Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Wildstein Sojusz postkomuny z narodowcami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tworzy się wtedy specyficzny sojusz między postkomuną a narodowcamiW państwach postkomunistycznych jest pewną regułą, że oś sporu ideologicznego istnieje między reprezentantami starego układu a tymi najogólniej mówiąc którzy pragną go zaburzyć.

 

Wywiad Michał Płociński Dawid Wildstein „Wprowadzanie 
na scenę 
polityczną 
ruchu 
narodowego odbierze
 elektorat 
tej partii, 
która próbuje budować 
nowy porządek Tworzy się wtedy specyficzny sojusz między postkomuną a narodowcami, którzy odwołują się do ulicy, ludzi wykluczonych.„......”W państwach postkomunistycznych jest pewną regułą, że oś sporu ideologicznego istnieje między reprezentantami starego układu a tymi – najogólniej mówiąc – którzy pragną go zaburzyć. Obserwujemy to zresztą na Węgrzech. Sojusz ten mocno szachuje partię, która byłaby w stanie coś zmienić. Mam wiele zastrzeżeń do PiS, ale sto razy bardziej wolę PiS niż PO-LPR. „.....”Jest coś takiego jak  PO-LPR? Już coś takiego widzimy. Roman Giertych oficjalnie przyjaźni się z elitą Platformy, Adam Michnik nagle odkrywa piękno endecji, a cała świta prezydenta Komorowskiego wspólnie maszeruje 11 listopada. Są też tacy ludzie, jak Witold Tumanowicz czy Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej. Choć wydaje mi się, że są oni prawdziwie ideowi, to strukturalnie, chcąc nie chcąc, wypełniają rolę kogoś, kto odbiera głosy Prawu i Sprawiedliwości. Zarazem więc cementują postkomunistyczny układ, który na dzisiejszej scenie reprezentuje nie kto inny tylko Platforma Obywatelska.”....” Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja ich postrzegam jako ludzi ideowych. Rozumiem, że jeśli jesteś tego typu narodowcem, to musisz dokonać wyboru. Albo godzisz się na działanie w ramach PiS, albo idziesz własną drogą. Moim zdaniem dokonują wyboru, który jest fatalny i groźny dla Polski, ale to nie musi znaczyć, że są czystymi cynikami. PiS ich szantażuje, mówi: albo idziecie z nami, albo was zniszczymy. W końcu dziś w grze o zwycięstwo wyborcze chodzi o 4 proc. poparcia, bo tyle mniej więcej wynosi przewaga PO. Każdy głos będzie ważny, więc powstanie silnego ruchu narodowego poza Prawem i Sprawiedliwością na pewno jest dla tej partii sporym zagrożeniem.Według mnie w tym kontekście ruch narodowy okaże się także hamulcem zmian w Polsce. „....Zresztą po 10 kwietnia 2010 roku nastąpiło na naszej scenie politycznej  głębokie pęknięcie. Co za tym idzie, podział między prawicą a lewicą jest dziś bardzo wyraźny. Dlatego potrzebujemy na prawicy partii niezwykle szerokiej światopoglądowo, by połączyć wszystkie te środowiska, które chcą w Polsce dokonać realnych zmian systemowych. Tylko taka platforma wyborcza, coś na kształt amerykańskich Republikanów, będzie dobrze wpisywała się w obecne realia. „....”Jestem konserwatystą, więc do endecji mam naturalnie wiele zastrzeżeń. To był nieprawdopodobnie cyniczny i agresywny modernizm. Endecy naprawdę wierzyli w możliwość kreacji człowieka. Używali przy tym pięknych haseł, jak: naród, historia czy język ojczysty, ale do tego dochodziło to całe formowanie jednostki, te szkoły, hufce i narodowe przywództwo. Także cyniczne wykorzystywanie Kościoła czy wiary, które zostały zaakceptowane nie dlatego, że są ważne same przez się, tylko jako elementy wspierające politykę narodowotwórczą. .Dawid Wildstein jest zastępcą szefa działu publicystyki „Gazety Polskiej Codziennie", szefem działu opinii Forum Żydów Polskich „......( źródło )
 
Polecam cały wywiad z Dawidem Wildsteinem . Jest bardzo dobrym uzupełnieniem do mojego tekstu „ Ziemkiewicz i agentura wspierają Ruch Narodowy
 
Niestety Wildstein błędnie opisał zjawiska społeczne i polityczne . Nie istnieje sojusz narodowców z Platforma , z postkomunistami . Istniej jedynie możliwość ,że stronnictwo pruskie , antymodernizacyjne wykorzysta, zmanipuluje narodowców . Postkomuniści , aparat propagandowy wykorzysta ten sam trik socjotechniczny , co w przypadku Ziobry .Media zaczęły tego przeciętniaka, który bez Kaczyńskiego jest niepoważnym , mało błyskotliwym politykiem kreować na jego następce, ba na człowieka , który jest w stanie zastąpić Kaczyńskiego . Pompowanie sondaży , wsparcie medialne . I rozłam . To samo dziej się teraz narodowcami . Pompowanie sondaży na 10 procent , wizja oddania gazet Rzeczpospolita na ich usługi . Diabelskie podszepty ,aby zaatakowali Kaczyńskiego.
 
I na to idą . Nawet Ziemkiewiczowi woda sodowa zaczyna bić do głowy, czego najlepszym przykładem pytania do niego , czy zamierz zamiast Kaczyńskiego staną na czele opozycji .
 
Krystyna Grzybowska „Czy Jarosław Kaczyński po stracie ukochanej mamy, a przedtem brata, będzie nadal prezesem PiS, czy też zrezygnuje z polityki? Czy te tragiczne przeżycia go osłabią, czy też wzmocnią? Wypowiadają się różni spece od psychologii, ale najwyraźniej nie są w stanie odpowiedzieć na to zasadnicze pytanie.W sukurs pospieszyła im nikomu nieznana aż do teraz polsko-amerykańska filozofka Agata Bielik-Robson, wskazując na wybitnego publicystę Rafała Ziemkiewicza jako następcę Jarosława Kaczyńskiego, nie wiem tylko, czy jako prezesa PiS, czy całej prawicy. „...(źródło )
 
Wildstein myli się co do metod narodowców „ Używali przy tym pięknych haseł, jak: naród, historia czy język ojczysty, ale do tego dochodziło to całe formowanie jednostki, te szkoły, hufce i narodowe przywództwo. Także cyniczne wykorzystywanie Kościoła czy wiary, które zostały zaakceptowane nie dlatego, że są ważne same przez się, tylko jako elementy wspierające politykę narodowotwórczą. „
 
To wszystko robi ...Kaczyński . I udaje mu się . I dlatego Rymkiewicz uznał go ,zresztą słusznie , za najwybitniejszego polityka od czasów Piłsudskiego . Kaczyński zbudował opozycje przeciwko II Komunie właśnie w oparciu o wodzostwo, kościół , naród, historia , edukacja .
 
Obóz patriotyczny jest coraz szerszym , coraz silniejszym ruchem politycznym i społecznym. Ale musi być , niestety oparty na wodzostwie. Wbrew marzeniom Wildsteina nie będzie to druga Partia Republikańska . Jeżeli zabraknie Kaczyńskiego , a Kamiński ( CBA ) nie podoła, nie będzie miał takiej ja k Kaczyński charyzmy , to Obóz Patriotyczny szlag trafi .Bez okręgów jednomandatowych , systemu prezydenckiego nie jest to możliwe . Proste zastosowanie teorii gier do systemów wyborczych i politycznych . To dlatego mamy kolonialną konstytucję, nie bez powodu Niemcy i Rosja zadbały o to abyśmy mieli stan permanentnego rozdrobnienia politycznego, jeden wielki nierząd .
 
Narodowcy do czasu obalenia Republiki Okrągłego Stołu powinni wspierać Obóz patriotyczny .a potem razem z Kaczyńskim doprowadzić do obalenia kolonialnej konstytucji II Komuny .
 
Problem w tym , że liderzy Ruchu Narodowego nie są przygotowani , nie widzą jak ma przyszły ustrój Polski wyglądać
 
Winnicki „Władza wykonawcza powinna być skoncentrowana w jednych rękach, żeby uniknąć szarpaniny pomiędzy np. premierem z jednej partii i prezydentem z innej. Jestem zwolennikiem systemu kanclerskiego lub prezydenckiego”...(więcej) .
 
Winnicki nie zdaje sobie sprawy ,że system kanclerski jest systemem forującym oligarchię. I że dużo lepszy jest system prezydencki ,ze względu na dużo większa polityczną , a nawet ekonomiczną wydolność takiego ustroju , ze względu na faktyczny rozdział władzy wykonawczej od ustawodawczej i silną funkcję kontrolną parlamentu nad rządem .
 
Kaczyński dużo skuteczniej od dawnej endecji zbudował , czy raczej stworzył podwaliny pod nowoczesny naród polityczny. Aby zrozumieć czym jest współczesny naród polityczny odwołam się do Rymkiewicza
 
Rymkiewicz „„Niemal połowa Polaków głosowała na Jarosława Kaczyńskiego, a to znaczy, że niemal połowa Polaków chce pozostać Polakami „....(więcej )
 
Kaczyński stworzył kult polityczny Lecha Kaczyńskiego . Do fundamentów konstytuujących naród polityczny włączył uznanie Wojtyły za największego Polaka w dziejach. Co przeraziło Niemcy
"Dlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu" - pisze "Sueddeutsche Zeitung" i apeluje: "Tak nie może się stać !.....”polityka historycznaLecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” "Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii.Prezydent Kaczyński był niewrażliwy na delikatne sygnały pojednania, które wysłał rosyjski premier Władimir Putin jeszcze przed kilkoma dniami nad grobami (w Katyniu)....(więcej)
 
Jeszcze innym istotnym elementem przemówienia Kaczyńskiego było odwołanie się do Jana Pawła II , największego Polaka w historii jak go nazwał Kaczyński jako swoistego gwaranta wolności, Polaków Depozytariusza tej wolności .„....( video z przemówieniem Kaczyńskiego )
 
Zamach Smoleński jest granicą oddzielająca polski naród polityczny . I tutaj Wildstein ma rację .”Zresztą po 10 kwietnia 2010 roku nastąpiło na naszej scenie politycznej  głębokie pęknięcie.”
 
Pękniecie polityczne, kulturowe, cywilizacyjne . I tutaj oddam głos Winnickiemu , który przedstawił bardzo trafną diagnozę .
 
Winnicki „:Polskie społeczeństwo ma cały czas szanse obronić się przed degeneracją, z którą Zachód już przegrał. Goście  z Francji, Włosi i Hiszpanii, którzy przyjechali na Marsz Niepodległości, powiedzieli nam:„macie w społeczeństwie jeszcze dobrą, zdrową tkankę.  To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.U nas pozostały tylko pojedyncze ogniska oporu „..”Pod względem charakteru działalności dobrym przykładem jest Bractwo Muzułmańskie w Egipcie.Działa już ponad 90 lat, ale dopiero niedawno wystartowało w wyborach.Wcześniej zmienili, na swoją modłę, egipski naród.  „.....”Bardziej systemu niż ustroju, przede wszystkim systemu wartości. „Republika Okrągłego Stołu” to pewien paradygmat  ideowo-mentalno-kulturowy, który należy przewalczy„.....”.(więcej )
 
Aby było lepiej odnieść się do mojego obrazu , czym jest naród polityczny przedstawię spojrzenie Sikorskiego , Lecha Kaczyńskiego i zjawisko narodu politycznego Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
 
 
Sikorski Dlatego z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć: właściwej odpowiedzi na dylematy geostrategiczne i tożsamościowe Polski nie oferują jagiellońskie ambicje mocarstwowe. Jest nią natomiast nowoczesnepaństwo narodowe, przy czym przymiotnika "narodowy" używam nie w znaczeniu etnicznym, lecz politycznym, obywatelskim. Oznacza to, że zaangażowanie Polski w proces integracji europejskiej tylko wzmacnia nowocześnie pojmowany charakter polskiego państwa narodowego, sprzyjając zjawiskom modernizacyjnym.”...(więcej )
 
Jarosław Sellin „ Testament polityczny Lecha Kaczyńskiego „ ….”„Aby być traktowanym jako duży, europejski naród, trzeba chcieć nim być. Gdy się chce szacunku innych, trzeba najpierw szanować siebie” – Lech Kaczyński.„.....”Lech Kaczyński opowiadał się zadalszym istnieniem „narodu” jako kategorii politycznej i punktu odniesienia dla politycznej działalności.Uczucia patriotyczne rezerwował właśnie dla pojęcia „narodu” ijego organizacji politycznej, czyli „państwa”. Lech Kaczyńskinie był nacjonalistą, nie był też narodowcem w rozumieniu polskiej tradycji ruchu narodowego, ale uznawałwartość moralną, emocjonalną i historyczną poczucia narodowego.Jako wspólnota wartości, kultury i historii naród „jest wspólnotą równie naturalną jak rodzina”. Jest najszerszą wspólnotą, z jaką człowiek potrafi się identyfikować. Dlatego nie uważał, że naród można zastąpić „społeczeństwem obywatelskim”. Pojmował naród tak, jak prymas Stefan Wyszyński, jako „wspólnotę pokoleń”: tych żyjących teraz; tych, które odeszły; i tych, które przyjdą po nas. A to rodzi zobowiązania i wobec przodków, i wobec potomków. „.....(źródło)

Rzeczypospolita Obojga Narodów jednoczyła ziemie Królestwa Polskiego i Wielkiego
Księstwa Litewskiego o obszarze ok. 1 miliona km2. Kraj ten zamieszkiwało ok. 8-10
milionów ludności. Było to państwo wielonarodowe i zróżnicowane pod względem
religijnym.Pod nazwą„Rzeczypospolita” wspólne polsko-litewskie państwo, obejmujące
ziemie dzisiejszej Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, a także Łotwy i Estonii, występowało na
arenie międzynarodowej. Nie używanotej nazwy w tytulaturze panującego monarchy, który
tradycyjnie nosił tytuły króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy oraz władcy wielu innych
ziem. Natomiast była ona stosowana w dokumentach oficjalnych, aktach prawnych i
traktatach międzynarodowych.”.....”Rzeczypospolita polsko-litewska w swym kształcie prawnym przybrała postaćdemokracji szlacheckiej, czyli państwa, w którym władza najwyższa należała do szlachty,stanowiącej naród polityczny, korzystający z praw obywatelskich.”.....(źródło )
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Lider - film dokumentalny o Jarosławie Kaczyńskim

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY