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać?

  Co on takiego uczynił, że czcicie go niemal jak Boga?
 • @Pan Marky 02:49:29
  Ponieważ katastrofa jest faktem medialnym to prostym wnioskiem jest, że Lech Kaczyński żyje.

  Działalność Kaczyńskich dla Moskwy jest powszechnie znana.. ty i tak nic nie zrozumiesz boś tuman.. ale poczytaj sobie o zakupie Możejek, o uwaleniu lustracji, o sprzedaży sowietom stoczni-kolebki..

  Ale ja nie mam złudzeń to dla ciebie za trudne.... :))
 • @katerina404 18:55:39
  Rozumiem, katerina404, że piszesz do ogółu, bo w poście napisałem, że jestem przeciwnikiem PISu.
 • @FanDaVinci 02:56:45
  gratuluję logiki, "L Kaczyński wstrzymał inwazję zbrodniarzy na Gruzję". USA potrzebowało broni nuklearnej i wielomiliardowych zbrojeń a Kaczyński użył Polskich reporterów jako tarczy ochronnej Na szczęście dla nich byli bardziej bystrzy niż twój idol i w ostatniej chwili wycofali się z linii ognia dzięki temu nie zginęli. Czyżby o to chodziło Kaczyńskiemu i Gruzinom aby następnie potencjalnych ofiar używać jako propagandy anty Rosyjskiej oczywiście kosztem Polaków.
 • @kamzik 20:37:20
  "Rozumiem, katerina404, że piszesz do ogółu, bo w poście napisałem, że jestem przeciwnikiem PISu."

  Jasne, że do ogółu, nawet dałam 5 pod artykułem.
 • @lju 03:22:56
  "Nie idź za medialno polityczną linią, która sra ze strachu bo rodzi się nowa siła, tylko poczekaj aż będziesz mógł się zapoznać z czym masz do czynienia, a na razie obserwuj nagonkę i wyciągaj z niej wnioski. Pozdrawiam"

  Otóż to. Winnicki to że tak powiem świeży narybek. Jeszcze jest zbyt wcześnie, aby oceniać go i walić na oślep. Większości zajęło trochę czasu, aby rozpracować Kaczyńskiego, a toż on dość długo na scenie politycznej się panoszy.

  Pamiętam jeszcze te cięgi, jakie zbierałam od obrońców Kaczyńskiego i jak byłam podejrzewana o działalność agenturalną. Byłam jedną z pierwszych osób, które zajarzyły jego przewrotna grę.

  A co do Winnickiego, jak na razie nie mam dość wystarczających powodów, aby mu nie ufać. Jedno jest pewne, ma facet charyzmę, a jak ją wykorzysta, to czas pokaże. Ja go póki co obserwuję i nie feruję wyroków.
 • @konserwatystka 20:10:46 TEN SZKODNIK LECH KACZYNSKI ZYJE, ZAPEWNIA KOSERWATYSTKA
  RE: Ponieważ katastrofa jest faktem medialnym to prostym wnioskiem jest, że Lech Kaczyński żyje.

  --- Jak rozumiem, "fakt medialny" znaczy "klamstwo." Znaczy, ze twierdzisz, ze poniewaz jakas katastrofa jest klamstwem, zatem Lech Kaczynski zyje?

  RE: Działalność Kaczyńskich dla Moskwy jest powszechnie znana..

  --- "Powszechnie znana" to znaczy "znana" wylacznie tobie?

  RE: ty i tak nic nie zrozumiesz boś tuman..

  --- A ty zrozumiesz? A moze juz rozumiesz? Jesli tak, to podziel sie ze mna twoim "rozumieniem," moze, bidny tuman, cos tam zalapie? Potrafisz?...

  RE: poczytaj sobie o zakupie Możejek, o uwaleniu lustracji, o sprzedaży sowietom stoczni-kolebki..

  --- Gdzie konkretnie mam o tym poczytac? Lepiej TY mi podaj odnosne fakty i twoje ich "rozumienie." Dasz rade?

  RE: Ale ja nie mam złudzeń to dla ciebie za trudne

  --- Na jakiej podstawie nie masz tych zludzen? Jestes pewna, ze ich nie masz?
  :)
 • @kamzik 18:23:08
  RE: Natomiast szef PIS jest trochę sprytniejszy.

  --- W jaki sposob i od kogo?

  RE:Dlatego warto pokazywać jego pro-żydowską politykę,

  --- Wiec on prowadzi jakas "pro-zydowska polityke"? Jaka? Podaj fakty.
 • @katerina404 18:55:39
  RE: Teraz się ołtarzyki stawia Kaczyńskiemu, który podpisał traktat unijny, który nadal pieje za Unią,

  --- Ktorego Kaczynskiego masz tu na mysli, Lecha czy Jaroslawa? Jesli Lecha, to w jaki sposob on "nadal pieje za Unia"?

  RE:który wprowadził do Polski lożę B'nai B'rith

  --- Kto i jak konkretnie - ale konkretnie - wprowadzil...?

  RE: i uroczyście przywitał ją w Fundacji Sorosa, podkreślając jej "niebywałe" zasługi dla świata całego.

  ---Znaczy: poszedl do fundacji Sorosa i przywital?

  Zacytuj jego wypowiedz, gdzie podkresla te "niebywale" zaslugi dla swiata calego.

  Potrafisz?
  :)
 • @Pan Marky 10:47:19
  >RE: Natomiast szef PIS jest trochę sprytniejszy.

  >--- W jaki sposob i od kogo?

  >RE:Dlatego warto pokazywać jego pro-żydowską politykę,

  >--- Wiec on prowadzi jakas "pro-zydowska polityke"? Jaka? Podaj fakty.

  - Ma Pan 1 minutę na odpowiedź - czas start.
  Poprawiam słuchaweczki i jedziemy:
  - Odpowiadam na pytanie 2

  Nie przypominam sobie, żebyśmy pili bruderszaft. Mogę podać te fakty, chociaż zabiera mi to niepotrzebnie czas, bo politycy głównych partii działających w Polsce niespecjalnie mnie fascynują.

  Najpierw krótki cytat z opracowania znalezionego w sieci:
  "I. Polityka śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego i PIS-u wobec Izraela i diaspory żydowskiej na świecie i w Polsce
  1. Jarosław Kaczyński podczas debaty w Sejmie na temat obecności polskiej armii w Iraku:
  „Ta wojna jest także naszą wojną.”
  2. Dzień 11.09.2006 roku, wizyta Prezydenta L. Kaczyńskiego w Izraelu. Na zamkniętym spotkaniu z politykami izraelskimi, żydowskimi intelektualistami polskiego pochodzenia i byłymi żołnierzami armii Andersa, Prezydent L. Kaczyński powiedział między innymi:
  ….dlatego aby pokazać, że nam na stosunkach z Izraelem, na sojuszu, zależy w sposób szczególny, armia polska jest obecna w Iraku w dużym stopniu ze względu na nasze związki z waszym krajem. Nasza armia jest obecna, ale będzie obecna w znacznie większej liczbie obecna w Libanie, z tych samych względów. Nasze odpowiednie służby, współpracują na licznych odcinkach z waszymi, też ze względu na to, o czym przed chwilą mówiłem. Tak jest i chciałbym państwa zapewnić, ze chociaż rządy się zmieniają jak w każdym demokratycznym państwie, raz jedni wygrywają, raz drudzy. Ostatnio wygraliśmy my, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości wygra ktoś inny . Nie chcielibyśmy tego oczywiście (wybuch śmiechu na Sali), ale nie można tego wykluczyć, to polityka wobec Izraela się nie zmieni…..”

  Pisałem już kiedyś na forum o 2 ważnych osobach w talii Kaczyńskiego: Kazimierz Marcinkiewicz (po odejściu z rządu zaczął w 2008 r. pracować dla Goldman Sachs Incorporated) i wieloletni współpracownik Radosław Sikorski ze stajni Ruperta Murdocha.

  Dzisiaj obchodzimy również 5 rocznicę podpisania Traktatu Lizbońskiego. Od pewnego czasu posłowie Solidarnej Polski płaczą na temat spraw honorowych związanych ze swoim dawnym szefem. Poseł Mularczyk: "To prezes PiS gwarantował słowem honoru przed klubem PiS, że Traktat nie zostanie ratyfikowany bez uprzedniego przyjęcia ustawy ratyfikacyjnej gwarantującej prymat polskiej Konstytucji nad prawem unijnym i wymagającej konsensusu narodowego między wszystkimi organami władzy publicznej w przypadku jakichkolwiek zmian Traktatu ". I tak to się traktacik zatwierdziło w Sejmie. Traktat jest bardzo korzystny ale dla żydowskich właścicieli finansów światowych.

  Wiele przykładów podaje Pan Zygmunt Wrzodak i jest to bogata literatura do wglądu.

  - Na pytanie 1 nie odpowiadam, bo odpowiedź została zawarta w poście, na który się Pan powołuje.
 • @kamzik 13:06:29
  Hm, swoimi "faktami" nie udowodnil pan, ze "szef PIS jest trochę sprytniejszy." Sprytniejszy od konkretnie kogo i jak, w czym? Czy w polityce przyjaznej wobec Izraela? Czy twierdzi pan, ze inne partie w Polsce, np. PO, sa mniej sprytne w tej polityce? Konkretnie jak?

  Czy przyjazna polityka wobec Izraela jest korzystna dla Polski, czy nie?
 • @kamzik 13:06:29 PS.
  RE: Na pytanie 1 nie odpowiadam, bo odpowiedź została zawarta w poście, na który się Pan powołuje.

  --- Znaczy, ze twierdzisz, ups, twierdzi pan, ze odpowiedz na moje pytanie "W jaki sposob i od kogo [szef PiS-u jest sprytniejszy]", znajduje sie w poscie, w ktorym twierdzi pan, ze szef PiS-u jest sprytniejszy? Konkretnie gdzie w tym poscie jest rzekomo ta odpowiedz - prosze ja zacytowac. Potrafi pan?
 • @Wrzodak Z. 13:37:58
  Wyobraż sobie jakby wojna wybuchła między nami a niemcami a zwierzchnikiem sił zbrojnych jest LK, to dopiero byłby dramat."

  człowieku, nie wiem jaki jest dla pana ratunek, pisząc takie brednie, trzeba mieć coś pod nie tak z głową, ja wiem już jedno, Boże chroń nas przed takimi "patriotami" , panu niewiele brakuje do Paligłupa, aż żala bierze.....
 • @Pan Marky 10:53:11
  Panie Marky piszę o tym zmarłym Kaczyńskim, ale on przecież realizował politykę swojego brata, który nawet po tragicznej śmierci Lecha nie wyciągnął żadnych wniosków.

  Jego polityka i jego programowe założenia są jedynie biciem piany dla plebsu. To co on proponuje to zwykła kosmetyka, która w zadnym wypadku nie ma wpływu na przyszlość Polski i świata, o ile nie pogorszy jeszcze stanu Polaków.

  Było głosowanie w sejmie przeciwko GMO i co? Ano jajco. Wszyscy PIS-owcy nawiedzeni głosowali za GMO padalce.

  Jedynie co mu uwiera to wyjasnienie zbrodni smoleńskiej. Przed premierem Izraela ma wytarte kolana, dlatego go filmuja od góry.

  A co do Funadacji Sorosa i sławetnego przemówienia Kaczora witającego uroczyście kryminalną, mafijną, loże żydowską B'nai B'rith niech Pan sobie przeczyta tu http://jozefbizon.wordpress.com/, bo za dużo pisania.

  Tam Pan się dowie, jakie są kulisy tej brudnej polityki Kaczyńskich-obu. Teraz się jeden ostał, ale dalej bryluje na salonach i po trupach do celu, choć nic dobrego dla Polski nie zrobił i nie zrobi. To oszołom lub niebezpieczny człowiek.

  Pan odpowie mi na kilka pytań:

  1. Jakie jest stanowisko Kaczyńskiego i jego zafajdanej partii względem GMO?

  2. Jakie jest zdanie Kaczyńskiego na temat loży B'nai B'rith i naszej solidarności z Izraelem, który jest własnoscią Rotschilda?

  3. Jakie jest stanowsiko Kaczyńskiego względem Palestyny i czy nie przeszkadza mu, że tam gina malutkie dzieci i są okaleczane?

  4. Jakie jest stanowisko jego względem kamer na ulicach, uzbrojenia policji po zęby, podsłuchy w telefonach a nade wszystko wzgledem chipow w każdej postaci/

  5. Jakie jest jegho stanowisko względem lekow made in IG FARBEN?

  6. Jakie jest jego stanowisko względem oszustwa w szkolnictwie polskim?

  7. Co mysli o Unii i Euro?

  I jest wszystko jasne. Ja jego odpowiedzi znam, w przeciwieństwie do Pana, który zbudował mu bezpodstawny ołtarzyk, zamiast szubienicy.

  Jego notoryczne nawoływanie do wolności i solidarności Polaków jest jedynie uspokojeniem nastrojow w Polsce. Pozorna, zachowawcza retoryka, aby niby coś zrobić, a nie robić nic, tylko zyskać na czasi.

  A tumany idą za tym guru i się podniecają i mają mokro w gaciach, bo nie używaja ani mózgu ani intuicji.

  PO OWOCACH ICH POZNACIE!!!!

  A owoce marniutkie, oj marniutki

  Tyle się dzieje złego w Polsce i na świecie, a na jego ustach jedynie: smoleńsk, wolność, równość i braterstwo, a z tyłu noż w plecy, bo przecież Natanyahu wykupuje Polskę i się cieszy, moze nie Natanjahu, ale Ci, którzy go wypromowali w Izraelu, a Kaczyński aż piszczy za nim i w nachy robi jak go widzi. Przyznaje się do zbrodni Polaków na Żydach.

  I wali te swoje cieniutkie przemowy do tłumów, na zasadzie powiem dużo i bez treści, a potem odpocznę jak już dorwę się do władzy.
 • @Pan Marky 13:25:10
  Acha Panie Marky, ten Pana polityk od siedmiu boleści Kaczyński, chce armie europejską budować. Nie polska, silna armię, tylko eyropejską. Idzie po sznurku NWO jak sie masz Wiktor.

  Najpierw armia unijna, a potem światowa, takie sa plany Agendy 21. Ale Kaczyński za dużo w tych szkolnych lawkach się ponieewierał i ma sprany mozg na maksa. A ja nie chcę, aby moje interesy jako człowieka, jako Polki reprezentował zdrajca nie tylko Polski, ale świata całego.

  Teraz syndrom karpia robi, że Rosja się reaktywuje i Chiny są potęgą. To wszystko jest wlioczone w plany globalistów. Zniszczyli wielkie mocarstwo Amerykę, ciągłym wikłaniem ich w wojny. Obywatele amerykańscy żyją od dawna w swiecie Orwella, tylko większość tam jest ćwierć inteligentna i jeszcze tego do końca nie rozumie.

  Teraz przysposabiaja Rosję do odegrania swojej niebagatelnej roli w teatrzyku globalnym, a Kaczyński ze swoją wiedzą to może jedynie ręce w nocniku zamoczyć. On by nas dopiero wywimdował ze swoimi w najlepszym wypadku, naiwnym postrzeganiem rzeczywistości.

  On jest historykiem i się tym chełpi, ale jego wiedza, wobec prawdy historycznej, jest nic nie wartym towarem. Jeżeli on ma zamiar w oparciu o blędne przesłania budować przyszłość, to chrońcie mnie przed takimi oszołomami, bo wtedy ślepy prowadzi ślepych, a w moim przypadku, to ślepy prowadzi widzącego i ja ta widząca, mam iść świadomie za ślepym prosto w otchłań, bo Pan Marky ubzdurał sobie, że to wielki mąż stanu.

  Prosze na tą jego wielkość dać dowody, tylko mocne, bo ja byle co do gęby nie biorę i i duchowo nie karmię się łajnem.
 • @katerina404 18:51:46
  "...polityk od siedmiu boleści Kaczyński, chce armie europejską budować. Nie polska, silna armię, tylko eyropejską."

  a za co Polska ma zbudować armię zdolną obronić naszych granic????
  jeżeli już jesteśmy w UE, to ma sens, by armia była wspólna, będzie nie tylko taniej, ale możliwości na najnowsze technologie dostępniejsze, obecnie prawie nikogo nie stać , poza USA na takie "zabawki", a myśl technologiczna jest i u nas.
  Czasy, kiedy Polska miała głos ,a miała duży, Europa więcej zawdzięcza Polsce, niż my Europie, re czasy minęły bezpowrotnie, dzięki też naszym sojusznikom, to należny przypominać i domagać się satysfakcji za zdradę, Kaczyński o tym mówił, czyż to nie za Jego kadencji Anglicy w końcu przyznali, że rozszyfrowanie Enigmy zawdzięczają Polakom i jaki to miało wpływ na losy wojny?
  Czyż to nie Kaczyński swojego czasu wystawił rachunek Niemcom za zrujnowanie Warszawy ?? to tylko przykłady, proszę wskazać, kto ośmielił się o tym mówić !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY