Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
659 postów 15 komentarzy

Oleksy już przebiera nogami do koryta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oleksy „Tusk jest niezłym liderem. Umie omijać rafy, nawet udając głupiego ...Dlatego nawet gdyby PiS wygrało, to i tak w rezultacie będą rządziły PO i SLD.

 

Krasnodębski „Otóż w Polsce po 20 latach niepodległości ustalił się de facto monocentryczny, monopolistyczny system władzy. Wprawdzie istnieje parę partii politycznych, ale jest – tak postrzegają to Polacy – jeden hegemon. Istnieje jedno centrum władzy, wokół którego krążą satelity. Rola PSL w obecnej koalicji przypomina rolę ZSL, a PJN miałoby szansę stać się zmodernizowanym Stronnictwem Demokratycznym. SLD spełnia funkcję „partyjnego betonu" w ramach obozu rządzącego „...Polacy natomiast dobrze wiedzą, że jest jedna władza, która nie ma specjalnych skrupułów,  „....(więcej)
 
Oleksy „Tusk jest niezłym liderem. Umie omijać rafy, nawet udając głupiego„.....”Tak. PO będzie osłabiona, PSL jeszcze bardziej, tak więc jedyną możliwą koalicją będzie PO–SLD, bo Sojusz na odmianę się wzmocni. „.....”A PiS nie wygra wyborów? Jest tuż za plecami PO.
Może wygrać, ale nie będzie miało z kim rządzić.Polska scena polityczna jest zbyt nieruchawa, żeby wtargnął na nią ktoś nowy, kto mógłby wejść w koalicję z partią Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego nawet gdyby PiS wygrało, to i tak w rezultacie będą rządziły PO i SLD.„.....” Kwaśniewski był autentycznie zafascynowany Palikotem, jego energią i umiejętnościami, które sprawiły, że wdarł się do parlamentu, że włożył kij w mrowisko w sprawach obyczajowych i obszedł SLD od lewej strony, bo był wyrazistszy niż my. Tak samo jak PiS w jakimś sensie obeszło SLD 
z lewa, jeżeli chodzi o sprawy socjalne. Ale dziś nie ma możliwości wywołania w Sojuszu aprobaty dla Palikota, chociażby dlatego, że on nie jest uważany za lewicę. „....”Tym bardziej że Lech Wałęsa nie ma zbyt wiele wspólnego z lewicą. Po drugie, uważam, że jest poza dyskusją, iż za wiedzą i zgodą Wałęsy został zorganizowany zamach stanu w państwie w 1995 roku, w wyniku którego został obalony demokratycznie wybrany rząd i pierwszy premier z lewicy, czyli ja. Na dodatek zostałem zohydzony posądzeniami o szpiegostwo”......”Rządząca prawica liberalna pilnuje „ciepłej wody w kranie”. Ale o szansach następnych pokoleń na dobre życie, na sprawiedliwy podział bogactwa, na państwo, które jest służebne wobec obywateli, nie myśli. Lewica społecznajest zdolna do wypracowania lepszej alternatywy dla Polski. „.....”Pod względem innowacyjności jesteśmy na czwartym miejscu od końca w Unii Europejskiej. Nasze zdolności przyciągania kapitału są minimalne. Polska zbliżyła się do pozycji kraju przegranego, bo nie mamy czynników wzrostu, a świat nie stoi w miejscu. „.....wywiad Elizy Olczyk z Józefem Oleksym …...(źródło )
 
Olszewski „ W porozumieniach Okrągłego Stołu zawarta jest zasada, że nowa demokratyczna polska państwowość będzie budowana w oparciu o struktury PRL. Ta zasada została zakwestionowana w wyborach 4 czerwca 1989 r. przez większość Polaków. Tzw. strona solidarnościowo-opozycyjna nie skorzystała z tej okazji, aby odrzucić porozumienia i podyktować własne warunki odbudowy państwa. W rezultacie po przeszło 20 latach dominuje w naszym życiu politycznym nie tylko mentalność, ale także konkretne struktury i układy personalne z tamtego okresu. Próby zmiany tego stanu rzeczy podjęte w 1992 r. przez pierwszy rząd powołany po wolnych wyborach do parlamentu, a potem w 2005 r. po wyborze Lecha Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP zakończyły się niepowodzeniem. W rezultacie mamy dziś w Polsce swoistą hybrydę prawno–ustrojową, w ramach której instytucje demokratycznego państwa prawnego współegzystują z personalnymi i organizacyjnymi układami postkomunistycznej proweniencji. „...(więcej)
 
Paweł Kowal „Wbrew temu, co mówi premier, PO to nie centrum. Mamy rząd, który jest lewacki i ekstremistyczny, a Tusk jest dziś kompletnie niewiarygodny „...”Proszę pokazać drugą centrową partię w Europie, która przez kilka miesięcy organizuje ideologiczne awantury. To jest lewacki rząd, ekstremistyczny „...(więcej )
 
Janusz Korwin-MikkeGdy w korycie jest pełno - to świnie się pchają. Co gorsza: włażą wtedy racicami do koryta i połowa żarcia bywa wychlapana na ziemię. Podobnie wygląda dziś system polityczny w Europie.Polityków mamy jak mrówków. Dawniej była jedna PZPR dzieląca się na frakcje. Dzisiaj te frakcje nazywają się odrębnymi "partiami".”.....(źródło)

 
--------
Mój komentarz
 
Nie ma znaczenia, czy przy władzy będzie Tusk, Oleksy, Palikot , czy Giertych . To w gruncie rzeczy ten sam obóz polityczny . Jak ujawnił Oleksy , a trafnie opisał Olszewski jedynym celem tego politycznego teatru jest nieutrzymanie status quo . A jedynym faktycznym przeciwnikiem politycznym monopartii jak obóz okrągłostołowy określił Krasnodębski jest Kaczyński .
 
I Tusk i Palikot i Oleksy, czy Miller konsekwentnie walczą z polskim społeczeństwem, dążą do maksymalizacji ekonomicznej , podatkowej eksploatacji , pozbawiają Polaków wolności gospodarczej . Zarówno Tusk , Palikot i Miller, czy Oleksy chcą zafundować Polakom polityczną poprawność jako jedyny system etyczny, o ile to barbarzyństwo można tak nazwać.
 
Warto w tym kontekście przyjrzeć się tezie Staniszkis że za tymi Tuskami , Oleksami ,Palikotami i Milerami stoi Układ , dla którego SLD, Platforma , czy Palikot to jedynie atrapy bez realnego wpływu na fundamentalne sprawy. Staniszkis twierdzi wręcz ,że mamy do czynienia z totalitaryzmem , procesem , który doprowadzi do zlikwidowania realnej opozycji .
 
 
video „Rokita i Michnik .Komisja do sprawy Rywina „
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Staniszkis „Po drugie,klasa polityczna z otoczenia Platformy, ­która dzięki upartyjnieniu gospodarki i państwa, do tej porykorzystała eksploatując państwo i społeczeństwo– zaczyna się dzielić. ….bo „kołdra staje się za krótka”. „.....”Platforma umiejętnie od kilku lat używa tzw. mowy nienawiści, jako narzędzia stabilizacji własnej władzy. Ale jednocześnierysuje się już projekt nie dotyczący samej PO, a jakiegoś głębszego fundamentu – co po Tusku? „....”Tym bardziej, że dotychczasowe narzędzia, jakie stosował rządDonalda Tuska czyli kreowanie siebie jako jedynego źródło i gwaranta porządku, po serii przedstawiania przez PiS alternatywnych projektów, nie jest już takie oczywiste „.....” Problem w tym, że nasza władza nie liczy się ze społeczeństwem, stabilizacja w kryzysie polega na przerzucaniu kosztów na obywateli. Przede wszystkim przez obniżanie bardzo wielu standardów, i pełzające podnoszenie kosztów życia, a po drugie przez zrzucanie problemów na przyszłe pokolenia„.....”Obserwujemy coś,co może doprowadzić do reprodukcji władzy w Platformie, ale odbywa się to w sposób naruszający samą istotę demokracji . Widzimy bowiempróbę wyparcia realnych podmiotów, takich jak partie polityczne i opozycja przez symulacje, by różne odnogi czy kreacje władzy mogły zająć całą przestrzeń.W leninowskiej formule na tym właśnie polegałtotalitaryzm,gdywęzeł partia-państwo uważał się za jedyny, jak mówiono „podmiot historyczny”. ….” Obserwujemy promowanie się ekipy, która Tuska zastąpi,ale nadal utrzymanej w ramach Platformy”.....” Stąd jak już wcześniej wspomniałam ta gwałtowna zmiana w „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze” przeprowadzona w celu zneutralizowania PiS i wypromowanieewentualnej kolejnej ekipy na przykład triumwiratu: Sikorski-Gowin-Giertych”.. ...(więcej)

KOMENTARZE

  • @rerak 00:26:30
    Może napisz notkę o tym jak się dostaje władzę z rozdzielnika? Chętnie poczytam o tym jak 8 000 000 Polaków wybrało Kaczyńskiego na Prezydenta z rozdzielnika:-)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY