Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Ziemkiewicz. Kaczyński wsadzi Tuska do więzienia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tą ceną będzie, tak jak było w przypadku Gierka, nagła katastrofa. Myślę zresztą, że Donald Tusk już jest na to przygotowany i jego plan polega na tym, żeby pociągnąć jeszcze rok–dwa w tym picu, a potem przeskoczyć na jakieś unijne synekury i zostawić za sobą walący się gmach. Myślę, że mu się to nie uda i jestem głęboko przekonany, że Tusk będzie pierwszym premierem w historii Polski, który po zakończeniu kadencji znajdzie się w więzieniu.

 

Ziemkiewicz. Kaczyński wsadzi Tuska do więzienia. 
 
Zanim przejdę do wywiad Jałowiczora z Ziemkiewiczem w Bibuła.com warto zastanowić się nad pokutującym u nas zabobonem politycznej poprawności , zgodnie z którym władza jest bezkarna . Niedawno mieszkaniec Szczecina skierował do sądu sprawę przeciw Tuskowi i Platformie o wyłudzenie jego głosu .Chodziło o obietnice wyborcze , co do których było podejrzenie ,że Platforma nigdy nie zamierzała ich zrealizować .
 
Wyobraźmy sobie że elegancki mężczyzna , z budzącym zaufanie uśmiechem przychodzi do tegoż szczecinianina i obiecuje ,że jeśli ten podpiszemy mu zgodę na zarządzanie jego mieszkaniem to on je wyremontuje, przytnie trawniki, zamontuje najnowsze osiągnięcia techniki , aby mu się żyło lepiej i nowocześniej . Kto by nie podpisał. Kontrakt jest podpisany na cztery lata . Nagle uśmiechnięty nowy zarządca przychodzi z kijem bejsbolowym i zaczyna demolować mieszkanie . I Na trawniku coraz więcej kumpli ( nowi urzędnicy ) , którzy bawią się na całego . Bandzior przychodzi i mówi ,że podnosi czynsz ( podatki ), bo kumple na trawniku potrzebują na wódę i zagrychę. Kiedy nie chce płacić bandzior wysyła swoich zakapiorów ( urzędnicy skarbowi , komornicy ) , a ci zabierają chleb dzieciom nieszczęsnego , naiwnego obywatela . Coraz ciężej pracuje ( Polacy spędzają w pracy o około 50 procent czasu więcej niż Niemcy, czy Holendrzy .Nie starcza . Bandzior z kumplami „ opodatkował dochody z pracy . Sąsiedzi ( okoliczne państwa )wykorzystując jego problemy z kryminalistą zatrudniają owego szczecinianina do najgorszych robót, tak aby mógł opłacić bandziora ( coraz wyższy VAT i żeby coś jeszcze dla dzieci pozostało. Obywatel idzie do sądu , twierdząc ,że umowa była oszukańcza i grupa przestępcza od początku chciała go okraść. Sąd stwierdza , że gdyby to byli klasyczni kryminaliści to by ich wsadził do więzienia , ale politycy mogą okłamywać obywateli, wyłudzać oszukańczymi obietnicami ich poparcie wyborcze, a potem okradać podatkami i terroryzować aparatem skarbowym opornych.
 
Władza demoralizuje , władza bezkarna demoralizuje najbardziej. Tusk grasuje  po Polsce jakby była jego. Istnieje jednak fundamentalny problem , którego wynika to marzenie o Tusku w więzieniu . Tym problemem jest brak kontroli . Prymitywne mechanizmy demokracji fasadowej, systemu  wodzowsko oligarchicznego nie posiadają  praktycznie żadnych mechanizmów kontrolnych . Wódz dzięki systemowi proporcjonalnemu „mianuje” posłów na Sejm dzięki systemowi pierwszych miejsc, miejsc biorących . Posłowie w ten sposób wyłonieni to w dużej mierze miernoty, które prędzej publicznie premierowi z własnej partii buty wyczyszcza niż postawia na interes Polski . Premierzy Polsce sa praktycznei poza kontrola, są bezkarni systemowo.
Kisielewski  mawiał , że  socjalizm walczy bohatersko z przeciwnościami nieznanymi w innych systemach społecznych
 
 
Oczywiście problem jest bardziej złożony . To nie tylko kupowanie za 4 miliardy złotych rocznie głosów 3 milonowej kasty urzędniczej ( dane za Gilowską ,urzędnicy plus ich rodziny (źródło) ), to również związany z urzędnikami podatek korupcyjny, o którym celnie wspomniała Gilowska . Więcej urzędników, większy haracz korupcyjny jaki musi płacić społeczeństwo. Państwo może dokonać agresji również w sferze wolności i praw człowieka .Tusk mając do dyspozycji imperium państwa dokonał nieudanego zamachu na wolność badań i wolność słowa . Tusk chciał ekonomicznie jeśli nie zniszczyć to przynajmniej doprowadzić do podupadnięcia Uniwersytet Jagieloński. Powodem była praca magisterska studenta tegoż Uniwersytetu Zyzaka . Chodziło o barbarzyński atak Tuska związany ze zwyrodniałą obrona pornograficznego już „kultu ' Bolka . Kuriozalny w cywilizowanym świecie zamach Tuska na wolność słowa omówiłem w „ Uniwersytet Jagielloński skamle przed Tuskiem„ oraz „Ocenzurować Zyzaka, bo stracimy kolejny autorytet moralny
 
Czy człowiek, który drakońskimi podatkami połączonymi z nasilającym się terrorem janczarów Tuska , aparatem skarbowym wymierzonym w Polaków , doprowadza do pogłębienia nędzy , sfery ubóstwa , szczególnie wśród dzieci może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej . Według zabobonu politycznej poprawności nie. A jednak doprowadza się w ten sposób, dla własnych korzyści do samobójstw, głodu dzieci , ich marznięcia w zimie, bo ile rodzin nie stać na właściwe ogrzanie mieszkań ,pokoi dzieci ze względu na obłożenie obłędnymi podatkami ich pracy.
 
Polityka Tuska w tym podatkowa, całkowicie nieuzasadniona ,zagraża zdrowi i życiu Polaków. Tusk podatkami oraz terrorem będącego ponad prawem i kontrola społeczeństwa aparatem skarbowym, ( przykład Kluski ) który uniemożliwia prowadzenie normalnej działalności gospodarczej doprowadza do ubóstwa, głodu i niedożywienia dzieci, poważnych zburzeń psychicznych , czego najlepszym przykładem są samobójstwa . Można mówić o już Tusku jako człowieku , który wprowadza w Polsce „ Syndrom Ukrainy „ . Chodzi o sytuację w której to przestępcza polityka państwa doprowadza obywateli do nędzy, głodu i pracy ponad siły, która i tak nie zapewnia kupienia odpowiedniej żywności dal dzieci i ich ogrzania . Wielki Głód na Ukrainie, który celowo wywołał zbrodniarz Stalin jest nieporównywalny z praktykami Tuska. Podobieństwo jest w tym, że to państwo , a w przypadku Polski Tuska drakońskie podatki , korupcja, nadużycia urzędnicze , niski , ubogi poziom wolności gospodarczej i terroryzowanie przedsiębiorców jest winne nędzy społeczeństwa. O zacofaniu cywilizacyjnym nie wspomnę , chociaż to również jest działaniem na szkodę obywatela, czyli działalnością przestępczą .
 
Na koniec uzasadnienie Ziemkiewicza dla wsadzenia Tuska do więzienia nie tylko przez Kaczyńskiego , ale przez każdego następnego  premiera ,każdego następcę Tuska
 
Ziemkiewicz „Ale też sukces, jakim jest zachowywanie popularności przez trzy lata kosztem wielkiego picu, mnożenia długów i odkładania na wieczne nigdy problemów, które już dawno powinny być załatwione, ma swoją cenę. Tą ceną będzie, tak jak było w przypadku Gierka, nagła katastrofa. Myślę zresztą, że Donald Tusk już jest na to przygotowany i jego plan polega na tym, żeby pociągnąć jeszcze rok–dwa w tym picu, a potem przeskoczyć na jakieś unijne synekury i zostawić za sobą walący się gmach. Myślę, że mu się to nie uda i jestem głęboko przekonany, że Tusk będzie pierwszym premierem w historii Polski, który po zakończeniu kadencji znajdzie się w więzieniu.
– Naprawdę Pan tak myśli?
 • Będzie co najmniej postawiony przed Trybunałem Stanu, bo jest za co. Jego następca, nawet jeśli to nie będzie Jarosław Kaczyński, po prostu będzie musiał to zrobić, żeby uspokoić ludzi, którzy nagle stracą totalnie poczucie bezpieczeństwa, stracą oszczędności, pracę i nagle się znajdą w sytuacji, o której kiedy dziś słyszą, to zatykają uszy. Tak jak nie chcieli słyszeć w latach 70., kiedy fachowcy mówili, że nie można wiecznie żyć na kredyt.” ( źródło)
 
Tak więc borykamy się z takim problemem Tuska, który Polskę bezkarnie dewastuje ,tak od niechcenia , bo mamy postkomunistyczną konstytucje , której immanentną cechą jest   generowanie  co chwila takich  Tusków . Tusk i jego wandalizm jest tylko skutkiem , a nie przyczyna patologicznego systemu politycznego , który niszczy Polskę . Zamkniecie Tusak nic nie pomoże , bo już następny kibol polityczny będzie  się czaił z bejsbolem w jednym ręku, a konstytucją w drugim ,  na swoją kolej w demolowaniu kraju .
 
Marek Mojsiewicz
 
 

KOMENTARZE

 • Witam
  żadne więzienie, tylko roboty publiczne!!! tusk przykuty do taczki, z kulą u nogi, ot kajdaniarz POsPOlity!!
 • gallux
  Jest zbyt wielkim tchórzem by strzelił sobie w łeb ale wspólna cela z tymi których chciał kastrować byłaby dla niego w sam raz.

  Ziemkiewicz ma rację. Ktokolwiek nie zostanie premierem, to dla uspokojenia ludu, wsadzi go za kratki.
 • @mnich zarazy
  Witam
  no to tusk przykuty do jednej taczki z pedofilami
  w kwestii robót publicznych zdania nie zmieniam:-)
 • gallux
  No cóż, skoro ZGODA BUDUJE to niech tak będzie!
 • @mnich zarazy
  Amen, Bracie:-)
 • @all
  Im zawsze się udaje, sami nie wierzycie w to co piszecie. Zapominacie o ABW,CBA, CBŚ, KGB, GRU, Mosadzie. oni muszą się najpierw zgodzić a w tak licznym towarzystwie trudno o konsensus.
 • @Kacper Gizbo
  a czy taczka będzie miała kółko czy sam widelec? Ja bym tam kółko zdjał.
 • Kacper Gizbo
  Nie do końca. Nie tak dawno były samo postrzelenia - trzykrotne w brzuch.

  Kiedy zacznie palić się grunt pod nogami "elytom" to złożenie Tuka w ofierze nie będzie zbyt wysoką ceną.
 • @mnich zarazy
  przeraża mnie perspektywa rządów PO+SLD
  jeżeli PiS nie wygra zdecydowanie, to czekają nas kolejne 4 lata bezkarności elyt
  myślę, że chyba najwyższy czas, aby wyborcy PiS napisali list otwarty do Prezesa
  jestem zbulwersowany Kuchcińskim! na takich ludzi nie będę głosował
  moje poczucie przyzwoitości nie pozwala mi głosować na ludzi z gębami pełnymi frazesów o biedzie i drożyźnie, biorących za kilkanaście dni pracy takie premie!
  a mój głos, to w sumie 8 głosów mojej Rodziny
  warto o tym rozmawiać z Prezesem!
 • to my dokładamy za frajer swój czas, oddajemy swoje talenty, powierzamy swój los
  wszystko dla ukochanej Ojczyzny, a te szuje niczym krwiopijcy pasą się naszą naiwnością??
  tfu! po trzykroć tfu!!
  po południu usiądę i osobiście skrobnę propozycję listu do Prezesa
  to musi zostać wyjaśnione

  PS. jeśli ktoś chce zrobić to wcześniej, to nie mam obiekcji
  sprawa dotyczy wyboru kandydatów do list partyjnych
  osobiście wolę Toyaha, czy Mnicha Zarazy w ławach sejmowych niż Kuchcińskiego, Cymańskiego, poncka, kamińskiego i kluzikową-mać!!
 • @all
  Tusk jest tylko twarzą, ikoną tego zbrodniczego systemu, który został zainstalowany w Polsce i dobrze się miewa od ponad 60 lat, przechodząc tylko kolejne mutacje. A są jeszcze ręce, które ten system wprowadziły, utrwalają i modyfikują w zależności od potrzeb, no i przede wszystkim mózg, który to wymyślił.
  Tak więc rację ma autor, gdy pisze
  "Tusk i jego wandalizm jest tylko skutkiem , a nie przyczyna patologicznego systemu politycznego , który niszczy Polskę . Zamkniecie Tuska nic nie pomoże , bo już następny kibol polityczny będzie się czaił z bejsbolem w jednym ręku, a konstytucją w drugim , na swoją kolej w demolowaniu kraju . "
  Trzeba to wszystko zaorać i wypalić ogniem i dopiero na czystym podłożu budować nowe państwo na solidnym fundamencie.
 • @mnich zarazy
  Tak, nie zrozumiałem, mówicie o modelu Gomułka - Gierek -Jaruzelski. Polactwo następnego witało na pl. Zwycięstwa z radością.
  Z tego co wiem, żaden z nich nie siedział. To dlaczego Tuska ma siedzieć?
 • baju baju będziesz w raju
  Polska powinna sobie zmienić godło - na śpiącego rycerza.
  Ta baśń doskonale oddaje polski charakter.
  Ciągle jakieś głupie wyczekiwanie.
  A to Anders się zjawi na białym koniu, a to Kaczyński przyjdzie po Tusku i posprząta.
  I zawsze kończy się tak samo.
  Zawsze znajdzie się jakiś nawiedzony "reformator", który powie: uwierz ludu - to jam ci jest Twój Chrystus!
  I lud wierzy. Najpierw wierzył w Balcerowicza. Potem w Buzka.
  Teraz uwierzy w każdego kto będzie równie bezczelny i pewny siebie.
  W roku 1982 biskup Tokarczuk wołał: nie podoba się wam komuna, to przestańcie pić - ona sama upadnie.
  Mnie daleko do Tokarczuka. Ale w zastępstwie powiem tak: nie podoba się wam bajzel 3RP, to przestańcie oglądać TVN i czytać Gazetę Wyborczą.
  Żartowałem oczywiście. Przecież tego się nie da zrobić. Bo mamy wolność i każdy może czytać i oglądać co chce :-(
 • @Jerzy Wawro
  !
  http://tv.nowyekran.pl/post/5695,stefan-kisielewski-kardynal-stefan-wyszynski-i-polskie-elity
 • Kolejny argument(Y)
  - odpowiedzialność za zarządanie naszym majątkiem .

  to trzeba podnosić w czasie rozmów z uśpionymi ruchami kobry.
 • Kajdany na łapy temu bandycie należą się już za zamach stanu !
  Czyli mataczenie i granie na niekorzyść państwa Polskiego w sprawie śledztwa Smoleńskiego . Bo o sam współudział w zamachu nie będziemy go jeszcze oskarżać bez stosownych . A to że prowadzi Polski kraj do kompletnego upadku i zbydlęcenia każdy normalnie myślący człowiek wie .I jezeli Rudego obywatele Polscy nie wywiozą na taczkach wprost pod trybunał stanu będzie jedynym CUDEM który się spełni w karierze tego OSZUSTA ŁGARZA i BANDZIORA jakiego świat Polski nie widział !!!
 • gallux
  Przepraszam, że dopiero teraz odpowiem.

  Owszem są w PiSie ludzie którzy swoją fortunę nad ojczyznę przekładają. Ale taka petycja nie tylko by nie pomogła ale ściągnęła by na PiS lawinę. Zaraz by pojawiły się dziesiątki innych petycji nagłośnionych przez media.

  Mam inny pomysł. Nie oddawajmy na takich polityków swojego głosu. Jeśli on na 1 dostanie kilkaset a z 10 kilkadziesiąt tysięcy to też swoje zrobi.

  Pozdrawiam
 • Tuska należy powiesić
  Ponieważ żyjemy w " państwie prawa " najpierw oczywiście osądzić i skazać.
  Myślę, że to niezbyt wygórowana kara za zdradę polskiego interesu narodowego.
 • Kacper Gizbo
  Może (to moja opinia) narody potrzebują czasu by "dojrzeć" ? Przecież Prapolacy pojawili się tu nie wcześniej niż w VI w. może są to naturalne procesy?
 • @autor
  Nie ma dobrego ,sprawnego państwa bez przestrzegania prawa i odpowiedzialności za naruszenie tego prawa. Tusk i inni jego ministrowie powinni ponieść odpowiedzialność przede wszystkim za zaniedbania jakie doprowadziły do katastrofy i za to co stało się po katastrofie. Brak odpowiedzialności tych osób prowadzić będzie do kolejnej degradacji tego państwa. Tak się stało po 89 r kiedy to przyjęto jako zasadę absurdalną gruba kreskę Mazowieckiego. Chore państwo to chore społeczeństwo. Nie należy zatem kierować się ani potrzebą odwetu ani strachem. Nie należy dać sobie wmówić ,że pociąganie do odpowiedzialności za przestępstwa osób wysoko stojacych w hierarchi politycznej to odwet. Koniec z tym przestepcy muszą odpowiadać .
 • @Autor@Łażący Łazarz
  Łazarzu,jako prawnik doskonale wiesz,ze w Polsce nie ma kary śmierci,ale to tak na marginesie.
  Co do artykułu Autora to myśle,że nadzieja redaktora Ziemkiewicza jest tylko możliwa w sferze marzeń,nawet jeśli wygra Kaczyński.
 • Gdyby tacy jak Ziemkiewicz byli mniej "rozczarowani" PiS w latach 2005-7, to PO przegrałoby wybory w 2007
  Niech się więc Ziemkiewicz z innymi "niepokornymi" zazwyczaj (w Rzepie zwłaszcza) koncesjonowanymi uderzy się w pierś i powie - moja wina, to m.in ja z kolegami wstawiłem PO do władzy niedorzecznym, inteligencko-liberalnym narzekaniem na PiS, na Kaczyńskich wraz z całą stadną bandą. To popłacało, mendia zapraszały, gaziety drukowały, książki schodziły, warto było pluć na wrzeszczących staruszków hurtem, na wszystkich żeby było PO równo. Oczywiście w innym stylu, fajniejszym, pod określoną publikę swoich fanów, ale fakt jest faktem.

  PO "ktoś" napompował po 2005 roku, właściwie podniósł z niebytu UD-KLD-UW, resztki AWS, a PiS "ktoś" gasił, aż ugasił w 2007 w wyborach które były nie do przegrania. Nie było powodów żeby nie dać szansy PiS-owi na kolejne 4 lata, były wręcz powody niezliczone żeby to uczynić. Kto promował POPIS?

  Lubię Ziemkiewicza, ale zaufanie mam do niego takie sobie jak do wszystkich celebrytów z mediów. Jakoś jego po sądach tak nie ganiają, ani nikt za nim z siekierą nie goni. Dożyje starości ze swoją rodziną, dostanie godną emeryturę z KRUS, a taki dr Ratajczak w ziemi, nam też to grozi, albo może grozić za to co robimy, piszemy.

  Czy taki tekst jest promocją PiS, obiektywnym opisem rzeczywistości, czy subtelnym straszeniem przed PiS, przed niemiłosiernym Kaczyńskim? Skoro Tuska można zapakować do paki, to reszta złodziejaszków, czy innych takich mających coś na sumieniu pomyśli sobie... ratunku, tylko nie Kaczyński, za wszelką cenę nie dopuścić PiS do władzy. I kto kogo wsadzi do paki, to nie jest jeszcze jasne, może być odwrotnie, albo Prezes gdzieś poleci i wszystko się wyjaśni. Czy Ziemkiewicz ostrzega przed Kaczyńskim? Bo i tak można pomyśleć. Nas to akurat zachęca, mnie na pewno :) Chcemy SROGIEGO Kaczyńskiego, takiego Piłsudskiego nowego, który za MORDY weźmie bandę.

  Jeżeli Ziemkiewicz chce pomóc, to niech promuje WIELKI PIS, czyli start w wyborach w komitecie pod szyldem PiS składu the best, wszystkie siły chcące odsunąć PO razem. Prawie wszystkie, na pewno bez SLD. Kluczem nawet nie jest dobór sił politycznych, co ich znanych liderów, wyśmienitych, popularnych kandydatów na posłów, senatorów. To musi być skład mający realne poparcie, zaplecze. W sejmie stworzą realnego, ale autonomicznego koalicjanta PiS, własny klub, oby się nie rozpadli na koła, takie ryzyko też będzie, bo to Polska właśnie. Taka jest "cena" wygrania wyborów z przewagą miażdżącą. Coś za coś.

  Jeżeli taki WIELKI PIS wygra 2/3 mandatów, to możemy myśleć o Nowej Polsce, III RP do lamusa. Tusk ucieknie np na dyra Gazpromu, ale przecież Pawlak o tym zdaje się marzy. Rosyjski sobie przypomni.

  Kto w tym nierządzie nie podchodzi pod TS? Tu mam dylemat. Nie widzę niewinnych. Nie można rządzić źle bez konsekwencji, za zdrady, niegospodarność itd trzeba zapłacić. Musi być nauczka dla innych takich ekip na przyszłość. Przestroga.
 • @Marek Kajdas
  WIELKI PIS ? wolne żarty. WIELKI PIS juz był .. z Samoobroną i LPRem. tamten Dream Team jakoś nie wypalił, w nowe dream teamy nie wierze. Niech PiS będzie PiSem. To wyjdzie mu tylko na zdrowie. I oczyści szeregi z tych co sobie premie przyznają kiedy prezes mówi o degrengoladzie wladzy. Bo to jakby hipokryzja.
  Brak reakcji teraz daje mi sygnał, że w przyszłości lepiej nie będzie.

  a co jezeli PiS wejdzie w mariaż z SLD? Samobójtwo pan popełni w ramach protestu czy będzie wzywał do utworzenia WIELKIEGO CZEGOKOLWIEK? Popiera pan PiS czy idee ? czy PiS to Idee?

  Nie zapędzajmy się za daleko z miłością wielkością i manią wielkości w którakolwiek ze stron bo to cholernie niezdrowe .. dla kraju.
 • @Marek Kajdas
  Nie podoba mi się pomysł z wsadzeniem Tuska do więzienia ! Nie podoba, bo jeszcze kilka lat mam płacić za wygody i żarcie tego darmozjada ?!

  O wiele bardziej przychylam się do słów człowieka czynu - Tow. Stalina ! Ten mądry człowiek rzekł kiedyś w podobnym przypadku - "Każdemu należy się sprawiedliwy proces. Odbędzie się on dziś wieczorem. Wyrok wykonamy o świcie".

  I tyle.

  pozdr.
 • @Marek Kajdas
  a jezeli chodzi o niegospodarność, brak konsekwencji to z rządu Jarosława Kaczyńskiego również wszystkich należało by pod TS postawić z Jarosławem na czele. Bo konsekwencja w odwoływaniu Leppera była powalająca, nieprawdaż? Ale to może jest i wyjście.
 • @Łażący Łazarz
  Bądź realistą, w sytuacji dowodów w istocie poszlakowych, to najlepsza będzie banicja z infamią. Won z Polski i tyle bez prawa powrotu. Oni zawsze wykażą iż nie złamali prawa UE, III RP, albo że nie oni za to odpowiadają głową.

  W III RP sami niewinni, ale przykład biorą od Kiszczaka, Jaruzelskiego, od "ludzi honoru". Lepszych wzorców im nie trzeba.

  Jest jeszcze dożywocie i cela z prawdziwymi oprychami dla polityków na pewno jest karą srogą. Byle zimna cela i bez wygód. Przepadek mienia w całości, odebranie praw obywatelskich, nie rozumiem dlaczego oprychy mają prawo wyborcze? To ABSURD!

  Wyborców PO, PSL należy obciążyć zadłużeniem z ostatnich 4 lat, choćby połową. Działaczom tych partii odebrać majątki na spłatę zadłużenia Polski, to będzie trochę miliardów. To od razu ulepszy klasę polityczną.

  Polacy aż takich cudów po III RP nie oczekiwali, ale na pewno tego żeby się państwo nie zadłużało, żeby po 40 mld rocznie nie szło na lichwę. Politycy nas zawiedli, wszyscy, ale nie po równo.... o nie. Niektórzy bardziej sobie zasłużyli na stryczek, gdyby został przywrócony dla najgorszych zbrodniarzy, terrorystów i nikczemnych polityków, których szkodliwość jest daleko większa od seryjnych morderców dzieci nawet. Taki psychopata zabije 1-10 osób, ale polityk zabija MILIONY, cały naród uśmierca. Trzeba widzieć konsekwencje ich czynów, u nas nie ma opieki całodobowej w gminie, kto będzie odpowiadał za zgony? PO? Nikt.

  W Polsce umiera rocznie ze 300 tys ludzi, albo więcej i ilu z nich z naturalnej starości w wieku 80-100 lat? System nas zabija przedwcześnie, bo przecież nie ma kasy na emerytury, więc to jedyny sposób na "reformę emerytalną", ale przecież nie o to chodzi tylko. Jesteśmy jak termity do wytępienia w swoim domku, ktoś nam chce Polskę zająć, tak uważam i posługują się te siły takimi partiami jak PO, SLD. Tu nie chodzi tylko żeby przegrali wybory, oni NIGDY już nie mogą dojść do władzy, PSL też nie. NIGDY!!! Polacy powinni to zrozumieć sami, szkoda się szarpać wewnętrznie, dojrzała demokracja powinna to wyregulować i NOWY EKRAN w tym mam nadzieję dopomoże :) Amen.
 • @Marek Kajdas
  i na koniec , proszę nie porównywać Jarosława Kaczyńskiego do Marszałka Piłsudskiego, bo taka demagogie to trudno za Urbana było usłyszeć.
 • @SZUKAM
  System ludzi wykańcza. Czas na zmiany w systemie wyborów nowych władz. Ale na tą chwile to się nie uda w najbliższych. Proponuję wybierać najmłodszych. Oni mają innne spojrzenie na naszą rzeczywistość. Nie mają skrzywienia " podziemny działacz gnębiony przez PRL. Pozdrawiam.
 • @kanton
  zgadzam się z Toba. Dokładnie tak :)
 • @SZUKAM
  Czego Pan właściwie szuka?
  Kolejny obiektywny pisożerca? Jeżeli nie PiS, to co, kto?
  Dam analogie z lekami czy terapiami; niektóre szkodzą, powodują niepożądane skutki ubocznej, ale i tak zażywa się gorzkie piguły, naświetlanie, chemię? Właśnie takim lekiem jest PiS na obecną sytuację i NIE MA INNEGO w tym roku. Za rok, za kilka lat pewnie będziemy wystarczająco zorganizowani żeby powiedzieć

  TERAZ MY - zapewne jako wielka konfederacja polityczna

  Jednak w tym roku pora jeszcze na PiS, a raczej na nasz taktyczny sojusz z PiS, nawet w sensie etycznym jako patrioci jesteśmy to winni Kaczyńskiemu po 10 kwietnia 2010. Powinniśmy Mu zaufać w tej szczególnej sytuacji. To nie był wypadek, zatem sytuacja nie jest normalna jak dawniej i wymaga kompromisów daleko idących wśród skłóconej opozycji, prawicy. Jeżeli był zamach, a był, to może nam grozić też rychła wojna, zwłaszcza w 2012 roku zanim w USA nastanie prezydent republikański.

  NE może o tyle pomóc PiS że... nie będzie go chociaż atakował tak bardzo jak reszta mediów. Polacy nie czują innej alternatywy, musicie to wszyscy zrozumieć. Wszystko ma swoje miejsce i czas. Alternatywę trzeba przedstawiać społeczeństwu latami całymi i bez szerokiego dostępu do mediów będzie to trudne. PiS nie będzie blokował wolności słowa, na pewno będzie Ziemkiewicz brylował w TVP itd Myślę że wtedy i dla nas przyjdą lepszy czasy. Będziemy mogli mówić pod rządami PiS, które przecież nie uzdrowią cudownie kraju, bo to niemożliwe... - ani PiS, ani PO, ani SLD, ale MY :):):) Teraz jeszcze nasze wizje nie przekonają Polaków, wolą to co obiecuje PiS, niechże więc stanie się. Mówimy SPRAWDZAM, ale dodajemy na listy PiS naszych ludzi, to jest do wynegocjowania, bądźmy twardzi w tej sprawie :)
 • @Marek Kajdas
  "Lubię Ziemkiewicza, ale zaufanie mam do niego takie sobie "
  też tak sądzę - Ziemkiewicz stracił wyczucie w pewnym momencie i udzieliło mu sie granie do jednej bramki (PiS) w ramach tzw. obiektywizmu i trzeźwego spojrzenia lub jakiegoś innego realiuzmu...
  Zapomniał, że PiS walczy z molochem i wielomilionowa armią " polactwa", gdzie oficjalnie są znane reguły gry i prawo, ale obowiazują tylko dla PiSu
  moloch moze grać bez reguł i poza prawem - no bo kto mu zabroni???Tuska & Co., PSLD i ich popleczników trzeba odizolować w jakiejś zonie np. eksperymentalnej kolonii - np. w Wałbrzychu. Tam wszystko jest zdewastowane, nawet tkanka społeczna.
  I niech tam rządzą! sami - bez reszty normalnych Polaków - tylko ludzie o mentalnosci POPSLD
  czy da sie to zorganizować?
  Jak najbardziej ! Trzeba tylko przyzwoicie skomunikować te 8 mln wyborców JarKacza - wymyśleć przyzwoity program działania ( niech wszyscy wezma się do roboty, np. od wielkich manifestacji 100411 ) i krok po kroku go realizować i nie czekać tylko na durne wybory, bo media, sądy to PeOPSLeDy a także te głosy liczą !
  ja zaczynam od siebie i robię jak wyżej zaproponoiwałem

  miłego dnia
 • @Gosia z Wrocka- kastracja pedofila.
  nawet jeśli wygra Kaczyński :)

  Rozważając możliwości wiele - Kastracja pedofila ?????

  nie omamił dzieci ??
 • @gallux
  przecież ten palant, kurna chata, nic nie umie!!! Strach mu dać łopatę do ręki. Już lepiej wysłać na Sołowki, albo na pustynię Kalahari niech zdycha zdrajca narodowej sprawy.

  krisp
 • Zamknięcie Tuska nic nie da.
  Na wolności zostaną jego kolesie i pociągnąjego "dzieło". Tusk za kratkami, część kumpli też (znajdzie się za co), pozostali ze szlabanem na urzędy państwowe i inne dożywotnio.
  Wszy się nie pryska, wszy się rozgniata.

  Pozdrawiam.
 • @kanton
  Nie jestem pewien, czy ci młodzi nie biorą wzorców ze starych. Zazwyczaj młodzi wchodzą w buty starych, tyle, że do tych butów wkładają własną, wygodniejszą słomę. Oczywiście, nie wszyscy, ale skąd mamy wiedzieć, kto jaką ma mentalność?

  A po wtóre, nawet człowiek uczciwy, jeśli jest jeden - nie zdoła wiele zmienić. A nie zdoła, jeśli wielu wokół będzie chciało zachować status quo. Czyli - nie zmieniać Konstytucji, bo ta co jest - jest na tyle "elastyczna", że można ją sobie interpretować pod własne potrzeby, to samo z resztą prawodawstwa.

  Z tego wniosek - musiałyby być radykalne przedsięwzięcia - wymusić zmiany może jedynie jakiś wstrząs społeczny. Nie wiem czy do tego wystarczą rosnące ceny, kiedy ma się igrzyska w TV.

  Pozdrawiam.
 • @Ob.Serwator
  Wstrząs społeczny już był - za chwilę minie rok. I co?

  Pozdrawiam.
 • Marzenie
  Taki scenariusz to można sobie między bajki włożyć. Nie poniesie żadnej konsekwencji swych złodziejskich i zdradzieckich rządów. Trybunał Stanu go osądzi? Przecież to bzdura totalna. Kolesie Tuska go osądzą? Oczywiście.
  Najpierw trzeba by zmienić konstytucję i Trybunał Stanu zlikwidować i doprowadzić wreszcie do normalnej odpowiedzialności karnej KAŻDEGO. Żadnych immunitetów mających osłaniać przestępców. Immunitet, wg pierwotnego założenia, miał tylko umożliwiać politykom swobodne wygłaszanie opinii i sądów. A jak jest, każdy widzi.
  I wreszcie przestańmy być w sferze fikcji politycznej. Albo to zdradzieckie tałatajstwo wypalimy gorącym żelazem do gołej ziemi albo będziemy ciągle w chcocholim tańcu w rytm granej muzyki ze wschodu i zachodu.
 • @Marek Kajdas
  też tak to widzę ... Jarek to okres przejściowy i do wyborów nie powinno być żadnych podziałów. Co najwyżej propozycje.

  Zmiany nie mogą być rewolucyjne. Wiadomo jak to jest w zamieszaniu ... wygrywa zawsze ten co był.
  Kadencja Jarka da możliwość wprowadzania inicjatyw zmieniających społeczeństwo. Jakie społeczeństwo taka władza. Ten proces to 8-10 lat aktywności.

  Powinniśmy się domagać kary śmierci za zdradę ... nawet po to, żeby handlować złapanymi szpiegami. Skoro Polska ma być wielka to zakładam, że polski wywiad też będzie w wielu miejscach.

  Tusk ? i całą jego bandę pozbawić majątków (i z tych kont zagranicznych), posadzić (żeby stracili kontakty) a później wywalić z kraju (trudne, ale wykonalne). Może ktoś ich przyjmie na zmywak.
  Kara musi być jak niegojąca się rana.
 • Poza tym
  skupcie się .... nie czas na głupoty.
  To dzielenie skóry na niedźwiedziu ... jak zawsze demobilizujące. Chociaż jako wizualizacja może być skuteczna. :)
 • wydaje mi się też, że
  taka informacja nie powinna wisieć na samej górze bo zamyka nE na pewne grupy np. tych umiarkowanych.
 • @Łażący Łazarz
  "Chociaż ja uważam, że za pewne zbrodnie powinna być szubienica."

  Ale szubienica uniemożliwia składanie zeznań po wyroku.
  A Tusk będzie sypał :)

  kłaniam się
 • @Marek Kajdas
  zgadzam się, ten tytuł znowu straszy PiSem i strasznym Kaczorem!

  Jest to MANIPULACJA!!!

  tzw. prawicowych dziennikarzy
 • @mnich zarazy i INNI
  Obawiam się, że słowa Ziemka to po prostu tragicznie rozpaczliwe chciejstwo.

  Za bardzo poszedł w scifi, niestety.

  Ma 100% rację, ale, do kurwy nędzy, kurwa kurwie łba nie urwie.

  u nas to po prostu NIEMOŻLIWE. Od razu podniesie się raban w Europie, bedą naciski, sankcje na ściganie bezpodstawne "porządnego chłopaka z Kaszub".

  Możemy temu ryzemu gnojowi NAS-KO-CZYĆ na pukiel.

  Dosłownie.
 • @Łażący Łazarz
  Dokładnie.
 • @Wiesław P
  Musi nastąpić wymiana pokoleniowa we wszystkich partiach. Ci młodzi członkowie różnych partii i czegotamkolwiek co powstanie. Muszą wywalić starych działaczy i zacząć ich rozliczać. Nie ma co wieszać. Wystarczy aby poszli na "organy".
 • @Wiesław P
  serdecznie dziękuję za te informacje; dla mnie są po prostu porażające, chociaż zdaję sobie sprawę, ze tak to wszystko wygląda.
  Łudziłam się jednak, ze zrobiło się odrobinę normalniej. Niestety jest wręcz przeciwnie; zrobiło się po prostu strasznie.

  Pozdrawiam
 • Przekonac zniecheconych
  Jak przekonac zniecheconych, zawiedzionych i zlych. Tych, ktorzy nie chca glosowac, poniewaz nie wierza juz politykom. Nie chodzi tylko o ludzi, ktorzy zawiedli sie na PO, ale takich, ktorzy zawiedli sie generalnie na panstwie, ktore utozsamiaja z poltykami? Juz przestali komukolwiek wierzyc, chowaja glowe w piasek i mysla, ze ich glos i tak niczego nie zmieni. Nie wierza tez, ze wybory beda uczciwe, ze do ,,koryta" nie dorwie sie znowu zgraja oszustow i pieczeniarzy, ktorzy byli cwansi i mieli swoich ludzi w skorumpowanych komisjach...Jak ich przekonac?
 • @all
  Od czasów "transformacji ustrojowej" ośrodek rzeczywistej władzy jest poza organami konstytucyjnymi. "Nasza młoda demokracja" to nie jest żaden "spontan i odlot". Krajem rządzi mieszanina służb (jest ich multum), elit partyjnych, sterowanych mediów, biznesu powiązanego z aparatem władzy i cholera wie kogo jeszcze. Są jeszcze wyborcy, którzy w ramach zabetonowanej sceny politycznej(próg 5% + ordynacja prop. + metoda liczenia głosów) mogą sobie wybrać kogoś z bandy czworga (jak w ruskiej stołówce jest wybór - jeść, albo nie jeść).
  W dzisiejszym świecie demokracje są fasadowe (może to i dobrze, wszak większość jest w swej masie głupia). Systemem kręcą służby, które w normalnym państwie jak np. Niemcy, Francja czy USA dbają o interes narodowy. Nasze Siły Wyższe (za Michalkiewiczem) są na służbie obcych interesów (to widać po gospodarce, Smoleńsku i ogólnej niemocy jaką reprezentuje Państwo).
  Wniosek - aby ukarać Tuska (który jest figurantem) i Spółkę należałoby przejąć rzeczywistą władzę (Siły Wyższe), co nie wydaje się obecnie możliwe. Chciałbym się mylić.
 • @Pablo Pakero
  PiS da nam konieczny czas na zorganizowanie się, to wymaga wreszcie intensywnych działań, projektów jak NE choćby. Nie ma kadr NOWYCH do rządzenia państwem, trzeba je stworzyć. Kiedy nie ma osób wybitnych, to należy tworzyć kolektywne zarządzanie z dobrymi doradcami.

  http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/8504,ziemkiewicz-kaczynski-wsadzi-tuska-do-wiezienia#comment_55618
 • @Kacper Gizbo
  Tak dla przykladu...za zdrade Polski i wyprzedaz polskich majatkow...aby bylo to nauczka dla pozostalych...chociaz ja bym wsadzila ich wszystkich bez wyjatkow
 • @Marek Kajdas
  Masz racje...trzeba dac szanse tez mlodym nie powiazanym ze starym postkomunistycznym systemem... Polska jest nasza i musimy dla niej wszystko co najlepsze zrobic i odciac sie przede wszystkim od obecnej zarazy...
 • Państwowy wikt,czy aby nie za dobrze?
  Do więzienia możemy wsadzić go tylko w pozwie grupowym...Chętnie pomogę :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY