Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Korwin Mikke oświadczył że rozbije Ruch Narodowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Korwin Mikke „Tak, podtrzymuję swoje zdanie: chcę rozbić ruch narodowy .powstaną partie: narodowo-liberalna...i narodowo-socjalistyczna – niech będzie „Narodowo-Radykalna”

 

Prof. HANS-HERMANNEM HOPPE „wszystkie państwa opiekuńcze zbankrutują – tak jak zbankrutowały państwa komunistyczne „....”Systemy socjalne w większości krajów są na granicy załamania.”....”Chciałbym być optymistą, że Unia Europejska wkrótce upadnie ….(źródło)
 
Korwin Mikke „Tak, podtrzymuję swoje zdanie: chcę rozbić ruch narodowy – bo jeśli nie powstaną partie: narodowo-liberalna (jak przedwojenne Stronnictwo Narodowe, ze śp. Romanem Dmowskim i takimi tuzami ekonomii jak śp. Adam Heydel, śp. Roman Rybarski i śp. Edward Taylor) i narodowo-socjalistyczna– niech będzie „Narodowo-Radykalna”… (jak przedwojenne ONR-ABC, ONR-„Falanga” czy „Grupa Kowalskiego-Giertycha”, z hasłami populistycznymi) – to ruch narodowy będzie sparaliżowany, jak przed wojną, wewnętrznymi zasadniczymi sporami, a skończy się i tak (jak przed wojną….) zmarginalizowaniem i rozpadem. „....(źródło )
 
Filip Memches „Położenie między Niemcami a Rosją rodzi tęsknotę za odległymi sojusznikami, którzy wybawią Polskę ze szponów nikczemnych sąsiadów „....”Cameron urasta na przywódcę antyniemieckiego frontu. Bo przecież wiadomo, że całe zło w UE pochodzi z Niemiec. To Niemcy narzucają Unii model sfederalizowanego mocarstwa, w ramach którego poszczególne państwa tracą swoją suwerenność na rzecz Berlina„.....”Ciążenie ku niemieckiej stolicy rzuca się w oczy od momentu przejęcia władzy w Polsce przez Platformę Obywatelską w roku 2007. Tyle że można odnieść wrażenie, iż odrzucenie proniemieckiego kursu przez PiS – gdyby partia ta doszła do władzy – podyktowane byłoby nie roztropnością, lecz naiwnością, którą wykorzystują właśnie Brytyjczycy.„.....”Najwybitniejsi polscy mężowie stanu – jak Dmowski czy Piłsudski – nie mieli złudzeń co do tego, że w sytuacjach zagrożenia naszego kraju warto liczyć na odległe mocarstwa. Prowadzili więc skomplikowane gry z sąsiadami. Dziś okoliczności są podobne – Polska nadal jest samotna – chociaż czasy wydają się bardziej spokojne niż jeszcze pół wieku temu. „....”Zasadniczą kwestią polsko-niemieckiego zbliżenia nie jest ono samo w sobie, lecz brak asertywności Warszawy wobec Berlina „...... (źródło )
 
Z prof. HANSEM-HERMANNEM HOPPE z Uniwersytetu Newady w Las Vegas rozmawia Tomasz Cukiernik „Jeśli nagradzasz ludzi za nicnierobienie albo za robienie rzeczy nieproduktywnych czy za posiadanie nieślubnych dzieci, to takich sytuacji będzie coraz więcej. Jeśli karałbyś ich za to, to problem byłby mniejszy. Bieda czy problem nieślubnych dzieci nie mogą zostać wyeliminowane poprzez nagradzanie ludzi w ten sposób czyniących. Biedni ludzie, którzy dostają zasiłki, będą robili wszystko, by nadal być biednymi, aby nadal otrzymywać te zasiłki. Wszystkie programy socjalne są anty-produktywne. Właśnie w praktyce widać, że to działa w ten sposób. „.....” Istnieją dwa typy niewolnictwa.Stary typ niewolnictwa to taki, w którym jeden człowiek prywatnie jest właścicielem drugiego człowieka. Właściciel niewolnika może go sprzedać, wynająć i posiada wszystkie dobra wyprodukowane przez niewolnika. Drugi typ niewolnictwa to takie, jakie istniało w krajach dawnego bloku wschodniego. Na przykład nie można było opuszczać kraju, bo można było zostać zastrzelonym. Ponadto władze mogły zmusić ludzi do wykonywania różnego rodzaju prac. Różnica pomiędzy tymi dwoma typami niewolnictwa polega na tym, że w tym drugim typie ludzie nie byli przedmiotem własności prywatnej – nie można było ich kupić, wynająć, a wyniki pracy były własnością publiczną „.....(źródło)
 
Zacznijmy od Korwina Mikke i jego planów rozbicia ruchu narodowego . Działania Korwina Mikke i jego próby usytuowania jego partii na scenie politycznej są coraz bardziej karykaturalne . Człowiek , który uważał carów rosyjskich za prawowitych władców Polski chce przekształcić Kongres Nowej Prawicy w ...endecję. Liberalną .
 
Oczywiście istnieje problem przesunięcia ruchu narodowego na lewo .
 
Winnicki „Poza tym, jeśli chodzi o gospodarkę, to mamy fatalne warunki funkcjonowania przedsiębiorstw i mnóstwo regulacji, które utrudniają zakładanie działalności gospodarczej. Opowiadamy się za uproszczeniem i odbiurokratyzowaniem systemu podatkowego i emerytalnego. Jestem za szeroko rozumianą deregulacją gospodarki, ale nie jestem bezrefleksyjnym liberałem czy czcicielem bóstwa "wolnego rynku". Sektory strategiczne powinny pozostawać pod kontrolą państwa, gospodarka wymaga stymulacji rządu a ludziom biednym nie można powiedzieć: "radźcie sobie sami, a jak sobie nie poradzicie, to umierajcie z głodu„ …...(więcej )
 
Ten sam problem występuje z PiS em ,ale tam na szczęście zaczyna działać frakcja wolnorynkowa Wiplera. Korwin Mikke dobrze się czuje w kolonialnym systemie politycznym II Komuny . Gdyby wbrew politycznym okupantom wprowadzono system jednomandatowy, ok który tak zaciekle walczy teraz Kukiz i system prezydencki to partia Korwina Mikke byłaby frakcja PiS u , a Korwin Mikke byłby szanowanym propagatorem wolnego rynku , a nie wysługującym się II Komunie 'pożytecznym idiotą „ sterylizującym polska politykę z wpływu wolnorynkowców .
 
Zresztą sam Kaczyński zdaje sobie sprawę z zagrożenia jakim dla Polaków jest eurosocjalistyczna gospodarka, gdyż obiecał ,że po dojściu do władzy przywróci wolnorynkowy pakiet ustaw Wilczka
 
„„Sadowski „Celem polskich polityków powinno być przywrócenie wolności gospodarczej, tak jak już raz zrobił to ostatni rząd PRL w tzw. ustawie Wilczka. W połączeniu z zaradnością i przedsiębiorczością Polaków zaowocowała ona największym „cudem gospodarczym" końca XX wieku. „Cud" jest jak najbardziej ziemskiego pochodzenia wystarczyło zlikwidować regulacje paraliżujące aktywność ekonomiczną.Po prostu nie przeszkadzano nie tylko w zakładaniu firm, ale przede wszystkim ich prowadzeniu. Rząd był zaabsorbowany czym innym i przedsiębiorczość zostawiono „samej sobie". ...'Biurokracja nie jest niewiadomego pochodzenia. Urzędnikiem nikt nie staje się poprzez samozatrudnienie. Wzrost liczby pracujących dla rządu nie odbywa się bez jego inicjatywy, wiedzy i akceptacji.„...”nną receptą ma być „reforma stanowienia prawa". Obserwacja, że „system tworzenia prawa niewiele różni się od tego z czasów PRL, „....”Masowa produkcja rządu i parlamentu jest tylko konsekwencją braku granic dla ingerencji władzy w życie społeczne i gospodarcze.„....”Dlaczego, mimo upływu prawie ćwierćwiecza, utrzymuje się przekonanie, że ustawa Wilczka była aktem rewolucyjnym?
Bo była nową konstytucją wolnej przedsiębiorczości. Nie „usprawniano" (tak jak dziś), tylko zlikwidowano wrogi system wobec gospodarki”....(więcej )
 
 
Opinia profesora Hope jest istotna , gdyż zarówno Obóz Patriotyczny jak i Ruch Narodowy powinni w kwestach gospodarczych , w kwestii wolności lub zniewolenia ekonomicznego oprzeć się na myśli największego z Polaków . Na nauczaniu Jana Pawła II . ( Video profesor Huerta de Soto „ Jan Paweł II był kapitalistą „ )
 
Obalenie Republiki Okrągłego Stołu przy dalszym zniewoleniu Polaków eurosocjalistycznym niewolnictwem gospodarczym i podatkowym nie powstrzyma wyniszczenia biologicznego narodu. Ani jego degradacji kulturowej i cywilizacyjnej .
 
Trzecim problemem dla Polaków jest realizacja ideologicznego, kulturowego i i gospodarczego Kulturkumpf u rekami Platformy ,PSL, SLD I ruchu Palikota . Jak to ujął Memeches „ Ciążenie ku niemieckiej stolicy rzuca się w oczy od momentu przejęcia władzy w Polsce przez Platformę Obywatelską w roku 2007. Tyle że można odnieść wrażenie, iż odrzucenie proniemieckiego kursu przez PiS – gdyby partia ta doszła do władzy – podyktowane byłoby nie roztropnością, lecz naiwnością, którą wykorzystują właśnie Brytyjczycy”
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Bloger „Awanturnik” o poglądach Korwina Mikke
O Powstaniu Styczniowym:  
"Korzystając z przychylnego nastawienia JCM Aleksandra II (skasował On stan wojenny w Kongresówce, ogłosił amnestię, uwłaszczył chłopów – w Rosji, zniósł pańszczyznę - no, i mianował właśnie Wielopolskiego...) zaczął odwojowywać kolejne instytucje polskie. Był w tym diablo skuteczny, więc czarnosecińcy, przerażeni liberalizmem Cesarza, zaczęli planować sprowokowanie powstania, by te reformy zlikwidować. Plan się udał. Agenci rosyjscy podburzyli młodzież, że grozi jej branka do wojska na 25 lat. Tymczasem Car planował akurat skrócenie służby do 6 lat, w czym powstanie, oczywiście, przeszkodziło; sprawa się o kilka lat odwlekła. Podobnie jak z powstaniem „warszawskim”, gdzie Moskwa wzywała do powstania – a głupi Polacy posłuchali(...)Terror powstańców był skierowany nie tylko przeciwko Rosjanom: przede wszystkim przeciwko Polakom, którzy jakoś nie chcieli słuchać tzw. „Rządu Narodowego”. Kto jednak mówił o tym głośno mógł spodziewać się wizyty „sztyletników Traugutta”, który był po prostu zbrodniarzem wojennym, terrorystą na pewno."  
O Powstaniu Warszawskim:  
"Przywódcy, którzy zdecydowali o wybuchu powstania – dwóch było najprawdopodobniej sowieckimi agentami – powinni trafić pod sąd wojenny. Tylko PRL-owcy tego zrobić nie mogli – a uczciwi Polacy nie chcieli tego robić – bo jakże popierać komunistów? Jest oczywiste, że komuniści potępiali to powstanie nie dlatego, że było głupotą – lecz dlatego, że było skierowane przeciwko nim; więc jak stawać z nimi w jednym szeregu.W normalnym kraju pod sądem stanęli dowócy którzy poprowadzili do szarży Lekką Brygadę... Przywódcom powstania się upiekło.Ale żeby ich jeszcze gloryfikować???!!?"  
O działaniach PiS w sprawie katastrofy smoleńskiej:  
"Ten balon kłamstwa smoleńskiego można tylko przekłuwać szpilką satyry. W poważne dyskusje z szaleńcami wdawać się, jak już zapowiedziałem, nie będę. Czasem tylko zastanawiam się, czy sowieckiepsychuszkinie były dobrym wynalazkiem(...)Dotkniętym ciężką mutacją „wirusa smoleńskiego” mogę życzyć wyłącznie szybkiego powrotu do zdrowia. Rozumiem, że do bredzących w malignie żadne racjonalne argumenty nie trafiają – więc spokojnie poczekam....(źródło )
video Centrum Adama Smitha „ Przywrócić ustawę Wilczka „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
video Centrum Adama Smitha „ Przywrócić ustawę Wilczka „ część 2
 
video Centrum Adama Smitha „ Przywrócić ustawę Wilczka „ część 3
 
video Centrum Adama Smitha „ Przywrócić ustawę Wilczka „ część 4
 
video Centrum Adama Smitha „ Przywrócić ustawę Wilczka „ część 5
 
video Centrum Adama Smitha „ Przywrócić ustawę Wilczka „część 6

KOMENTARZE

 • Podsumujmy...
  Chaotyczna bazgranina, niechlujstwo i nic więcej.
 • Powstanie w gettcie warszawskim
  Panie marku a może wzioł by pan sie za analizę potrzeby i skutecznosci wybuchu powstania żydowskiego.jak słucham takich jak pan i JKM to mi się żygac juz chce.Czytałem książkę Heleny Korbońskiej,ona twierdzi że to powstanie było nie do uniknięcia taka panowała temperatura.pani Korbońska porównała to do wulkanu przed wybuchem.ma pan do wyboru albo pan przestanie dezawuować nasze narodowe zrywy to przylece do Polski i opluje pana żadkim gównem bo juz nie mogę dłużej tego znosic.Mnie nie obchodzi czy pan jestes żyd czy komuch,głupi czy nieswiadomy ale takie przekazy nie służą naszemu dobru.Jesli pan nie zaprzestanie tej działalnosci to zrobię co napisałem i żeby nie było niejasnosci podpisuję sie z imienia i nazwiska.Ps a ten debil JKM ma już u mnie przesrane a przeciez pomagałem zorganizowac jego spotkanie z polnią w Nowym Jorku.Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • Mosiek wyluzuj!
  W miarę myślący człowiek jest w stanie wyłapać brednie, które ci walą do łba. Zakończ swoją działalność pisarską i weź się do łopaty!
 • @Piachu2 22:36:10
  ... bo wingiel przywieźli i trzeba chłopów do ekipy i na wagony ...

  10/10
 • O co chodzi w tekście ?
  Chaotyczna bazgranina, w której nie widzę żadnego sensu, teorii czy nawet wniosków. Jeśli coś takiego trafia na SG to ja się z tego cyrku wypisuje. -_-
 • CO ZA BEŁKOT !?
  Tytuł jest OSZUSTWEM !!!

  Sugeruje bowiem, że JKM miałby "zniszczyć" coś, co "istnieje".

  Tymczasem jeżeli chodzi o jednolity ruch narodowy, to mamy tutaj do czynienia z czymś dokładnie przeciwnym temu, co jest w przypadku WSI: "z wyższą formą istnienia".

  Otóż socjaliści i wolnorynkowcy nigdy nie byli razem, chociaż jedni i drudzy uważają się za patriotów.

  Tak więc JKM niczego nie będzie "rozbijał", tylko co najwyżej UWIDOCZNI RÓŻNICE pomiędzy tymi grupami !!!

  W ten sposób nie będziemy się nawzajem oszukiwać.

  My, wolnorynkowcy uważamy, że woda płynie na dół, zgodnie z prawami natury.

  Wy, socjaliści (narodowi), uważacie, że to "polska woda" i że "czasami może płynąć również do góry, jeżeli wymaga tego interes narodowy" ...

  No to sobie uważajcie ...

  Wierzcie w te bzdury ...

  Tylko pamiętajcie, że zachowujecie się wówczas jak ktoś, kto okrada, niszczy swój dom rodzinny, a przyłapany na tym (socjalistycznym) procederze mówi: "ale ja kocham Polskę !" ...
 • W tym wieku to ja nie takie oświadczenia będę wydawał.
  Myślę że ustalę z Marsjanami, po paru połówkach, sojusz obronno-zaczepny przeciw wrażym siłom socjalizmu. I w ogóle, dokopie wszystkim i spacyfikuję. A co mi tam niech się święci pierwszy maja i w ogóle - mamy patent na świrowanie, to mamy.
 • @amadeusz2006 21:24:52
  to może sam się opluj rzadkim gównem, skoro nie pojmujesz tego, o czym mówi JKM ?

  Bo autor tego artykułu faktycznie BEŁKOCZE ...
 • frakcja wolnorynkowa w PiS ?
  chyba większa jest już w SLD ...
 • A w temacie tych ślubnych czy nieślubnych dzieci.
  Popatrzcie na tego misia u góry w You Tube. Jaka normalna baba pozwoliłaby takiemu brzydkiemu dziwolągowi (z ewidentnymi defektami genetycznymi) zrobić sobie dzieci? Toż to zgroza.
  Więc może zacznijcie od siebie.
  Zresztą Korwin też podobny, ewidentnie zdefektowany klient.
 • @Ultima Thule 00:36:43
  Sam bełkoczesz. JKM Sam użył takiego słownictwa.

  http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-tak-chce-rozbic-ruch-narodowy,25987.html
 • Odnoszę się tylko do tytułu...
  Jakiego ruchu/partii na prawej stronie TW JKM jeszcze nie rozbił?Ależ on tylko podpisał,nikomu nie szkodził i na nikogo nie donosił.A rozbija tak z przyzwyczajenia a nie z prikazu prowadzącego.
 • @dead 00:53:27
  no przecież wiem, do JASNEJ CHOLERY !!!!!!!!!!!!!!!!

  Ale czy ty nie potrafisz LOGICZNIE MYŚLEĆ !!!

  JKM przecież mówi o rozbiciu tego "ruchu" w waszych łbach !!!

  I chce to zrobić właśnie dlatego, że sam widzi, że tego ruchu (jako czegoś jednolitego PO PROSTU NIE MA !!!)

  Tak więc JKM używa w tej wypowiedzi waszej terminologii i do niej się odnosi !!!
 • @night rat 01:59:24
  Nie ma jednej reprezentacji wolnorynkowców, ale nie z powodu idei, tylko z przyczyn technicznych (różni ludzie wybierają różne metody działania).

  To nie ma nic wspólnego z IDEĄ Wolnego Rynku ...

  W sumie - nie wiem nawet, czy coś takiego jak "partia wolnorynkowa" musi istnieć ! Wystarczy, żeby ludzie byli wolnorynkowi, a to zależy od edukacji, inteligencji itp.

  Brak przekonań wolnorynkowych w polityce nie wynika z braku przekonań ideowych, tylko z faktu, że jak człowiek jest skonfrontowany z możliwością blokady mechanizmów wolnorynkowych dla swojej korzyści, to bardzo często korzysta z takiej możliwości.

  To tak, jak w dawnych czasach przybysz z Europy nie wyprowadzał tubylców z błędu, że "przyfrunął z nieba na skrzydłach wielkiego ptaka" ... ale sam oczywiście w tego ptaka nie wierzy ...

  Dlatego tak ważne jest, aby uświadomić tubylcom, że żaden "wielki ptak" (socjalizm) NIE ISTNIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ten "artykuł"
  to straszny bełkot , autor bije kijem psa którego nie ma , a chaos jaki zafundował można porównać z chaosem wszechświata
 • MIKKOISCI WSCIEKLI NA MOJSIEWICZA?
  Jak to zwykle u mikkoistow, ZADNYCH racjonalnych argumentow, tylko obelgi, kiedy ktos wyrazi sie negatywnie o ich idolu. Czy twierdzicie, ze Mojsiewicz napisal cos klamliwego? Udowodnijcie, ze tak. Potraficie?
 • @Pan Marky 08:57:56
  Jak zwykle u Pana Merkurego. .... Czy twierdzisz że ktokolwiek cokolwiek jakkolwiek napisał? Udowodnij że masz prawo do używania "przedimiennika" PAN. Udowodnij, że masz "PAN"więcej niż 30 lat, bym mógł ONO traktować półpoważnie.
 • @seedam 09:24:50
  POTRAFISZ???
 • @seedam 09:26:40
  ...i kto to jest Mojrzesiewicz, że ma prawo sikać na latarnię uliczna?
 • Ultima Thule 08.02.2013 00:34:23
  Dla mnie to nie bełkot.

  Serdecznie pozdrawiam autora.
 • JKM ma rację. Stworzenie na siłę jednego tworu jest głupotą. Partii narodowych może być więcej .Wystarczy że będą współdziałać w
  tematach w których się zgadzają - narodowych.
 • NUS 08.02.2013 09:57:37
  Naprawdę?

  A ja myślałem, że JKM głosi, że ma być wolny rynek, że ludzie sami mają wybierać?

  Czyli mają wolność wyboru, pod warunkiem, że wybiorą to co chce JKM?

  Ale mi wolność:)
 • co za bełkot
  1. zero ładu i składu, z JKM można się zgadzać lub nie, wolna wola.
  2. Natomiast co do poziomu co poniektórych komentujących można krótko i rzeczowo: jak ktoś się kmieciem urodził, księciem nie zdechnie. Uwidacznianie braku kompletnego wychowania, czy dobrego smaku, jakiegokolwiek szacunku nawet do oponentów w kwestii poglądów, korzystając z anonimowości, jest chamstwem do sześcianu.
 • @mnich zarazy 11:58:51
  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/84585,lech-kaczynski-zapalil-chanukowa-swieczke.html
  http://www.obnie.pl/index.php?Itemid=27&catid=65:masoneria&id=1753:kaczynski-list-bnaibrith&option=com_content&view=article
  Dodam, że B'nai B'rith została reaktywowana w celu uporządkowania praw własnościowych w Polsce
 • Ruchy narodowe są z definicji antyliberalne, antylibertariańskie i antylibertyńskie.
  ##############################

  Ruchy narodowe są z definicji antyliberalne, antylibertariańskie i antylibertyńskie. Bierze się to stąd, że orientują się programowo na dobro narodu, czyli grupy, a nie na schlebianie egoizmom indywiduów kosztem interesu wspólnego:
  http://myslnarodowa.wordpress.com

  Każdy liberalizm/libertarianizm/libertynizm/"wolnorynkizm" kończy się antynarodowo, bo nie dostrzega w ogóle interesów grupowych - więc ex definitione - narodowych. Flirty z "wolnym rynkiem" kończą się dla narodów tragicznie:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/15/katastrofa-demograficzna-iii-rp-wolny-rynek-nie-dziala-polemika-2/
  Ogólnie - idea Mikkego jest świetna - niech z ruchu narodowego wydzielą się jawnie libertariańscy dywersanci wsadzani tam od wielu lat przez UPR i inne wrogie idei narodowej grupy. Ruch narodowy oczyści się ze szkodników, którzy szybko zbankrutują tak jak Mikke, bo mechanizm rynkowy nie działa - i coraz więcej osób się o tym dowiaduje:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/17/wolny-rynek-nie-dziala-jest-oszustwem/

  Ogólnie Mikke stosuje sprytną taktykę, by prezentować swoje wolnorynkowe brednie jako racjonalne. Wykorzystuje racjonalną ocenę zdarzeń historycznych do tego, by zdobyć zaufanie ludzi, którzy trzeźwo spoglądają na polską "tradycję powstańczą", sprowadzającą się do hasła "w bój bez broni i szans na zwycięstwo - w imię mrzonek". Wchodzi tym samym w retorykę środowisk narodowych ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/01/12/powstanie-styczniowe-1863-chybiony-patriotyzm-spustoszenia-swiadomosci-narodowej-wspolczesnych-polakow/ , http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/11/29/powstanie-listopadowe-kult-blednej-polityki-falszywi-bohaterowie-pseudopatriotyzm-antynarodowy/ , http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/08/01/powstanie-warszawskie-krytyka-narodowa/ ), by się uwiarygodnić przed ich elektoratem i potencjalnym elektoratem. Oczywiście ma to tylko jeden cel - przyciągnięcia ludzi zmęczonych oczywistym debilizmem postaw wciskanych przez PiS i okolice jako "patriotyczne" do kogoś, kto wreszcie zaczyna mówić racjonalnie (zauważmy, że racjonalnie o powstaniach wypowiada się również Palikot ... czyli mamy skrajne lewactwo i skrajnych antypaństwowców-ntynarodowców libertariańskich mówiących jednym głosem - głosem rozsądku w kwestiach historycznych ... i "patriotów" lansujących samobójcze powstanio-rzezie jako "istotę polskości"). To ciekawa metoda meblowania polskiej sceny politycznej.

  Częściowo to zjawisko zostało omówione tu: http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/11/jak-dyzurni-pseudopatrioci-szczuja-na-narodowcow-slepa-uliczka-hagiografii-powstania-warszawskiego/ w sekcji "Polskie wybory: chory psychicznie pseudopatriota kontra racjonalny zdrajca". Dokładniej mechanizm opisano tu: http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/21/istota-zagrozenia-dla-narodu-ze-strony-libertarian-neoliberalow-oraz-innych-pseudonarodowych-sympatykow-mikkego-i-michalkiewicza/ , tekst "Istota zagrożenia dla narodu ze strony libertarian, neoliberałów oraz innych pseudonarodowych sympatyków Mikkego i Michalkiewicza"

  ##############################
 • @Pan Marky 08:57:56
  Drogi Panie, ja nie widzę w artykule niczego negatywnego o JKM, chodzi tylko o sposób w jaki wypowiedzi JKM zostały przedstawione, od Sasa do lasa. Celem artykułu nie jest podanie informacji samej w sobie, tylko walenie na oślep różnymi wypowiedziami, a nuż ktoś się do JKM zniechęci, a nawet jak nie, to zniechęci się niezdecydowany. Co do rozbicia Ruchu Narodowego, polecam przede wszyskim przeczytanie całej treści w ostatnim "NCz!".
  Jak napisałem wcześniej, z JKM można się zgadzać lub nie, pole do otwartej polemiki, z poszanowaniem wzajemnym, jest spore.
  A tak wogóle to czy krytyka powstań, a raczej ich przywódców, nie zaś uczestników, o których JKM wyraża się raczej z sympatią, a które przyniosły tylko klęskę, pożogę i niczego dobrego jest czymś złym? Drzewo poznajemy po owocach. Czy rozbijanie Ruchu Narodowego na dwie frakcje jest czymś złym, jeżeli jedna frakcja ma być narodowo-socjalistyczna, zaś druga narodowo-konserwatyna, zaś nie każdemu po drodze z socjalistami, zaś z narodowcami jak najbardziej? Czy krytyka poczynań PiS w kwestii smoleńskiej jest w istocie irracjonalna, kiedy te poczynania nie mają na celu wyjaśnienia czegokolwiek, tylko jątrzenie i ośmieszanie poprzez swoją dziwaczną formę? Pomijam co się rzeczywiście stało 10.04, bo jest to kwestia niewyjaśniona jak dotąd i jest kilka, bardziej lub mniej prawdopodobnych teorii, przy czym raport MAK i komisji Millera wydaje się najmniej prawdopodobną wersją.
  Pozdrawiam.
 • więc "wolnościowcy" won do dżungli!!!
  i bardzo dobrze - niech się tam nawzajem wymordują bez żadnych regulacji.
 • @mnich zarazy 11:58:51
  "A ja myślałem, że JKM głosi, że ma być wolny rynek, że ludzie sami mają wybierać?
  Czyli mają wolność wyboru, pod warunkiem, że wybiorą to co chce JKM?
  Ale mi wolność:)"

  Gadasz takie farmazowny ze szok. W systemie wolnosciowym jest miejsce na system socjalistyczny (dobrowolny). Za to w systemie socjalistycznym nie ma miejsca na system wolnosciowy, z tego samego powodu czemu w 3D mozna zmiescic 2D a w 2D nie zmiescisz 3D, chyba ze jakis pokraczny rzut na 2D.
 • @emk6 16:55:19
  RACJA !!! Wolnorynkowcy żyją w świecie trójwymiarowym, natomiast socjaliści to istoty żyjące w dwóch wymiarach - czyli PŁASZCZAKI ...

  Z daleka wyglądają jak żaba rozjechana walcem drogowym ...
 • @seedam 09:24:50 MIKKOBREDNIE? :)
  RE: Jak zwykle u Pana Merkurego. .... Czy twierdzisz że ktokolwiek cokolwiek jakkolwiek napisał? Udowodnij że masz prawo do używania "przedimiennika" PAN. Udowodnij, że masz "PAN"więcej niż 30 lat, bym mógł ONO traktować półpoważnie.

  --- Jak rozumiem, skierowales powyzszy tekst do mnie PANA Marky'ego. Dlaczego konkretnuie? Cio w nim masz na mysli? Czy twierdzisz, ze ja cos napisalem zle, klamliwie? cio?

  Czy twoj wpis to nie kolejny dowod na to, ze mikkoisci nie potrafia normalnie, racjonalnie, w sposob cywilizowany dyskutowac, ze sa oszukancami, jak mnostwo polactwa za komuny?
 • cóż to za bełkot???
  Tego nie da sie skomentować... To jest albo nieodrobione zadanie domowe z przedmiotu "myślenie", albo facet wziął pieniądze i, jak umiał, to się wywiązał. Żałosne...
 • @Skanderbeg 12:46:56 MONGOL CHWALI MONGOLA? :)
  RE: Tak stwierdziła po przeczytaniu jego wypocin moja kuzynka. A jest chora. Ma mongolizm. Ale pracuję z rodzina nad nią. Z historii jest lepsza niż autor tego głupiego tekstu.

  --- Tak wysoko cenisz zdanie swojej chorej na mongolizm kuzynki? Czy sam tez masz mongolizm?

  Udowodnij, ze tekst Mojsiewicza jest rzekomo glupi. Dasz rade? Moze kuzynka ci pomoze?
  :)
 • Cieszyłem się, że skompromitowany służbą u Urbana (tego od NIE)
  żydek niejaki JKM został wykopany ze swoimi geszeftami. A popatrzcie Państwo wyłazi jak ta pluskwa i dalej podgryza. Sugeruję zapomnieć istnienia owego osobnika.
 • @Pan Marky 18:44:46
  już udowodnone, że tekst jest głupi, polecam mój wpis 08.02.2013 14:51:42 w odpowiedzi na Pański wcześniejszy (08.02.2013 08:57:56)
 • TW wszelkiej maści i ornamentu łączcie się.
  Co łączy JKM z innymi TW?Wszyscy oni nie wierzą w zamach smoleński.
 • @Art 2 15:25:11
  Mikusia nie traktuje powaznie od wielu lat, uwazam tego czlowieka za idiote. Tuz po zamachu smolenskim tlumaczyl studentom, ze nic sie nie stalo "przeciez na polskich drogach ginie ciagle duzo wiecej ludzi i nie ma zadnego rabanu". Kto nie wierzy moze odszukac te jego madrosci na "youtube".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY